Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pracownik chce odejść z dnia na dzień z pracy ;-))
strony: [ 1 ]
rzewa30-08-2007 14:14:39   [#01]
to może to uczynić nie narażając się na zwolnienie dyscyplinarne (z art 52 k.p.) ani na zarzut naruszenia obowiązków pracowniczych, ale... to kosztuje :-)

Może to kosztować nawet 3 miesięczne wynagrodzenie takiego pracownika, ale dopiero wówczas jak sąd zasądzi takie właśnie odszkodowanie

Rzecz dotyczy tylko pracowników zatrudnionych na umowie o pracę (pedagogicznych i niepedagogicznych)

Taki pracownik, jak ma rzeczywiście nóż na gardle, powinien oświadczyć na piśmie pracodawcy, że z dniem takim to a taki rozwiązuje stosunek pracy bez wypowiedzenia na podstawie art 55 §1 lub §1(1) k.p.

Wówczas pracodawca ma obowiązek wystawić niezwłocznie (w dniu wskazanym przez pracownika) świadectwo pracy i jeśli uważa, że nie zachodzą powody wskazane przez pracownika może oddać sprawę do sądu pracy.

Sąd, jeśli uzna, że nie zachodziły powody wymienione w art 55 k.p. do rozwiązana stosunku pracy przez pracownika, może zasądzić odszkodowanie do wysokości wynagrodzenia tego pracownika należnego mu za przysługujący mu okres wypowiedzenia, czyli max 3 m-ce.

Nestety nauczyciele zatrudnieni na podstawie mianowania nie mogą skorzystać z tej możliwości
:-)))
bosia30-08-2007 16:46:55   [#02]

To ja jeszcze do książeczki sanepidowskiej mam pytanko.Dotyczy to właśnie nauczyciela który chce niestawic się do pracy.

Lekarza wystawiającego zaświadczenia i stemplującego ksiązęczki umawiamy w wyznaczonym dniu w szkole, szkoła ponosi opłaty z tego tytułu.

Ksiażeczki   powinny być przechowywane w szkole. Czy mam obowiązek wydać nauczycielowi w tej sytuacji książeczę teraz gdy rozpoczyna się rok szkolny?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]