Forum OSKKO - wątek

TEMAT: DzieńKobiet - TO jest ważna sprawa:-)
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
kryśka208-03-2008 20:52:05   [#151]
Tak, tak piszcie panowie, bo my chętnie przyjmujemy życzenia i te w realu i te w netcie. To miłe, że o nas pamiętacie. Dziękuję
Leszek08-03-2008 20:53:22   [#152]

Późno , bo późno coś ostatnio na kompa trafiam

ale przesyłam

Najlepsze Wam Paniom Życzenia

Obyście Zawsze Były

pozdrawiam

aza08-03-2008 21:58:51   [#153]

dzięki wam, Panowie za netowe życzenia, bo w realu to raczej nie ma szans...

;-))

ankate08-03-2008 22:02:39   [#154]
o przepraszam, mieliśmy dziś gminny dzień kobiet, zamiast gwoździka był żonkil, miło było, tylko nasze zespoły ludowe cosik przydługo zawodziły ;-))) ale pan wójt stanął na wysokości zadania i prawice nam uścisnął.
aza08-03-2008 22:03:43   [#155]

gratulacje.....

nie mam wójta....

;-))

Uśka08-03-2008 22:50:15   [#156]
Dzięki, Panowie za miłe słowa :).
Małgoś08-03-2008 23:07:19   [#157]

Cały Świat obchodzi Dzień Kobiet

PROTESTY I APELE. KWIATY I UPOMINKI
APTN
Pod każdą szerokością i długością geograficzną obchodzono święto kobiet. To też dzień, kiedy panie upomniały się o swoje prawa. W Iraku członkini rządu apelowała o zwrócenia uwagi na problem masowych zabójstw kobiet w tym kraju. Obywatelki Bangladeszu domagały się zrównania ich praw z prawami mężczyzn. A na Ukrainie Dzień Kobiet hucznie obchodzony jest już od czwartku zakończy się w poniedziałek.
Głos zabierali dziś także mężczyźni stając w obronie kobiet. - Potraktujcie to co mówię jak najbardziej serio - ostrzegł przedsiębiorców i związki zawodowe prezydent Francji Nicholas Sarkozy. Dał im czas do 2009 roku, aby porozumieli się w sprawie stosowania zasady równości płacowej dla kobiet i mężczyzn. Sarkozy przemawiał w sobotę na uroczystym obiedzie wydanym z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Pałacu Elizejskim.

Zapowiedział, że podda pod głosowanie Zgromadzenia Narodowego ustawy, które pozwolą na stosowanie sankcji finansowych za nieprzestrzeganie zasady równych płac. - Nie ma żadnego powodu, aby praca kobiet był opłacana gorzej niż praca mężczyzn" - dodał Sarkozy.

Irak: koniec z zabójstwami kobiet

- Na porządku dziennym są porwania, zabójstwa i gwałty, i co jakiś czas odnajduje się zbiorowe groby pomordowanych kobiet irackich, jak to było w lutym tego roku. Pod Bakubą odkryto zbiorową mogiłę ze zwłokami dziesięciu zamordowanych kobiet - mówiła deputowana irackiego parlamentu Safija Soheil na konferencji prasowej w Bagdadzie.
      Na porządku dziennym są porwania, zabójstwa i gwałty wobec kobiet i co jakiś czas odnajduje się zbiorowe groby pomordowanych kobiet irackich, jak to było w lutym tego roku. Pod Bakubą odkryto zbiorową mogiłę ze zwłokami dziesięciu zamordowanych kobiet.      
Safija Soheil


Natomiast Nermin Osman, członkini rządu zażądała od swych kolegów-ministrów podjęcia energicznych działań, by położyć kres masowym zabójstwom kobiet w Iraku.

Występując wspólnie z przewodniczącym parlamentu powiedziała też, że Irakijki są narażone na szczególne cierpienia i eksterminację w prowincjach Basra (południowy Irak), Dijala (wschód) i w rejonie Mosulu (północ).

Z inicjatywy Soheil powstał projekt stworzenia Najwyższej Rady Kobiet, która stałaby się instytucją publiczną, finansowaną przez państwo i broniła praw kobiet w Iraku.

W samej Basrze zamordowano w ubiegłym roku 140 kobiet. W tym samym czasie w Dijali, na pograniczu Iranu, straciło życie 200 kobiet. Setki tysięcy kobiet zostały wdowami w następstwie działań wojennych w Iraku i setki tysięcy żyją w straszliwej nędzy jako uchodźcy.

Bangladesz i Afganistan: chcemy zrównania praw

W Bangladeszu protestowały kobiety, które wyjeżdżają z kraju w celach zarobkowych. Apelowały o zrównanie ich praw z prawami mężczyzn, gdyż - jak podkreślają - pieniądze, które zarabiają za granicą mają duży wpływ na rozwój Bangladeszu.


Z kolei w Afganistanie prezydent Hamid Karzai wezwał religijnych przywódców do zaprzestania stosowania przemocy wobec kobiet. Zdaniem, prezydenta, jej przejawem są m.in. małżeństwa, do których zmusza się małe dziewczynki. Tego rodzaju praktyki są powszechne w Afganistanie. Dzień Kobiet w Kabulu odbywa się pod hasłem zwrócenia kobietom ich praw.

Bułgaria: Dzień Kobiet zamiast Dnia Koleżanki

Bułgarzy przywracają do łask święto 8. marca. Dziewiętnaście lat po zmianach politycznych już nie uważają Dnia Kobiet za święto komunistyczne i wrócili do tradycji jego obchodzenia. 62 proc. Bułgarów zamierza obchodzić święto a tylko 29 proc. zdecydowanie sprzeciwia się obchodom - wskazuje publikowane w sobotę badanie Krajowego Ośrodka Badania Opinii Publicznej (NCIOM).

Dla większości zwolenników święto oznacza kwiaty dla żony i poczęstunek w gronie przyjaciół. Tak właśnie zamierza zrobić 70 proc. ankietowanych. Dlatego 8 marca jest dniem szczytowym dla cen kwiatów. W przededniu święta, ich ceny idą w górę, a samego 8 marca są co najmniej trzykrotnie wyższe niż w zwykły dzień.


W odróżnieniu od tradycji okresu komunistycznego, kiedy 8 marca nazywano "dniem koleżanki", w ostatnich latach odstąpiono od świętowania dnia kobiet w pracy.

Ukraina: kwiatki, czekoladki i koniaczek

- To jakiejś szaleństwo. Upominki zaczęły pojawiać się w biurze na dwa dni przed 8 marca. Nikt nie pracuje, wszyscy świętują - skarżył się menedżer jednej z kijowskich firm, Roman Motycz. Przygotowania bowiem do Dnia Kobiet trwają na Ukrainie już od czwartku. Paniom nad Dnieprem życzenia składa się przez pięć dni z rzędu.

Dzień Kobiet jest na Ukrainie dniem ustawowo wolnym od pracy. W związku z tym, że święto przypada w tym roku w sobotę, zgodnie z ukraińskim kodeksem pracy, wolny będzie również poniedziałek.

Nie wszyscy jednak mogą oddać się w tych dniach odpoczynkowi. Pełną parą pracują kwiaciarnie, sklepy jubilerskie i restauracje. Zyski handlowców związane z Dniem Kobiet porównywalne są z zarobkami, osiąganymi w najważniejsze dla Ukraińców święto, którym jest Nowy Rok.
      To jakiejś szaleństwo. Kwiatki, czekoladki i koniaczek zaczęły
pojawiać się w biurze na dwa dni przed 8 marca. Nikt nie pracuje,
wszyscy świętują.      
mieszkaniec Kijowa


Podobnie jest ze nastawieniem do święta samych Ukraińców. Dla nich 8 marca swym znaczeniem ustępuje tylko Nowemu Rokowi - twierdzą ukraińscy socjologowie.

Włochy: mimozy zamiast goździków

We Włoszech w Dniu Kobiet panie otrzymują, zgodnie z tradycją, gałązki mimozy. To najpopularniejszy prezent wręczany Włoszkom 8 marca. Stowarzyszenie rolników obliczyło, że w handlu przygotowano 15 milionów bukietów tych kwitnących właśnie kwiatów. Nie wszyscy jednak idą po nie do kwiaciarni. Wielu Włochów zrywa gałązki z drzew, rosnących wszędzie w miastach.

      Nie istnieje wolność polityczna, związkowa i ekonomiczna bez programu politycznego na rzecz kobiet.      
Raffaele Bonanni
Nie obyło się również bez manifestacji, które odbyły się w atmosferze gorących politycznych sporów, towarzyszących kampanii przed kwietniowymi wyborami, we Włoszech. W największej demonstracji w Rzymie, zorganizowanej przez trzy główne centrale związkowe, uczestniczyło około 30 tysięcy osób.

Rzymski pochód otwierał wielki transparent z postulatami kobiet: "praca, wolność wyboru, rozwój, jakość życia". Razem z demonstrującymi szła minister do spraw równouprawnienia Barbara Pollastrini. - Nie istnieje wolność polityczna, związkowa i ekonomiczna bez programu politycznego na rzecz kobiet - mówił przywódca chrześcijańskiej centrali Raffaele Bonanni.



Mówcy wyrażali solidarność z przywódczynią birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi i przetrzymywaną przez porywaczy w Kolumbii działaczką polityczną i obrończynią praw człowieka Ingrid Betancourt.

Niektóre manifestantki niosły hasła wymierzone w tych polityków, którzy idą do wyborów pod hasłami delegalizacji aborcji. Wznoszono okrzyki przeciwko startującemu w wyborach przeciwnikowi aborcji - redaktorowi naczelnemu prawicowej gazety "Il Foglio" Giuliano Ferrarze, który w Rzymie zorganizował własną manifestację.

Tysiące kobiet manifestowało również w Mediolanie i Turynie, protestując przeciwko żądaniom zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

mwr/ktom/iga

...

Wkleiłam na minuty przed końcem tego dnia, bo to jest naprawdę ważna sprawa. O duzo większym zasięgu niż byłe kraje komunistyczne :-)

bogdan09-03-2008 00:38:02   [#158]
Wszystkim Paniom - zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym życzy mężczyzna.
Maelka09-03-2008 00:48:33   [#159]
;-)
Zola09-03-2008 10:57:47   [#160]
a mnie szczerze mówiąc wkurzyła akcja z badaniami
nie lubię akcyjności wolę normalność
w tym dniu wolę pójść z mężem do kina, restauracji, pojechać do aquaparku, dostać coś ładnego, spędzic romantyczny wieczór albo i cały dzień a nie przesiedzieć w przychodniu, gdzie też najczęściej pracują kobiety i też pewnie wolałby spędzić czas ze swoim facetem a nie w pracy
dostęp do badań chcę mieć zawsze a nie od święta
makmoli09-03-2008 11:43:52   [#161]
Dzięki Panowie za każde miłe słowo,kwiatki i .....wszystko :-)))
balbina10-03-2008 16:07:50   [#162]

A ja w związku ze związkiem i Dniem 40 męczenników

chciałabym złożyć wszystkim mężczyznom na tym fomum życzenia zdrowia, cierpliwości i poczucia humoru.

 

ejrut10-03-2008 16:41:51   [#163]
No faktycznie...dziś męczenników a więc ....wszystkiego najlepszego forumowym męczennikom życzę:)))))))
jatoja11-03-2008 00:40:22   [#164]
A gdzieście, że męczeństwa z grzeczności nie tknę, 40 naliczyły?
Marek Pleśniar08-03-2011 07:46:06   [#165]

@-->->->->->-----------

bosia08-03-2011 09:13:45   [#166]

Marek, ale poszalałeś....

na każdym wątku.....

:-)))))

Fred08-03-2011 09:18:07   [#167]

Trudno w tym Dniu nie wspomnieć o feministkach.

Z niektórymi ich hasłami nie można nie zgodzić się..

W oddali logo ZNP.. :-)

gimnazjum08-03-2011 10:15:24   [#168]

a jak feministki to zawsze w tym dniu przypomina mi sie kawał:

Wraca Krystyna z zebrania feministek. Nastrój bojowy. Zenek otwiera drzwi.
- K.....a, koniec z męskimi rządami - krzyczy od progu.
- To ja jestem głową tego domu. Od tej pory będzie, jak ja...
Nie skończyła Krystyna, gdy Zenek wyprowadził cios pięścią.
Niedoszła feministka padła i leży. Nagle rozlega się dzwonek. W drzwiach staje sąsiad, Lucjan.
- Zenek, co się stało? Słyszałem łomot...
- Aaaaa, nic takiego Lucek, wszystko OK.
- Więc czemu Krystyna leży jak nieżywa na podłodze?
- To głowa tego domu - leży, gdzie chce. Idea

Bazia08-03-2011 15:00:25   [#169]

Składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim forumowym koleżankom.

za co kochają nas panowie;)

Marek Pleśniar08-03-2011 17:18:54   [#170]

ja to wolę w tej wersji kanonicznej:-) http://www.youtube.com/watch?v=L25DEY4IEgM&feature=related


ale najbardziej to: http://www.youtube.com/watch?v=J88lFkoXEQU&feature=related

na obrazku trzeba iść prosto przed siebie przez 10 minut i już się jest koło biura OSKKO:-)


post został zmieniony: 08-03-2011 17:20:27
Bazia08-03-2011 21:47:39   [#171]

Ładne, refleksyjne i zwyczajnie mądre.

Coś miła dzisiaj jestem, może to z nadmiaru życzeń, które otrzymałam ;)

Marek Pleśniar08-03-2011 23:31:59   [#172]

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53668,8288084,Co_irytuje_facetow_w_kobietach.html

Mężczyzna jest jak pies, lubi i rozumie jasne sytuacje, proste polecenia. Jak wiem, co mam zrobić, to w porządku, a jak nie, to się denerwuję, czuję bezradność. A kobieta na to: jakbyś mnie kochał, to byś się domyślił.


Adaa09-03-2011 11:16:12   [#173]

jak pies powiada autor...hm...

coś w tym jest:-)

kiedyś miałam owczarka niemieckiego, został oddany ze szkoły policyjnej bo bał się wybuchu i nie reagował na komendy, poza tym gdy zobaczył kurę podczas akcji to zostawiał trop i gnał za kurą - miły był psiak ale wiele razy miałam go ochotę udusić - niewyuczalny;-)

tak...sa takie pieski;-)

.............................

jak to mozna z wady zrobic zalete i obciążyć winą niewinnego, prawda dziewczyny?;))

mistrzowie



grażka09-03-2011 15:44:43   [#174]
dlaczego na manifie logo ZNP
Bazia09-03-2011 16:12:23   [#175]

Facet dostaje proste polecenie i też się gubi. A przecież jakby kochał, nie byłby taki bezradny;) 

Ostatni raz - wysłałaś mnie, po różową szminkę...
bosia09-03-2011 23:30:54   [#176]

hmm..... a do czego mi taki facet, co lubi proste polecenia

po co w ogóle polecenia?

on sam z się powinien wiedzieć co ważne

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]