Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uczeń niepełnosprawny - jakie prawa?
strony: [ 1 ]
mellaa20-04-2007 14:51:50   [#01]
Matka dziecka zerówkowego dostarczyła mi orzeczenie o niepełnosprawności 10-N/ 06 -E

wskazania - konieczność stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie leczenia rehabilitacji i edukacji -wymaga

uzasadnienie ...,,stwierdza sie, że naruszona sprawność z powodu choroby powoduje konieczność zapewnienia całkowitej opieki lub pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych w sposób przewyższający wsparcie potrzebne dziecku w danym wieku"
Co w związku z powyższym ? Macie takie orzeczenia? Co robić? Jakie zapewnić warunki?
agabu20-04-2007 15:10:12   [#02]
Orzeczenie o niepełnosprawności świadczy tylko, że masz dziecko niepełnosprawne w placówce. Żeby miało jakieś prawa należy matkę skierować do PPP, gdzie na swoj wniosek może uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Orzeczenie o niepełnosprawności daje prawo do zasiłku i jest związane z pomoca społeczną. Bez orzeczenia z PPP z prawnego punktu widzenia masz wychowanka/ucznia zdrowego. wiem, ze to paranoja. Wpisz w szukajkę uczeń niepełnosprawny - pełno tam tego.
mellaa20-04-2007 15:20:31   [#03]
z PPPP mam telko opinię - ,, ćwiczenia kor. - komp." nawet nie zajęcia.
w szukaju wpisałam uczeń i czytam - dzięki - już myślałam, że może trzeba mu opiekę dodatkową zapewnić czy coś.
emeryt20-04-2007 15:24:28   [#04]

o! Agnieszka...-))))))))))))

Pozdrawiam -))))))))))
Karolina20-04-2007 15:43:13   [#05]

Mellaa - może i trzeba. Wiem z forum SDSI, że wiele rodziców występuje o asystenta, opłaca go MOPS często. Jeśli będzie taka potrzeba a wszyscy będą przychylni to może warto?

NIe zastanawialam się jak to prawnie wygląda - bo nie jest to pracownik szkoły a osoba zatrudniona przez MOPS  - przebywa jednak w szkole z dzieckiem. Jesli cię to zainteresuje przeszukam forum SDSI i znajdę przepisy.

mellaa20-04-2007 15:48:46   [#06]
Karolina - bardzo proszę - chciałabym zrobić dla dziecka to co najlepsze.
Karolina20-04-2007 19:29:46   [#07]

Zerknij na te wątki:

http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?act=ST;f=10;t=3744

http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikonboard.cgi?act=ST;f=10;t=6760

są tasiemcowate ale mają wiele informacji. Z innych dowiedziałam się, że bywały kontrowersje czy należą się takie usługi w miejscu zamieszkania czy również w szkole i wiele rodziów mimo problemow uzyskiwało w szkole również.

mellaa20-04-2007 21:13:29   [#08]
Dziękuję Karolina. Czytam i czytam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]