Forum OSKKO - wątek

TEMAT: znowu ścieżki ;)
strony: [ 1 ]
annah01-12-2002 12:22:57   [#01]

mam problem z realizacją ścieżek wychowanie do .... i czytelnicza i medialna

na jakich przedmiotach robicie je w szkole średniej?

panie z biblioteki i świetlicy mogłyby zrobić całą ścieżkę medialną, bo są po studiach z tego, ale jak mam im zapłacić, przecież nie prowadzą zajęć edukacyjnych, musiałabym robić klasie dodatkowe godziny albo wysyłać je na zastępstwa. Ale czy mogę dawać im zastępstwa w godzinach ich dyżuru? no i wtedy kto będzie w bibliotece i świetlicy?

a to wychowanie? lekcje z tego będą w niektórych klasach w drugim półroczu, ale jakie inne przedmioty wchodzą w ścieżkę? A co mam zrobić jeśli klasa nie będzie mieć seksu, bo rodzice nie wyrazili zgody? to zostaje mi tylko biologia?

i jeszcze zostały ścieżki w zawodówkach, podobny problem, co prawda tylko 3, ale są

rodacy pomóżcie!

bogna02-12-2002 14:56:56   [#02]

"seks" na oddzielnych godzinach ( z puli dyrektorskich), pozostałe ścieżki - różne treści na różnych przedmiotach.

Przed chwilą kolejny gołąbek poleciał z pocztą do ciebie ;-)

annah02-12-2002 18:17:36   [#03]

doleciał gołąbek, dziękuję :)

a masz może gdzieś rozpisane te ścieżki, z którymi mam kłopoty? albo chociaż wskazanie na przedmioty pls

i tak ... hm .... nikt więcej ścieżek nie robi? ;)

Majka02-12-2002 18:33:38   [#04]

robi, ale się gubi :-))

Medialną robimy na j.polskim, filozoficzną, czasem regionalną i europejską. Panie autorki skserowały, rozdały- kto wyczyta, że zrealizował cóś (albo zaplanuje), zaznacza na marginesie w dzienniku.

No i nie wiem, czy mnie to rozwija, czy rozwija uczniów, czy to cokolwiek porządkuje.... Motywy ujęte w ścieżkach zawsze miałam w programie, teraz je jeno muszę wyodrębnić (i zapominam;-( )

Majka03-12-2002 16:02:04   [#05]
Jestem po  szkoleniu "ścieżkowym". Nikt nie umiał odpowiedzieć na pytanie, jak jakość nauczania poprawią sprawozdania z realizacji ścieżek, co w jakości lekcji zmieni fakt, że obok tematu lekcji "Kontekst filozoficzny dzieła...."   pojawi się notatka "ścieżka". Mam poczucie absurdu i natłoku papierów.
bogna03-12-2002 17:04:01   [#06]

Majka

A może dowiedziałaś się czegoś sensownego na temat tych ścieżek?

Może jakieś wskazówki dla tych, którzy bardzo błądzą na tych ścieżkach?

Bardzo proszę o pomoc.

annah03-12-2002 17:25:17   [#07]

no ja też proszę dalej o pomoc z tymi cudownymi dwoma ścieżkami, bo tamte już powoli się robią :)

kto wymyślił coś tak genialnego? nobla mu trzeba dać!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]