Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jakie badania po urlopie?
strony: [ 1 ]
elga04-03-2007 18:37:54   [#01]
Jedna z moich nauczycielek ma problem alkoholowy, uzależnienie od psychotropów (wyszła już z anoreksji). Wykorzystała już max urlopu dla poratowania zdrowia (właśnie w sierpniu kończy ostatni). Po poprzednim urlopie, od wrześniu 2005 pracowała może 4 tygodnie i zaczęły się problemy (zwolnienia lekarskie - oględnie rzecz ujmując). Wytrwała tak - na długich zwolnieniach, do sierpnia 2006 i poszła na kolejny urlop, zarzekając się, że do szkoły już nie wróci, bo szkoła ją wykańcza. No ale właśnie zmieniła zdanie - chce wracać od września, bo nie ma innego pomysłu na życie. Jest zatrudniona przez mianowanie na czas nieokreślony. Czy mogę skierować ją na jakieś specjalistyczne badania stwierdzające zdolność do pracy w szkole? U nas w ZOZ, badania okresowe, to czysta formalność, polega głównie na wypełnieni druków i formularzy. A tu przecież chodzi o dobro i BEZPIECZEŃSTWO dzieci.
irenastop04-03-2007 18:55:48   [#02]

 

 Bardzo podobną sytuację przechodziłam z n-lką /moja nie miała problemu alkoholowego /. Skierowałam ją na badania psychiatryczne. Po wielkiej awanturze poszła. Lekarz kontaktował się ze mną w trakcie badań. Potwierdził moje podejrzenia o zachwianej równowadze w niektórych sytuacjach. Przysłał zaświadczenie o  ZDOLNOŚCI DO PRACY Z DZIEĆMI NA STANOWISKU NAUCZYCIELA.Po mojej osobistej interwencji przyznał mi rację , ale zaswiadczenia nie zmienił. Pracujemy do dziś dnia razem. Bywa różnie. Może Tobie trafi się prawdziwy, sumienny  lekarz . Życzę tego z całego serca. powodzenia .

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]