Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czytanie dziecku
strony: [ 1 ][ 2 ]
Majka20-01-2003 20:13:10   [#51]

Marku :-)

Na szczęście jest jeszcze sporo "nienormalnych" dzieci :-)))
Anka z Gdańska20-01-2003 20:18:44   [#52]

Uwielbiem takie nienormalne, bez nich mogłabym się powiesić.

Sama jestem nałogową czytelniczką, jak Grażka :-) I też polecam "Wodnikowe wzgórze"- jacy bohaterowie?! i emocje!

Maelka20-01-2003 22:52:28   [#53]

Marku??

Może zatem stworzyć internetową listę książek zakazanych, których za żadne skarby czytać dzieciom nie wolno...
Za przeczytanie Nienackiego (nie mam na myśli Skiroławek, oczywiście) - pręgierz, za Szklarskiego klęczenie na grochu...
Pomysłów pewnie nie zbraknie...

Ależ wzrośnie sprzedaż latarek! A i dzieci zaczną sypiać z główkami pod kołderką...
Sama tak czytałam PIERWSZĄ W ŻYCIU wypożyczoną w bibliotece miejskiej książkę...
"Jak górnik Bulandra diabła oszukał" - do tej pory pamiętam. Treść mi się nieco zamazała, ale musiała być fascynująca, skoro czytałam aż do rzęs rozdzwonienia...

No, kto pamięta takie rzeczy??
A z wiekiem podobno pamięć płata takie figle...
Majka20-01-2003 23:00:59   [#54]

pętla czasu ...

I kiedyś , dobrze po północy, na palcach wyszłam z ciemnego pokoju syna, gdy spod kołdry prześwitywała latarka :-))
Maelka21-01-2003 07:20:50   [#55]

:-))

Oto najlepsza recenzja książki...
Autorzy powinni marzyć o takim sposobie pochłaniania wymyślonych przez nich treści...
Anka z Gdańska25-01-2003 08:44:44   [#56]

Maelka :-)

Wypożyczyłam wczoraj Chłopaka... i zanim pokazałam synom, sama zaczęłam czytać. Powraca stare przyłowie "Cudze chwalicie, swego nie znacie", bo zachwalam Wam Koszmarnego Karolka, a tu taki pięny swojski. Jacek jest co prawda sympatyczniejszy- ma zawsze dobre chęci, tylko tak jakoś mu dziwnie wychodzi, że dorośli mają pretensje. Karolek jest za to naprawdę zły- on chce szkodzić i za to obrywa. Ciekawa jestem komentarzy chłopaków, którego wybiorą?

Dzięki za podpowiedź :-)

Maelka25-01-2003 17:03:43   [#57]

Anka

:-)
Pewnie Karolka..Modniejszy...
A Jacek to moje dzieciństwo...I do tej pory pomaga na chandrę...
Miłego czytania!
PS. Historia zatoczyła koło. Wreszcie ceny z książki zbliżone są do rzeczywistych...
Anka z Gdańska25-01-2003 18:20:52   [#58]

Maelka :-)

Mam wydanie z ilustracjami Butenki. Lubią go i znają z Przygód Gapiszona. Może więc  wybór nie jest przesadzony?

Kiedyś pytałam uczniów 3. klasy, skąd wzięło się imię Gapiszon, najczęściej odpowiadali, że się gapi. Czyżby "być gapą" wyszło z użycia? :-)

Maelka25-01-2003 22:49:28   [#59]

Anka :-)

Z radością usłyszę, że nie miałam racji... Czytając ten wątek sama nabrałam apetytu na niektóre pozycje...
Oby ferie nie okazały się za krótkie...
:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]