Forum OSKKO - wątek

TEMAT: fundzusze unijne (dla szkół)
strony: [ 1 ]
Gaba13-03-2007 08:44:59   [#01]

jestem bardzo - ale to bardzo krytycznie nastawiona do funduszy unijnych dla szkół, nie mam leszego materiału o szkołach...

- nierówny ich podział

- nierówna dostępność, sekowanie z premedytacją niektórych partnerów...

- urzędnicza głupota, na nawet bezczelność (jak mi było dane doświadczyć).  To chyba jakaś chora norma...

 

Urzędnicy utrudniają firmom korzystanie z unijnych funduszy

01:50 13.03.2007
wtorek
Jak długo jeszcze polscy przedsiębiorcy będą odsyłani z urzędów z kwitkiem?
(fot. JupiterImages/EAST NEWS)



Bezduszność urzędników oraz brak jednolitej interpretacji przepisów może pozbawić polskie firmy dopływu 8,3 miliarda euro unijnych pieniędzy z programu "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" - alarmuje "Rzeczpospolita".

Z danych - do których dotarł dziennik - wynika, iż w tym roku z błahych powodów odrzucono prawie jedną trzecią złożonych przez przedsiębiorców wniosków. Na blisko 3 tys., jeszcze przed rozpatrzeniem do kosza trafiło prawie 800. Gdy poprzednio przydzielano dotacje z tego programu, to na niemal 21,7 tys. firm unijne wsparcie dostała tylko co siódma. Większość podań odrzucono w czasie oceny, ale 6,7 tys. wniosków oddalono, nie zapoznając się nawet z ich zawartością merytoryczną - ujawnia "Rzeczpospolita".


REKLAMA Czytaj dalej

NPB("005");


if (NJB('srodtekst')) { document.getElementById('rekSrd05').style.display='block';} Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Danuta Jabłońska, tłumaczy to względami formalnymi. Powodem odrzucenia wniosku mógł być na przykład brak parafki na odwrocie jednej ze stron wniosku lub brak zaświadczenia, które według przepisów w ogóle nie było wymagane - pisze dziennik. Przedsiębiorcy są rozgoryczeni, głośno jednak nie chcą o tym mówić, obawiając się zemsty urzędników.

Minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka zapowiada, że jej resort będzie się starał uprościć procedurę składania wniosków. Zmniejszyliśmy liczbę załączników z 22 do 9 - awizuje "Rzeczpospolitej". (PAP)

nalix13-03-2007 10:10:42   [#02]

wniosek

Ostatnio pisałem wniosek do projektu unijnego. Szkolenie było pobieżne- 1 godzina. Nauczycieli i dyrektorów praktycznie zmuszono do napisania wniosku w czasie ferii - w ten sposób utracili przysługujący im urlop, bo zamiast wypoczywać siedzieli w szkole. Napisany wniosek należało ciągle poprawiać, bo np. raz papier miał być oddzielnie a potem jednak razem z materiałami biurowymi. Budżet poprawiałem co najmniej 6 razy z powodu niejasnych wymagań - za każdym razem marnując po 4-5 godzin. Np. data na ostatniej stronie nie mogła być napisana długopisem tylko wydrukowana, itd. Moje wnioski - przydałyby się szkolenia w pisaniu wniosków, a wymagania sprowadzić do zdrowego rozsądku.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]