Forum OSKKO - wątek

TEMAT: sanatorium a emerytura
strony: [ 1 ]
dorota5322-10-2007 06:57:18   [#01]

Od 1 stycznia odchodzi mi z-ca na zasłużoną emeryturę. Ma wypracowane jakiś czas temu lata pracy. W piątek przyniosła mi skierowanie do sanatorium w terminie od 1 do 21 grudnia. Chce jechać w ramach urlopu dla poratowania zdrowia, który to papier podpisała jej moja poprzedniczka dyrektorka. Wróciłaby więc do pracy 22 grudnia. Proszę o pomoc, czy to jest zgodne z prawem? I gdzie mogę coś o takim czymś poczytać

Wydaje mi się, że taki urlop nie może być wzięty tuż przed odejściem na emeryt. 

Gdzieś o tym kiedyś było.. dorota

Bas22-10-2007 08:53:46   [#02]

Urlop musi skończyć sie miesięc przed przejściem na emeryturę.

KN

Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]