Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dyrektorzy pracujących w tym tygodniu szkół
strony: [ 1 ]
Ana26-01-2003 22:28:59   [#01]

Proszę Was zajrzyjcie do swoich "budżetów" i napiszcie jaki paragraf w rozdziale 80146 zastosowano przy zakwalifikowaniu środków na dokształcanie i doskonalenie nauczycieli. W wątku "klasyfikacja budżetowa mam tylko 3 odpowiedzi. Jest to dla mnie ważne, czekam tylko na nr paragrafu, uzasadnienie nie jest istotne. Mamy w kraju jeden budżet i jedną klasyfikację budżetową - 3250?, 4030?, 4300? a może ktoś ma jeszcze inaczej. Czekam i z góry dziękuję.

Ana02-02-2003 17:22:25   [#02]

"Leniuszki" czekam na odpowiedź

Moi drodzy ferie feriami ,a ja nadal nie mogę doczekać się odpowiedzi na powyższe pytanie od 26 stycznia.
Krystyna Za02-02-2003 17:38:46   [#03]

Jutro sprawdzę w szkole i odpiszę

Pozdrawiam - Krystyna

Gaba02-02-2003 17:43:38   [#04]
kazałam księgowej na jutro sprawdzić
Janusz z W02-02-2003 21:11:33   [#05]

4300

W mojej gminie używałem § 4300. I chyba nie da się nic mądrzejszego wymyślić. Generalnie rzecz biorąc są to środki wydawane przez szkołę na usługi obce. I mimo to, że część z nich jest (była) wypłacana nauczycielom, to jednak miały ono konkretne przeznaczenie.
Emka02-02-2003 21:25:46   [#06]

§ 325

W moim budżecie doksztalcanie nauczycieli miałam w roku poprzednim i mam w 2003 na §325.
Gaba02-02-2003 21:55:07   [#07]

a moja księgowa powiedziała, że to musi (!!!) być jednolity paragraf dla całej budżetówki. I to jest napisane w planie kont, tylko, że ona nie pamięta, bo nie używała tego numeru, ale jutro sprawdzi ---

i znowu są dżezy.

 

A to Polska właśnie. Wg ustawy powinien to być jeden jednolity numer.

Amen!

Ana02-02-2003 22:29:19   [#08]

Dziękuję wszystkim i czekam na odpowiedzi

Na moją "nauczycielską głowę" najbardziej pasuje paragraf 4300, chociaż jest tam mowa tylko o dokształcaniu prowadzonym przez uczelnie wyższe, a co z ODN -ami. Kwalifikacje można zdobywać na studiach podyplomowych ( uczelnie wyższe) lub kursach kwalifikacyjnych ( często prowadzone przez ODN-y ). Natomiast paragraf 3250 to stypendia różne i tu mi nic nie pasuje, bo nauczycielom z tego paragrafu wolno zwracać koszty dojazdu i pobytu na "dokształcie", a gdzie opłata za studia lub kurs. MAREK z OLSZTYNA może poprzez OSKKO wyślesz zapytanie do odpowiednich władz. Słusznie Gaba zauważyła, że jedna Polska to jednolita klasyfikacja budżetowa, a my co mamy ?
Marek Pleśniar02-02-2003 23:15:21   [#09]

ano

z przyjemnością wyślę ale sformułuj to mi

mam sporo takich pism i sam nie dam rady:-(

zróbcie tu pisemko - w tym wątku wraz z dyskutantami

hę? a ja jutro wyślę

Gaba03-02-2003 05:27:14   [#10]

     W imieniu Ogólnopolskiego............ zwracam się z następującym zapytaniem:

 jaki jednolity numer wg ogólnopolskiej klasyfikacji kont powinien być używany/nadany, jeżeli chodzi o zapłatę nauczycielom za dokształcanie.

     Dokształcanie to prowadzone jest na mocy ustawy, zobowiązującej samorządy gminne do  finansowania kształcania, ale prowadzone jest przez różne podmioty - z jednej strony występują uczelnie wyższe, z drugiej ośrodki metodyczne (różnego szczebla) posiadające uprawnienia. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, iż z tych samych pieniędzy można nauczycielowi zwrócić przejazd i zakwaterowanie oraz tzw. czesne. Najczęściej dopłaty te są tylko dopłatą procentową w formie zwrotu/refundacji częściowej.

 

     Wobec tej niejasnej sytuacji rozważa się najczęściej paragrafy 325, 403, 430.

 

    Z doświadczenia wiemy, że różne gminy rożnie interpretują powyższe zapisy ustawy i powstała spora dowolność.

 

    Z dokonanie właściwej i jednoznacznej interpretacji uprzejmie dziękujemy.

 

 

 

 

 

- nie pytaj tylko, gdzie to należy wysłać. Bo tego nie wiem.

:)

 

g.

Krystyna Za03-02-2003 09:43:06   [#11]

U mnie jest to napewno paragraf 4300

Pozdrawiam Krystyna

Marek Pleśniar03-02-2003 09:43:37   [#12]

no to czekamy;-)

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty

10-132 Olsztyn

ul. Królowej Jadwigi 2/12

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Departament Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli
Departament Ekonomiczny
 

Sprawa: jednolity numer wg ogólnopolskiej klasyfikacji kont właściwy dla finansowania kształcenia nauczycieli.

     Zwaracamy się z wnioskiem o dokonanie jednoznacznej interpretacji sposobu określenia jaki paragraf w rozdziale 80146 należy zastosować przy zakwalifikowaniu środków na dokształcanie i doskonalenie nauczycieli. Dokształcanie to prowadzone jest na mocy ustawy, zobowiązującej samorządy gminne do  finansowania kształcania, ale prowadzone jest przez różne podmioty - z jednej strony występują uczelnie wyższe, z drugiej ośrodki metodyczne (różnego szczebla) posiadające uprawnienia. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, iż z tych samych pieniędzy można nauczycielowi zwrócić przejazd i zakwaterowanie oraz tzw. czesne. Najczęściej dopłaty te są tylko dopłatą procentową w formie zwrotu/refundacji częściowej.

    Obecnie gminy rożnie interpretują zapisy ustawy.

Z poważaniem:

Ana03-02-2003 19:12:31   [#13]

Czekamy

Dziękuję wszystkim i czekam cierpliwie na odpowiedź z MENISA.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]