Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ARKUSZ OKRESOWEJ OCENY PRACOWNIKA SAMORZĄDOWEGO
strony: [ 1 ][ 2 ]
aza17-09-2007 20:38:04   [#51]

ale czy mogę zmienić jak mam już w arkuszu organizacyjnym

kier.adm-gosp??????

zgredek17-09-2007 21:01:06   [#52]

uzgadniaj z OP

możesz go też traktować jako urzędnicze:

kierownik zespołu - ale tam to sprawdzić byś musiała wymagania czy spełnia

tam zdaje się wyższe wykształcenie

kurcze - tylko administracyjno musisz wykreslić - i masz pracownicze i kłopoty z głowy

dzwoń do OP, że chcesz kosmetyczną korektę zrobić;-) i dostosować stanowiska pracy do obowiązujących przepisów - pewnie ten Twój kierownik traktowany jest pod względem płacowym jak kierownik gospodarczy

a zakres obowiązków i tak zostać może bez zmian

porządek zrobisz teraz - mniej kłopotów później;-)

Benigna18-09-2007 08:17:53   [#53]
jak praktycznie dostosować stanowiska pracy do obowiązujących przepisów - tak, żeby w papierach było formalnie dobrze ?
Napisać wypowiedzenie zmieniające - co: nazwę stanowiska? Napisać aneks do umowy? - tego nie wiem
ewa18-09-2007 08:20:50   [#54]
dokładnie tak jak piszesz, wypowiedzenie zmieniające do umowy (popularnie - aneks) zmieniające nazwę stanowiska, pozostałe warunki bez zmian :-)
skalmo18-09-2007 15:28:43   [#55]
kierownik administracyjno - gospodarczy = kierownik Zespołu [ prawa ręka dyrektora w zakresie prawa i administracji i zarządzania nieruchomością ma się nijak do  stanowiska kierownik gospodarczy który kiedyś obowązywał jako dozorca mienia i wydawanie łopat do śniegu ]
mianowany, kierownicze stanowisko urzędnicze
tak jak księgowa i zastępca głównej księgowej Zespołu
a urzędnicze stanowiska u nas to [ ale już nie kierownicze] :
sekretarz szkoły [ bo jakoś tak wyszło , jak wszyscy to wszyscy ]
samodzielny referent
 
pracownicze :
intendent
sprzątaczki, wożni itp
 
do tej pory oceny otrzymali  pracownicy posiadający urzędnicze stanowiska pracy [ w tym kierownicze]
 
z resztą czekam czy robić czy nie
procedura ta sama , tylko kryteria nieco inne
[znajpmość prawa administracyjnego, oświatowego, prawa pracy itp oraz obsługa komptera tu sie nie przyda]
ewa18-09-2007 20:59:38   [#56]

zmianyzmiany ;-)

stanowiska kierownik gospodarczy który kiedyś obowązywał jako dozorca mienia i wydawanie łopat do śniegu

kiedyś tak, teraz:

V. Jednostki działające w zakresie oświaty                     STANOWISKA PRACOWNICZE                  

3. Kierownik gospodarczy  XIII-XV 4   wyższe (2)        2
średnie (3)         6

ja tam teraz zrobiłabym gospdarczego jako "prawą ręką" z odpowiednim zakresem odpowiedzialności i bez konkursu i KRS  ;-)

zgredek18-09-2007 21:05:39   [#57]

ja tak jak ewa;-) a popatrzcie na kierownika zespołu:

 
 
Lp.

 
 
Stanowisko

 
Kategoria
zaszeregowa-
nia

 
Stawka
dodatku funkcyj-
nego do

Wymagania kwalifikacyjne1)

wykształ-
cenie oraz umiejętnoś-
ci zawodowe

 
staż pracy
(w latach

4.

Kierownik zespołu

X-XVII

6

wyższe2)

5

2) Wyższe odpowiedniej specjalności umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku, a w odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych urzędniczych stosownie do opisu stanowiska, o którym mowa w art. 3a ust. 5 pkt 3 ustawy.

zgredek18-09-2007 21:07:20   [#58]

tę jedynkę też wkleję na wszelki wypadek znów;-)

1) Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne w zakresie wykształcenia i stażu pracy dla kierowniczych stanowisk urzędniczych i stanowisk urzędniczych uwzględniają wymagania określone w art. 3 ust. 3 i 4 ustawy.
Benigna19-09-2007 08:14:07   [#59]
Ewo, dziękuję za radę :)
kapika27-09-2007 16:37:48   [#60]

pytania

Siedzę przy tych ocenach, czytam przepisy i mam wątpliwości.

  1. Muszę napisać w ocenie, że pracownik może odwołać się do kierownika jednostki. Ja jestem kierownikiem, innych kierowników nie ma, oceniam ja. Wiem, że Pani będzie się odwoływać (zawsze się odwołuje od wszystkiego) i nie wiem co jej wpisać.
  2. To będzie pierwsza ocena, jaki okres pracy uwzględnić przy ocenie?
  3. Oceniać osobno spełnianie każdego kryterium, a następnie wybrać średnią ocen, czy może zrobić opisówkę i na końcu ocena.

Może ktoś mi doradzi, bo wiem, że osoba ta będzie się odwoływać i pewnie będę miała zaraz kontrolę dotyczącą tych ocen.

AnJa27-09-2007 21:20:17   [#61]
powierzyc ocenę komus innemu

jesli niemozliwe: olacczyli laurkę napisać

i tak nic z tego nie wynika
rabi01-10-2007 23:31:47   [#62]
Powiedzcie mi proszę - do kiedy mam ocenić pracownika samorządowego zatrudnionego w styczniu 2007. Do końca czerwca 2007r.(czyli do 6 miesięcy od dnia zatrudnienia), czy też do 10.10.2007r?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]