Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwrot kosztów przejazu ucznia
strony: [ 1 ]
krystyna08-02-2003 23:42:41   [#01]

Czy mieliście podobny przypadek ?

Otóż, do szkoły (gimnazjum) zglosiła się mama ucznia mieszkającego w naszym obwodzie, ale uczęszczającego do gimnazjum dla niesłyszących w Krakowie.Oczywiście, najpierw była w organie, ale organ skierował ją do nas.

A kobieta przyszła po zwrot kosztów przejazu dla siebie i dziecka, bo dziecko musi mieć opiekuna.

No i jest problem...

Ustawa o systemie oświaty mówi, że: 

Art. 17 - 3a. Obowiązkiem gminy jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, gimnazjum lub placówki wymienionej w art. 2 pkt 5, do której uczniowie zostali skierowani przez organy wymienione w art. 71b ust. 5-5b.

A my pieniędzy nie mamy...

Czy powinna napisać jakieś podanie do szkoły, czy raczej do gminy?

Czy zwracać do tyłu (jak bardzo do tyłu), czy od dnia napisania tego podania?

Jaką ustalić częstotliwość przejazdów - oni potrzebują co tydzień ?

No i jeszcze z tą "najbliższą" szkołą - ta najbliższa to jest w Przemyślu, a do Krakowa dziecko zostało skierowane przez poradnię, ale chyba na prośbę matki...

Trochę namieszałam, ale na pomoc liczę......

Maelka09-02-2003 10:00:18   [#02]
Jeżeli dziecko uczy się w Krakowie to musi mieć także skierowanie z organu i to gmina ponosi koszty przejazdu. Przejazdy co tydzień, rzecz jasna. Oprócz argumentów subiektywnych (związki emocjonalne z rodziną) mogą istnieć przyczyny obiektywne (np. być może w soboty internat jest nieczynny).
Z tego, co wiem, gminy rozliczają koszty na podstawie biletów...
Bożena10-02-2003 12:23:18   [#03]
Takimi sprawami zajmuje się też  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, może tam dowiesz się jak na waszym terenie jest regulowana ta sprawa. Mam podobną sytuacje i PCPR refunduje część kosztów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]