Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowa szkoła w zespole szkół
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane29-11-2007 11:33:32   [#01]
Jestem dyrektorem zespołu, w skład którego wchodzi gimnazjum, liceum ogólnokształcące i liceum profilowane. Nabór do liceum profilowanego jest coraz mniejszy, dlatego chcemy uzyskać zgodę na otwarcie 2 klas technikum. Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie. Czy obowiązują terminy, o których powinnam pamiętać? (jestem młodym dyrektorem, który nie ma żadnych doświadczeń w tym względzie)
Jacek W29-11-2007 21:16:42   [#02]

Nie wiem, czy to wszystko, ale na pewno: dogadanie się z OP, a potem pisma do PRZ i KO. Terminy takie, by podać ofertę edukacyjną do kończ lutego (choć tutaj można traktować jako szkołę nowo tworzoną, bo nie macie jeszcze technikum, więc termin lutowy z par. 8 ust. 4 rozp. MEN z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych - nie obowiązuje).

(Art. 39 ust. 5 uoso: Dyrektor szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe, w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę i po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty oraz opinii odpowiednio wojewódzkiej lub powiatowej rady zatrudnienia, ustala zawody, w których kształci szkoła, z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2.)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]