Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie indywidulane
strony: [ 1 ][ 2 ]
emeryt15-05-2008 09:31:46   [#51]

a ja jestem OP ;),

tym większe moje zdziwienie.

A co na to dyrektor szkoły?????

annah15-05-2008 11:22:30   [#52]
chodzi o to, ze dyrektor szkoły dostał zalecenie po wizytacji, ze ma zwiekszyć liczbę godzin NI, bo w obecną liczbę wchodzi i niemiecki i religia, a ma 10 godzin NI

i teraz co?

pytam tez na przyszłość jak do tego problemu podchodzic, bo teraz to juz koniec roku i jakos pomozemy pewnie temu dyrektorowi, ale co dalej?
annah16-05-2008 11:02:50   [#53]
podnosze watek, bo sprawa jest wazna dla mnie....

czy dajecie w ramach godzin NI przedmioty dodatkowe?
beera16-05-2008 11:14:01   [#54]

nie musisz

TY jako OP masz dawać taką ilość NI, która wynika z przepisów.

Dyrektor nie ma kompetencji zwiekszenia tej ilości - chyba, że jest ponizej przepisów. Wizytator nie mógł wydac takiego zalecenia po wizytacji - chyba, że nie zna przepisów.

Mógł wydac zalecenie dyrektorowi, ze ma w organizacji NI uwzględnić dodatkowe przedmioty.

I dyrektor albo wykonuje zalecie, przydzialając po 0,5 godziny na przedmiot w miesiącu (np. ) albo nie - przedstawiając swój poglad na temat pp.

 

Macia16-05-2008 12:05:20   [#55]

na IV KKDP w Miętnem wracałam do sprawy NI sześcilatków. Usłyszałam ze przecież są objęte, padały przykłady gdzie tak jest. Niestety nie u mnie Problem pozostał bo poradnia nie chce wydać orzeczenia o NI a tylko opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju                                                                                                               Rozp. z 2003r. mówi o wymiarze godzin dla wstepnego etapu edukacji czyli zerówka jak dobrze rozumiem. Więc jeżeli jest ujęta to NI powinno być realizowane. Gminy nie robiłyby problemu ale podstawą jest orzeczenie wydanie przez PPP. Te z kolei chyba sugerują się rozp. z 2001 r. o sposobie orzekania (czy cos w tym stylu-nie pamietam dokładnie) w którym mówi się o uczniach i szkole. Przypuszczam że wtedy jeszcze "o" nie były obowiazkowe więc o nich nie mówiono a w 2003 były i dlatego jest ten wymiar godzin. Ja dalej nie wiem co z tym fantem zrobić bo dziecku jest potrzebne.

jaga1116-05-2008 12:06:53   [#56]

Witam.

Proszę o pomoc. Czy nauczanie indywidualne to są godziny etatowe nauczyciela. W arkuszu organizacyjnym umieściłam dla siebie 10 godzin NI  zgodnie z orzeczeniem poradni a pani wizytator stwierdziła że nie mam etatu bo te godziny nie mogą być etetowe. Jak to się ma do spełniania obowiazku szkolnego przez te dzieci.

Jak to jest z zajęciami wyrównawczymi. Czy moge nimi uzupełnić etat n-lowi Pani wizytator twierdzi że nie i skreśliła mi z etatu n-la 2 godziny gimnastyki korekcyjnej.

podajcie mi jakieś podstawy prawne bo bede musiała się dobrze natłumaczyć mojej pani wizytator co i jak nie zna się na niczym.

Ostatnio zarzuciła mi że nauczyciel zrobił błąd ortograficzny bo napisał nazwę miesiaca w dzienniku drukowanymi literami i na początku jest duża litera. Jak jej zwróciłam uwagę, że to są litery drukowane odpowiedziała To co, ale to jest błąd.

Pomóżcie

beera16-05-2008 12:10:26   [#57]

mamy, rzeczywiście zapis o NI sześciolatka w Ustawie o systemie oświaty

Nie wydano natomiast DO TEJ PORY aktu wykonawczego - czyli rozporządzenia

Moim zdaniem  na podstawie UOSO rodzic ma prawo ubiegac się o NI i nikt nie może mu odmowić, jednak wobec braków aktów wykonawczych reguły odbywania się NI musi ustalić OP

Poradnia nie ma prawa odmowić wydania orzeczenia o NI - poniewaz na mocy ustawy ono dziecku przysługuje. Chyba, ze uważa, ze nie jest mu ono potrzebne.

Na Twoim miejscu poradziłabym rodzicowi, by zwrócił się na pismie  do poradni z prośba by na mocy UOSO zminiło orzeczenie. I piłka byłaby po stronie PPP. Odpowiedx na pismie wymaga pomyślenia ;)

(mój post jest do Maci)


post został zmieniony: 16-05-2008 12:11:04
beera16-05-2008 12:13:53   [#58]

jaga

oddajesz projekt organizacyjny

wizytator go opiniuje - nie ma prawa ani nic skreslać, ani przepisywać.

Opiniuje pozytywnie, albo negatywnie podając podstawą prawną. jak opiniuje negatywnie, można się odwolać.
Ty nie musisz wizytatora do niczego przekonywać.
Powiedz wizytatorowi, ze złożyłas projekt i prosisz o zaopiniowanie go - tak jak to wynika z przepisów.
I czekaj

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]