Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusz organizacyjny opiniowanie przez ZZ błagam o pomoc
strony: [ 1 ]
MMM14-04-2003 09:16:43   [#01]
Proszę o odpowiedź. W mojej szkole mam 5 członków ZNP nauczycieli. Jest w naszej szkole prezes ogniska ZNP. Do tej pory podpisywał mi arkusz. Teraz jego PREZES (prezes ZNP na gminę) chce podpisywać arkusz. Mam do niego się zgłosić a ON podpisze. Powołuje się na podstawę prawną jak zawsze. Mam proste pytanie. Czy dalej nie może podpisywać człowiek, który pracuje w naszej szkole zna realia  i nauczycieli. Czy ja muszę tułać się kilka kilometrów, prosić o podpis człowieka, który nawet nie zna moich nauczycieli. Zaznaczam że nie ma żadnych konfliktowych sytuacji, zwolnień ani takich tam różności.
janzg14-04-2003 09:20:41   [#02]

nigdy nie zwracałem się o opinię projektu arkusza do ZZ!!!!

ciekaw jestem jaką na jaką podstawę prawną się powołują???

Ewa z Rz14-04-2003 09:23:44   [#03]

Nie ma podstawy prawnej

do opiniowania arkusza przez zz. (przez RP też...)

Organ może dać arkusz do oipnii komu chce (dyrek z reszta też). Jeśli organ chce by opiniowały zz-ty to wystarczy,że wyślesz do zz (wg kompetencji przrz nich ustalonych) a do organu prześlesz akusz z informacja, że zz-ty dostały do zaopiniowania (data wysłania) i masz spokój!

Marek Pleśniar14-04-2003 09:57:57   [#04]

jeszcze czego:-)

mam wniosek - żeby szefowie kół, komórek, sekcji i licho wie czego zz musieli znać prawo:-) Ale chyba za dużo żądam? Może tylko dyrektor musi?

ZZ nie opiniują arkusza.

Poproś o wniosek o to opiniowanie na piśmie;-) I nam wklej bo to bardzo interesujące:-)

MMM14-04-2003 11:24:26   [#05]

bardzo proszę

Pan Prezes powołuje się na zarządzenie Wójta i twierdzi, że arkusze mają być zaopiniowane przez podstawową organizację związkową czyli Zarząd Oddziału ZNP w ............(w domyśle Pan Prezes bo on ma pieczątkę).

Otrzymałam również pismo, że mam uzgadniać regulaminy pracy, wynagradzania, ZFŚS, premiowania oraz opiniować regulamin funduszu zdrowotnego i arkusz organizacyjny szkoły, ponieważ Ognisko ZNP w mojej szkole nie ma takich uprawnień (Zarząd  Oddziału podjął taką uchwałę na swoim posiedzeniu)

Marek Pleśniar14-04-2003 11:31:01   [#06]

hmm

dobre ma u Was układy ten ZZ:-)

No to im wyślij.. chyba nie masz wyjścia:-) Sprawę kompetencji mogli faktycznie w ZZ ustalić - na to wpływu nie masz.

Pozostałe regulaminy - słusznie - tu w ogóle nie ma uwag, ale ten arkusz.. nieelegancko się gmina zachowała. Jesli gmina wprowadza takie opiniowanie to powinna ona przedstawiać to ZZ do wglądu. Bo dyrektor takiego prawem przewidzianego obowiązku nie ma.

No ale jak tu ktoś pisuje - nie warto kopać się z koniem.

Nie szanują tam u was dyrektorów, oj nie szanują..

A dyskusji o statusie dyrektora to unikacie jak ognia kurka!!!! No to się pokornie męczcie:-)

jotef14-04-2003 19:29:45   [#07]

też coś

Wiele widziałem i wiele słyszałem, ale o tym pierwszy raz.

ZZ nie są od opiniowania arkusza wystarczy powołać się na ustawę o systemie oświaty. Arkusz zatwierdza organ prowadzący po uzyskaniu opinii KO i to wszystko, a zz-tom wara od arkusza. Zarządzenie wójta nie ma podstawy prawnej.

Arkusz do końca kwietnia przedkładasz organowi i niech on robi co chce.

Pozdrawiam

Jotef

fredi08-03-2004 22:04:17   [#08]

do EWY RZ

Nie ma podstawy prawnej

do opiniowania arkusza przez zz. (przez RP też...)

 

Ewa z Rz (---.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl) 29.02.2004 02:07 [#03]
Jakiś termin jest bo...

Projekt arkusza przesłany do organu musi być zaopiniowany przez rp. Oczywiście jako projekt.

 

To jak jest?

Macia08-03-2004 22:10:52   [#09]

Fredi

Przecież rada pedagogiczna to co innego niż zz
Ewa z Rz09-03-2004 05:33:19   [#10]

:-))

Właśnie dlatego wyróżniłam dzisiaj słowo musi ... (miało być przez pochylenie, ale się spieszyłam i wyszło pogrubienie :-))

Musi, bo organ nadzoru tego wymaga, choć ustawa mówi o opiniowaniu przez rp organizacji pracy szkoły, a nie arkusza organizacyjnego (że już o projekcie nie wspomnę)...

Ale nie warto kopać się z koniem :-)))

Jak KO wymaga, to niech mu będzie, (nie jest to dla dyrka uciążliwe)zwłaszcza, że to jest wygodne dla dyrka - ewentualne zmniejszenia godzin i inne niekorzystne dla n-li konsekwencje różnego rodzaju cięć uważa się wówczas za podane zainteresowanym - jest protokół. I jeśli po takiej rp n-l (nawet na niej nieobecny, któremu grozi ograniczenie/zwolnienie) "ucieknie" na L4, można mu wysłać wypowiedzenie.

fredi09-03-2004 09:45:19   [#11]

MACIA

do opiniowania arkusza przez zz. (przez RP też...)

czytaj ze zrozumieniem i uwagą

bogna09-03-2004 10:14:55   [#12]

fredi

co ty dzisiaj taki zadziorny?
fredi09-03-2004 11:18:21   [#13]

nie spoko, tylko nie potrafię zrozumieć

EWA i dwa różne stanowiska

fredi09-03-2004 11:19:16   [#14]
i finanse rady rodziców (kto wreszcie to ureguluje?)
AnJa09-03-2004 11:52:19   [#15]

Konserwatysta się we mnie budzi.

A po co regulować - tyle lat było i było dobrze, to po co to zmieniać?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]