Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ochrona danych osob. a szkolna str. internetowa
strony: [ 1 ]
violka21-12-2002 23:57:28   [#01]

czy nauczyciel musi wyrazić zgodę na umieszczenie swojego imienia i nazwiska (ewentualnie fotografii) na szkolnej stronie www?

chodzi o dane typu - kl. 4a wychowawca p. Z.Iksińska nauczyciel matematyki

czy nie jest podobnie jak w urzędach (mają identyfikatory, widnieją na str. www) - nauczyciel to też osoba publiczna ?

MMM22-12-2002 09:35:06   [#02]

ja też z tym problemem

tworzę właśnie stronę WWW szkoły i też się zastanawiam, co z danymi o nauczycielach, jak pisać o gronie nie podając danych
Marek Pleśniar22-12-2002 11:04:49   [#03]

nie zwariujmy

na tablicy informacyjnej w szkole też podajecie

ja zrobiłem tak:

podałem listę nauczycieli + specjalności ale bez fotek

oraz fotkę ogólną grona ale bez podpisów

wystarczy.

Gorzej z uczniami. O to zawsze nalezy pytac rodziców.

Iwona222-12-2002 18:19:37   [#04]

W szkole, w której pracuję (SP) we wrześniu Dziennik Zachodni obfotografowywał klasy I wraz z wychowawczyniami.

Później zdjęcia klas i wychowawczyń miały się ukazać w którymś z numerów gazety.

Wychowawczynie zostały poproszone przez gazete o zebranie od rodziców podpisów, że wyrażaja zgodę na umieszczenie nazwiska swojej pociechy pod zdjęciem. N-lki również wyrażały zgodę - pisemnie.

Podpisane listy zostały dostarczone do gazety.

Widziałam numer gazety ze zdjęciami i przy niektórych szkołach (klasach) brak było nazwisk nauczycieli lub dzieci.

Inny przypadek - chyba wszyscy się z nim zetknęli. Jeśli nie chcecie, aby wasze nazwisko widniało na liscie lokatorów, to pisemnie się na to nie zgadzacie i składacie takowe pismo w ADM.

Dla mnie jest to przesada. Jak dalej będziemy szli w tym kierunku, to niedługo znikna z naszych drzwi tabliczki z nazwiskami - a może już zniknęły ;-)))

Przestaniemy również na kopertach pisać nazwisko nadawcy listu (ktoś powie - kto dzisiaj pisze listy????)

Myśl, że nie należy popadać w przesadę z powodu ochrony danych osobowych.

Zrób listę i niech ci kazdy podpisze - wyrażam zgodę lub nie wyrażam i myślę, że kłopot z głowy.

Pozdrawiam Iwona

196225-12-2002 22:38:24   [#05]

przesada może ......

My zbieramy oświadczenia rodziców przy zapisywaniu dziecka ale na : wysyłanie prac plastycznych na konkursy( prawa autorskie) robienie i publikowanie zdjęć ale tylko w celach -dodatku do artykułu o przedszkolu ,

sprawozdań w awansie zawodowym itp.  . rodzic może się nie zgodzić ,

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]