Forum OSKKO - wątek

TEMAT: osiągnięcia - świadectwo
strony: [ 1 ]
agda06-06-2007 13:48:36   [#01]
Chcę się upewnić -  projekt zmian rozp. dotyczącego swiadectw, który w wymianie umieścił Leszek jeszcze nie obowiazuje? Szczególnie chodzi mi o zapis:

10. W części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia odnotowuje się:

a) uzyskane wysokie miejsca – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkół,

b) osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, lub środowiska szkolnego.

Bas06-06-2007 15:19:44   [#02]
Ja wpisywałam wg DZ.U. 2005.60.523 lub 58. 504. A tam było inaczej. Sama już nie wiem i założyłam oddzielny wątek.
ewa bergtraum06-06-2007 17:23:29   [#03]

Rozporządzenie

MENiS obowiazujące na dzisiaj:z 2005 r. ze zmianami w roku 2006. A w załączniku nr 1 jest nadal:

10. W części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia odnotowuje się w szczególności:

1) udział w konkursach i turniejach wiedzy organizowanych przez kuratora oświaty - co najmniej na szczeblu wojewódzkim;

2) osiągnięcia artystyczne i sportowe uczniów szkoły podstawowej - co najmniej na szczeblu gminnym, a w przypadku uczniów gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej - co najmniej na szczeblu powiatowym;

3) osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, lub środowiska szkolnego.

grzezale06-06-2007 23:46:21   [#04]

No to dorzucę i tutaj wątpliwości.

Co oznacza na szczeblu powiatowym? Jeśli ktoś organizuje jakieś coś i nazywa to szumnie Powiatowym to jest to powiatowe czy nie? Kto decyduje o tym czy jest to powiatowe czy nie? Podobnie z innymi. Np ogólnopolskie zawody dzwonków True Tone :-) zawiadomienie wysłane na str internetową. Organizuje jakies stowarzyszenie. Co to za szczebel? Jak to opisać? Wiem, zdroworozsądkowo. Ale sami wiecie, że z tym rózie bywa. No i najgorsze. Organizuje coś Powiatowgo ale nie informuję o tym żadnej szkoły w powiecie. Co Wy na to?
zgredek06-06-2007 23:51:21   [#05]

dołożę jeszcze - powiatowe, bo się OP-powiat zajął przynajmniej częściowym sponsoringiem - a uczestnicy z województwa

i co to niby jest, zwłaszcza dla uczestników spoza powiatu?

Grzegorz - zdroworozsądkowo - to jest najlepsze określenie - zwłaszcza, ze rozporządzenie reguluje: w szczególności

czyli rozumieć należy to tak, że takowe muszą być - a co ponad - no od czegoś ten dyrektor w szkole jest;-)

krystyna07-06-2007 00:06:24   [#06]

A np. naborze elektroniczmym do szkół ponadgimnazjalnych obowiązują i są odpowiednio punktowane takie wpisy:

Aktualna zawartość słownika osiagnięć to:

Laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego
Laureat ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej
Finalista ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej
Finalista konkursu wojewódzkiego org. przez podkarp. kuratora oświaty
Finalista konk.ponadwojewódzkiego,którego prog.obejm.lub poszerz.podst.prog.
Uczestnik olimpiady przedm. dla szkół ponadgim. na szczeblu okręgowym
sport.,artyst. I m lub laureat na szczeblu okręgowym lub wojewódzkim
sport.,artyst. I m lub laureat na szczeblu powiatowym
sport.,artyst. II m lub finalista co najmniej na szczeblu powiatomym
sport.,artyst. III m lub wyróżnienie na szczeb. co najmniej powiatowym

zgredek07-06-2007 00:08:47   [#07]
ot i niższość maszyny nad mózgiem;-))))))))
teka5707-06-2007 09:06:24   [#08]

gdzie szukać

Dla przypmnienia-proszę -niech ktoś mi poda dokładne namiary na to rozporządzenie ,bo chciałbym sobie przypomnieć przed końcem roku /nr, rok...
teka5707-06-2007 10:04:32   [#09]
zgredek -gdzie jesteś ? na procesji?
zgredek07-06-2007 11:42:40   [#10]

spałam?;-)

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

z dnia 14 marca 2005 r.

w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności

(Dz. U. Nr 58, poz. 504 i Nr 67, poz. 585 oraz z 2006 r. Nr 31, poz. 217 i Nr 108, poz. 745)

teka5707-06-2007 19:28:17   [#11]

a ja dopiero teraz- taki mam dostęp do neosttady-stale się zawie

dziękuję -jesteś niezawodna.
Vincia08-06-2007 15:27:46   [#12]

a jak to wygląda w praktyce w klasach 1-3 ?

Czy wpisujecie konkursy międzyszkolne? U nas jedna szkoła organizuje np.konkurs wiedzy lub artystyczny dla kilku sąsiednich szkół. Mozna powiedzieć, że jest to zasięg dzielnicowy. Wpisywać laureatów czy nie?

DYREK08-06-2007 15:55:53   [#13]

 zobacz # 3

jeżeli dzielnica to gmina ( np. gmina cenrum - Warszawa ) to w SP wpisujemy

krasnoludek zadyszek08-06-2007 16:48:49   [#14]
Chyba wpisuję w takim razie coś nielegalnie..ale wpisuję.

Mam co roku laureatów bądź finalistów Warszawskiego Konkursu Debat Oksfordzkich - jest to konkurs międzyszkolny, organizowany nie przez KO, ale inicjatywa całkowicie oddolna - pomysł nauczyciela jednego z liceów, patronat nad konkursem (jury,nagrody) mają Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polskie Towarzystwo Retoryczne. W tym roku była już piąta edycja; kto nie brał udziału, nie wie, jakiego trudu wymaga taki występ (kilka etapów, w każdym drużyna słabsza [bo walczy się zespołowo] odpada, tematy tezy i antytezy ciekawe, ale wymagające sporej wiedzy, o umiejętnościach retorycznych i opanowaniu nerwów nie mówiąc, sala nabita publicznością, kultura debaty o lata świetlne przewyższa dokonania naszych polityków itd.). KO na razie nie było zainteresowane patronatem. Dzieci cały rok walczą o pietruszkę, bo konkurs nie daje żadnych uprawnień maturalno-studenckich, ale mimo to co roku startuje ok. 15 pięcioosobowych drużyn, a emocje jak na EURO:).

I nawet na świadectwo wpisać im nie można? Będę to dalej robić, bo to dla uczniów moim zdaniem dużo większy splendor niż udział w konkursie na wierszyk ku czci wójta Pacanowa (bez urazy:) - czasem zdarza się pewnie, że gminne czy kuratoryjne konkursy wymagają mniej, są na niższym poziomie.
malgala08-06-2007 17:14:47   [#15]
A co z laureatami konkursu Kangur, ogólnopolskiej olimpiady matematycznej Olimpus czy też międzynarodowego konkursu matematycznego Test Matematyka Plus? Nie są przecież organizowane przez kuratoria. Pisać, czy nie pisać? Sama już nie wiem.
zgredek08-06-2007 17:19:43   [#16]

ależ nie ma zakazu wpisywania!

rozporządenie mówi tylko o tym co w szczególności się wpisuje

i to trzeba koniecznie - a inne - to zależy co ustalicie w danej szkole

Donda08-06-2007 17:40:21   [#17]
 Uważam tak jak zgredek. Rozporządzenie mówi o tym, co trzeba wpisać, ale nie zabrania wpisywania innych osiągnięć. My w szkole zawsze uzgadniamy co jeszcze. Niech się dzieci cieszą, że mają swoje osiągnięcia wpisane.
zgredek08-08-2007 01:13:16   [#18]

wracając do pytania agdy z #1

zapis ten będzie obowiązywał od 1 września 2007

zmiana rozporządzenia o wzorach świadectw ukazała się w Dz. U. Nr 140, poz. 987:

http://www.lex.it.pl/serpra/pdf/d07987.pdf

zgredek08-08-2007 01:17:01   [#19]

uzasadnienie tu:

http://bip.men.gov.pl/akty_projekty/projekt_rozporzadzenia_010307.pdf

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]