Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zarzadzenia dyrektora szkoły
strony: [ 1 ]
tardeli30-10-2007 11:09:25   [#01]
Jestem nowym dyrektorem i chciałbym zapytać o taką drobną rzecz. Czy mogę w księdze zarządzeń dyrektora szkoły umieścić zapis, że załącznikiem do każdej hospitacji jest m. in. konspekt zajęć? W żadnym innym dokumencie szkolnym (statucie, regulaminach) nie ma o tym mowy. Wydaje mi się, że tak gdyż księga zarządzeń jest pewnegio rodzaju dokumentem szkolnym obowiązującym nauczycieli, czy im się to podoba czy nie.
violka30-10-2007 11:12:25   [#02]

możesz

zarządzeniem okreslić procedurę hospitacji

odbierz pocztę :-))

zarządzenia dyrektora - nawet ustne też są czymś obowiązującym nauczycieli, czy im się to podoba czy nie ;-))

ale warto pewne rzeczy mieć pisane

przedszkolak230-10-2007 18:08:40   [#03]
Ja mam takie kwestie (konspekt zajęc) określone w procedurze hospitacji. Procedurę zaś  mam zamiar wprowadzic zarządzeniem.
izabelamaciejka30-10-2007 21:37:42   [#04]
skoro zarządzenia powinny zawierać podstawę prawną, to jaką w tym momencie podasz?
Fakir230-10-2007 21:49:19   [#05]

Ludzie... Nie dajmy się zwariować...

Jest dyrektor, wydaje zarządzenia bo jest dyrektorem...

Mam do tego szukać jakiejś ekstra podstawy prawnej?!?!?

Ja odpowiadam za wszystko, więc zarządzam co następuje...

Zarządzam w zeszycie, w dokumentach, w odezwie (jak tam chcę)...

Podpisują, że przyjęli i OK!

Kochani - nie zamieniajmy sie w papier poparty paierem i oparty na papierze, który musi mieć pp...

Ktoś niedawno użył pieknego określenia "odpapierzanie"...

izabelamaciejka30-10-2007 21:54:25   [#06]

Fakir

Mi też wydawało się, że są zarządzenia dyrektora przy których trudno jest znaleźć pp i wystarczyłoby dobrze sprecyzować, czego zarządzenie ma dotyczyć. Jednak na forum coraz częściej pojawiają się stwierdzenia, że każde zarządzenie powinno zawierać pp - stąd moje wcześniejsze pytanie...
Małgoś30-10-2007 22:05:36   [#07]

Zarządzenie jest aktem normatywnym wydanym przez Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów i ministrów oraz sędziów czy kierowników urzędów centralnych na podstawie ustaw i w celu ich wykonywania. Ma charakter najczęściej wewnętrzny i obowiązuje tylko jednostki organizacyjne podległe organowi wydajacemu zarzadzenie.

Zarządzenie może być wydane również przez jednostki nie związane z prawem państwowym i ustawodawstwem, które są centralnymi jednostkami różnych instytucji i korporacji (np. zarząd firmy). Zarządzenie tak wydane ma charakter i funkcjonuje jako wewnętrzna zasada postępowania, jednak nie może ono być sprzeczne, ani łamać prawa określonego w ustawach, ustanowionego przez państwo i organy władzy.

Wydaje mi się, że akt  taki jak zarządzenie, powinien byc osadzony w obowiązującym prawie. Bez pp to nie jest zarządzenie, a ...ogłoszenie, polecenie, informacja lub pobozne życzenie ;-)

a podstawowe pp dla zarządzeń dyrektora szkoły mozna znaleźć m.in. tu:

UoSO  Art. 39. 1. Dyrektor szkoły lub placówki w szczególności:

1) kieruje działalnością szkoły lub placówki i reprezentuje ją na zewnątrz;
2) sprawuje nadzór pedagogiczny, z zastrzeżeniem art. 36 ust. 2;
3) sprawuje opiekę nad uczniami oraz stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne;
4) realizuje uchwały rady szkoły lub placówki oraz rady pedagogicznej, podjęte w ramach ich kompetencji stanowiących;
5) dysponuje środkami określonymi w planie finansowym szkoły lub placówki zaopiniowanym przez radę szkoły lub placówki i ponosi odpowiedzialność za ich prawidłowe wykorzystanie, a także może organizować administracyjną, finansową i gospodarczą obsługę szkoły lub placówki;
6) wykonuje inne zadania wynikające z przepisów szczególnych;
7) współdziała ze szkołami wyższymi oraz zakładami kształcenia nauczycieli w organizacji praktyk pedagogicznych;
8) odpowiada za właściwą organizację i przebieg sprawdzianu i egzaminów, o których mowa w art. 9 ust. 1, przeprowadzanych w szkole lub placówce;
9) stwarza warunki do działania w szkole lub placówce: wolontariuszy, stowarzyszeń i innych organizacji, w szczególności organizacji harcerskich, których celem statutowym jest działalność wychowawcza lub rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]