Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kto może przeprowadzić?
strony: [ 1 ]
kohanka30-08-2007 00:12:11   [#01]
jeżeli ja mam czas 6 miesięcy na zrobienie szkolenia BHP na stanowisko kierownicze to kto może przeprowadzić kilku nowo przyjmowanym n-lom instruktaż wstępny( ogólny)? Rozumiem że ja teraz nie mogę a po szkoleniu będę mogła. Nie mam bhpowca ani sipowca.Ale jak teraz mam ich dopuścić do pracy? Proszę o poradę. Przeczytałam wsio nt w szukajce.
rzewa30-08-2007 08:17:32   [#02]
Rozporządzenie MGiP z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 ze zm.)

§ 10. ust.1. Instruktaż ogólny odbywają, przed dopuszczeniem do wykonywania pracy, nowo zatrudnieni pracownicy, studenci odbywający u pracodawcy praktykę studencką oraz uczniowie szkół zawodowych zatrudnieni w celu praktycznej nauki zawodu.

ust. 2. Instruktaż ogólny prowadzi pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy lub osoba wykonująca u pracodawcy zadania tej służby albo pracownik wyznaczony przez pracodawcę posiadający zasób wiedzy i umiejętności zapewniające właściwą realizację programu instruktażu.

§ 11. ust. 1. Instruktaż stanowiskowy przeprowadza się przed dopuszczeniem do wykonywania pracy na określonym stanowisku:
1) pracownika zatrudnianego na stanowisku robotniczym oraz innym, na którym występuje narażenie na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych lub niebezpiecznych;
2) pracownika przenoszonego na stanowisko, o którym mowa w pkt 1;
3) ucznia odbywającego praktyczną naukę zawodu oraz studenta odbywającego praktykę studencką.


Wobc tego możesz do przeprowadzena instruktażu ogólnego wyznaczyc któregokolwiek n-la z pewnym stażem, jeśli sama nie czyjesz się na siłach (w przepisie nie ma mowy, by ten pracownik musiał mieć jakies uprawnienia formalne)

Natomiast w przypadku n-li nie ma obowiąku przeprowadzania instruktażu stanowiskowego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]