Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsultacja OSKKO - ROZPORZĄDZENIE w sprawie ramowych statutów
strony: [ 1 ][ 2 ]
Magosia09-01-2007 21:32:28   [#51]

Ach, zapomniałam o tej subtelności..

Niestety jest logika, bo projekt zmian w tej sprawie w UOSO nie jest projektem rządu :(

Marek Pleśniar09-01-2007 21:35:04   [#52]
mi nawet nie o kopanie z Koniem chodzi;-) Ino z Prezesem:-)
jerzyk09-01-2007 21:43:39   [#53]

"wychodzi mi, że MEń musi stworzyć cały statut..."

wg mnie to MEń_owi sie nie zechce, ale  zastanawiam sie czy w nawale tych zmian nie tworzyc np. tu na forum pewnych zapisow uniwersalnych, a potem tylko ctrl+c i ctrrl+v.  To powinno sprawć że za zmianami nadążyć ;-)

hania09-01-2007 22:14:01   [#54]
o to to jerzyku:-)

a w ogóle plącze mi się po głowie cytat w rodzaju : "jam to, nie chwaląc się, uczynił"......:-)) czy jakoś tak?
hania09-01-2007 22:14:32   [#55]
autor chyba też na topie :-)
AnJa09-01-2007 22:17:36   [#56]
zaktualizowana wersja jakoś tak brzmi:

"jam to, nie czyniąc nic, chwalę się, ogłoszenia w mediach wykupując"
hania09-01-2007 22:21:29   [#57]
:-))
bogna09-01-2007 23:00:24   [#58]

1) zaintrygowało mnie w uzasadnieniu stwierdzenie, że zespół szkół jest jednostką administracyjną

czego jednostką?

2) co do propozycji nadawania imion konkretnym szkołom a nie zespołom szkół - myślę, że będzie ładnie wyglądał taki kącik patronów w zespole liczącym 5 czy więcej szkół... 5 popiersi czy portretów, to taka ładna gromadka będzię a nie jeden jakiś samotnik ;)

3) nie potrafię zrozumieć takiego akcentowania "nieużywania telefonów komórkowych w czasie zajęć edukacyjnych",

wolałabym zakaz używania noży, gazów łzawiacych, ...

4) miłe będzie ustalanie w statucie warunków korzystania z zegarków elektronicznych ;-)

--------------

jestem za dookreśleniem obowiązków uczniów w statucie,

ale przedstawiona w rozporządzeniu propozycja jakoś mało trafna mi się wydaje.

fredi09-01-2007 23:42:25   [#59]
w szkole policealnej rodzice mają pisać usprawiedliwienia ?
slos10-01-2007 08:02:38   [#60]
A' propos różnych narządów elektronicznych - w projekcie zapomniano o i-podach, rozrusznikach serca, przyrządach do masażu zwanych wibratorami... A mówiąc poważnie, trochę te zmiany przypominają sztukę dla sztuki, okrzyk do środowiska: Patrzcie, działam, reformuję. Przepisy dązą do komplikacji, chęci skontrolowania wszystkiego i wieloznaczności, zamiast do uproszczeń, dania swobody w ramach autonomii szkól i jednoznaczności. Ble...
elkap10-01-2007 21:06:17   [#61]
Usprawiedliwianie nieobecności na zajęciach moim zdaniem wymaga doprecyzowania w przepisach. Wielokrotnie w mojej szkole, a i w szkołach moich dzieci spotykałam się z pytaniem rodziców o podstawę prawną zapisów statutu o pisemnym usprawiedliwianiu. W szkole średniej mojego syna statut mówi o tym, że rodzic może usprawiedliwić sam do 70 godzin w semestrze, powyżej mają być usprawiedliwienia "urzędowe" czyli zwolnienie lekarskie, wezwania z urzędów itp. Część rodziców akceptuje, a część - zwłaszcza ci, których pociechy mają sporo nieobecności- pyta ostro o przepisy, które pozwalają szkole na taki zapis statutowy. Może rozporządzenie byłoby tutaj pomocne, trzeba tylko dać jeszcze nakaz lekarzom, żeby zawsze wypisali zwolnienie, bo z tym jest różnie.
Pozostałe kwestie proponowane w rozporządzeniu uważam za zbędne. Zwłaszcza nadawanie imion każdej szkole wchodzącej w skład zespołu.
beera13-01-2007 12:56:31   [#62]

potrzebuję pomocy

w uzasadnieniu jest

Ponadto proponuje się wyeliminowanie możliwości nadawania imion zespołom szkół. Imiona winny być nadawane konkretnym szkołom, a nie jednostkom administracyjnym, jakimi są zespoły szkół.

Czy ktos może mi wskazac  zapis w projekcie REALNIE eliminujący tę mozliwośc poza tym:

§ 2. Zespoły szkół, którym przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zostały nadane imiona, zachowują te imiona.

nie wiem, cos mi padło na rozumienie chyba- pomóżcie :)

AnJa13-01-2007 13:18:33   [#63]
mam wrażenie , że nie ma - ale może w kontekście calego rozporządzenia coś jest, co wskazuje  na taką konsekwencję?

choc trudno wykluczyć, że to przykład nieuwagi  urzednika, który połaczył 2 rozne projekty nowelizacji
beera13-01-2007 13:20:46   [#64]

szukałam tez w kontekście

no, nie dostrzegam...

byc może z gapiostwa i z niewiedzy- nie jestem praktykiem zespołowym

AnJa13-01-2007 13:27:29   [#65]
zajrzalem do leszkowegoujednolicenia:

w zał.4:
"3. Liceum nadaje imię organ prowadzący na wniosek rady liceum lub wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
4. Przepis ust. 3 stosuje się odpowiednio do zespołu szkół. /uchyla się/

To jest chyba ta podstawa.

Podejrzewm, że podobnie jest przy innych szkołach.
beera13-01-2007 13:36:00   [#66]

o matko

tylko to

1.       Liceum nadaje imię organ prowadzący na wniosek rady liceum lub wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego.

2.       Przepis ust. 3 stosuje się odpowiednio do zespołu szkół. /uchyla się/

rzeczywiście, nie zauważyłam

DZIĘKI

AnJa13-01-2007 13:41:03   [#67]
w kosekwencji may niekonsekwencję:

z jednej strony nowelizacja ministerialna pogłebiająca margonalizcję zespołu, z drugiej inicjatywa ustawodawcza poselska zmierzająca przy przywrocenia podmiotowości zespołom

dlaczego mi się wydaje, że wiem jak to się skończy?:-(
beera13-01-2007 13:42:27   [#68]

inicjatywa jest nierządowa , projekt rządowy

mam nadzieję, ze się nie skonczy, tak jak i ja przewiduję

AnJa13-01-2007 13:44:25   [#69]
a wg ostatnich badań poziom optymizmu Polaków wzrósł
beera14-01-2007 12:24:30   [#70]

wklejam propozycję pisma

jest takie wpół drogi- ani za bardzo nie popierające, ani za bardzo nie ganiące.

Starałam się pogodzic tu te dwie rózne tendencje:

Sprawa: Uwagi Stowarzyszenia  do projektu  28 grudnia 2006 r ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ zmieniającego rozporządzenie w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty pozytywnie ocenia dążenia MEN do poprawy sytuacji wychowawczy w szkołach i placówkach oświatowych, jednak w projekcie razi nadmierna tendencja do centralnego regulowania każdej kwestii, a to świadczy o niedocenianiu wagi autonomii szkól.
Dodatkowo projektowane zapisy w większości przypadków znajdują się w wewnętrznych szkolnych regulacjach i proponowanie ich umieszczenia wydaje się w dużym stopniu niecelowe

Stowarzyszenie uznaje jednak, ze odnalezienie się tych zapisów w Rozporządzeniu może- w wyjątkowych przypadkach, niektórych szkół, wspomóc ich pracę.

Szczegółowe uwagi do zapisów projektu:

Zapisy projektu

 

1) uczęszczania na zajęcia edukacyjne, należytego przygotowania się do nich oraz aktywnego udziału w zajęciach, a także niezakłócania przebiegu zajęć przez niewłaściwe zachowanie;

 

Uwagi OSKKO

 

Proponowane zapisy znajdują się już w wewnętrznych regulacjach szkół i placówek

Uwaga dodatkowa:
OSKKO prosi MEN o podjęcie dyskusji na temat realnych możliwości egzekwowania realizacji obowiązku szkolnego i obowiazku nauki przez uczniów szkół, które to jest utrudnione ze względu na niejednoznaczne zapisy, z czego wynika w konsekwencji brak procedur i brak narzędzi prawnych

 

Zapisy projektu

 

2) przedstawiania, w określonym terminie, pisemnego usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach edukacyjnych, w formie:

a) zaświadczenia lekarskiego,

b) oświadczenia rodziców lub pełnoletniego ucznia o uzasadnionej przyczynie nieobecności;

 

Uwagi OSKKO

Wskazujemy  na trudności w egzekwowania od uczniów zaświadczeń lekarskich wobec faktu, ze lekarze często ich nie wystawiają.

Przedstawiamy poniżej komunikat z dnia 09.02.06 w sprawie usprawiedliwiania przez lekarzy nieobecności uczniów na zajęciach szkolnych– sporządzony przez p.o. Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Panią Barbarę Piwnik, w którego treści czytamy m.in.:

W związku z interwencjami lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej podejmowanymi w Związku Pracodawców Opieki Zdrowotnej oraz w Ministerstwie Edukacji i Nauki w sprawie usprawiedliwiania przez lekarzy nieobecności uczniów na zajęciach szkolnych – proszę przyjąć do wiadomości następujące ustalenia:

·                     Nie ma żadnego uzasadnienia w prawie oświatowym żądania wystawiania przez lekarzy takich usprawiedliwień.

·                     Wszelkich usprawiedliwień nieobecności uczniów do lat 18 dokonują rodzice lub opiekunowie prawni

·                     Uczniowie pełnoletni usprawiedliwiają swoje nieobecności sami.

Począwszy od dnia 27 lutego br. lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zrzeszeni w Związku Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej Województwa Świętokrzyskiego nie będą wystawiać zaświadczeń usprawiedliwiających w razie choroby nieobecności uczniów na zajęciach szkolnych.

Podstawa stanowiska:

·                     Pismo MEiN z dnia 1.12.2005 r. Nr DWPS-6004/01/05/JK skierowane do Prezesa Porozumienia Podkarpackiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia

·                     Pismo Związku Pracodawców Opieki Zdrowotnej Województwa Świętokrzyskiego z dnia 6.02.2006 r. Nr Lp.9/2006/ZPOZ skierowane do Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

OSKKO stoi na stanowisku, ze wprowadzenie proponowanego zapisu powinno zostać poprzedzone ustaleniami dotyczącymi  procedur wystawiania zaświadczeń lekarskich dla uczniów.

W związku z dużymi problemami z frekwencją uczniów tym bardziej istotne wydaje nam się podjęcie dyskusji na temat realnych możliwości egzekwowania realizowania obowiązku szkolnego i obowiązku przez dyrektorów szkół

 

Zapisy projektu

 

3) dbania o schludny wygląd, a w przypadku gdy w szkole wprowadzono jednolity strój uczniowski - noszenia tego stroju zgodnie z ustalonymi warunkami;

 

Uwagi OSKKO

Zapisy proponowanej treści znajdują się już w statutach szkól i placówek

 

Zapisy projektu

 

4) przestrzegania ustalonych warunków korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły, w tym nieużywania telefonów komórkowych w czasie zajęć edukacyjnych;

 

Uwagi OSKKO

Proponowany zapis jest niepotrzebnym uszczegółowianiem ustępu pierwszego, w którym czytamy:

1)    uczęszczania na zajęcia edukacyjne, należytego przygotowania się do nich oraz aktywnego udziału w zajęciach, a także niezakłócania przebiegu zajęć przez niewłaściwe zachowanie;

OSKKO uważa, że oddziaływania wychowawcze podejmowane w szkołach i placówkach wymagają elastyczności i mobilności, należy reagować systematycznie i stale, na pojawiające się nowe zagrożenia.

Satut szkoły i placówki powinien być  więc dokumentem o możliwie dużym stopniu ogólności, tak by można było się nim posługiwać w różnych- także nieprzewidzianych szczegółowymi  zapisami, sytuacjach.

Należy pamiętać, ze nauczyciele i dyrektorzy mają narzędzia do reagowania doraźnego i bezpośredniego- na mocy ogolnych zapisów statutu.

 

Zapisy projektu

5) właściwego zwracania się do nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz pozostałych uczniów.";

 

Uwagi OSKKO

 

Zapisy proponowanej treści znajdują się już w statutach szkól i placówek

 

Zapisy projektu

§ 2. Zespoły szkół, którym przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zostały nadane imiona, zachowują te imiona

Z uzasadnienia:

Ponadto proponuje się wyeliminowanie możliwości nadawania imion zespołom szkół. Imiona winny być nadawane konkretnym szkołom, a nie jednostkom administracyjnym, jakimi są zespoły szkół.

 

Uwagi OSKKO

Stanowczo sprzeciwiamy się temu zapisowi Rozporządzenia.

Uważamy, ze nadawanie imion poszczególnym szkołom wchodzącym w skład zespołu, może oznaczać posiadanie przez zespół 5 imion, 5 patronów i 5 sztandarów, co w praktyce może być sytuacja groteskową.
Dodatkowo wydaje się ważne integrowanie dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli wokół podobnej problematyki i podobnych działań, a nie dezintegracja ich.

Zdaniem OSKKO projektowany zapis jest tym bardziej niecelowy, iż Stowarzyszenie od dawna apeluje o zmiany w traktowaniu zespołów szkół, co znalazło swój wyraz w poparciu przez nas poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty i ustawy - Karta Nauczyciela (druk numer 1246) mający na celu ograniczenie niekorzystnej dla nauczycieli i uczniów wykładni ustaw, poprzez doprecyzowanie ich przepisów.

Jednocześnie wyrażamy wątpliwość dotyczącą informacji zawartej w uzasadnieniu, gdzie podano, ze zespół jest jednostka administracyjną.
Pytanie OSKKO- co ma na myśli ustawodawca używając tego terminu?

 

Dorotka N14-01-2007 13:51:52   [#71]

 osobiście uważam, że tekst pisma jest bardzo w porządku

ciekawam bardzo, jak się odniosą ustawodawcy do kwestii usprawiedliwień - mogę im podesłać adres mojego ośrodka zdrowia, z ktorym walczę, by chociaż recepcja podbijała datę na przygotowanych przez nas kartkach, że dziecko było u lekarza... powoli się poddaję ;-)

beera14-01-2007 14:00:59   [#72]

walczę, by chociaż recepcja podbijała datę na przygotowanych przez nas kartkach, że dziecko było u lekarza... powoli się poddaję ;-)

mateńko:))

fajnie tym na górzy wymyslać- gorzej nam realizować

beera14-01-2007 16:42:52   [#73]

poniewaz dostałam maila, od kogos tam a ten ktos od kogoś

to wklejam przepis i pogadajmy o tym:

1.Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r.
o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków
publicznych

 Świadczeniobiorcy na podstawie ustawy nie przysługują:
1) orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych
oraz inne orzeczenia i zaświadczenia lekarskie wydawane na
życzenie świadczeniobiorcy, jeżeli NIE SĄ one związane z dalszym
leczeniem, rehabilitacją, niezdolnością do pracy, KONTYNUOWANIEM
NAUKI, uczestnictwem dzieci, uczniów, słuchaczy zakładów
kształcenia nauczycieli i studentów w zajęciach sportowych i w
zorganizowanym wypoczynku, a także jeżeli nie są wydawane dla
celów pomocy społecznej lub uzyskania zasiłku pielęgnacyjnego;

I teraz

czy ta kontynuacja nauki, to normalna nauka w szkole i kontynuacja jest z poniedziałku na wtorek, czy raczej chodzi tu o kontynuację nauki w sensie  na kolejnym etapie?

Ja sklaniam się za tym drugim podejsciem.

Tak, czy tak- warto zamieścić to w konsultacji i apelować o jednoznaczną interpreetację.

Co o tym sądzicie?

bogna14-01-2007 17:23:43   [#74]
ja toto odczytuję jako kontynuowanie nauki na kolejnym etapie edukacyjnym
beera14-01-2007 17:30:30   [#75]

no wlasnie

uff

to tak jak ja

..........

swoją drogą- zastanawiające jest wpisanie w projekt możliwości uzyskiwania zaświadczeń lekarskich, wobec tego przepisu ;))

Adaa14-01-2007 17:42:33   [#76]

zaraz...na kolejnym etapie edukacyjnym?

a ja bym sklaniala sie z poniedzialku na wtorek...na logikę:-)

jak na kolejnym etapie ed.?...jak to rozumiecie,podajcie przyklad.

beera14-01-2007 17:57:54   [#77]

Dla mnie przedstawienie zaswiadczenia lekarskiego - w świetle wklejonego przepisu, jest mozliwe do uzyskania jesli  jest wymagane dla kontynuacji nauki. 
A przedstawienie go nie jest obligatoryjne dla kontynuacji nauki- rozumianej z poniedziałku na wtorek.

Bez tego zaswiadczenia tak rozumiana kontynuacja MOŻE nastąpić

robi dla mnie róznicę- kontynuowanie, jako podjęcie przerwanego procesu,( dla ktorego mozna/nalezy zaświadczenie uzyskac)  bądź po prostu odbywanie nauki (dla ktorego to procesu zaswiadczenie nie jest potrzebne)

Świadczeniobiorcy na podstawie ustawy nie przysługują:
1) orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych
oraz inne orzeczenia i zaświadczenia lekarskie wydawane na
życzenie świadczeniobiorcy, jeżeli NIE SĄ one związane z dalszym
leczeniem, rehabilitacją, niezdolnością do pracy, KONTYNUOWANIEM ODBYWANIEM  NAUKI, uczestnictwem dzieci, uczniów, słuchaczy zakładów
kształcenia nauczycieli i studentów w zajęciach sportowych i w
zorganizowanym wypoczynku, a także jeżeli nie są wydawane dla
celów pomocy społecznej lub uzyskania zasiłku pielęgnacyjnego;

w tę sama strone poszła interpretacja KO, ktora wkleiłam- ja uwazam, ze slusznie poszła

.........

tak, czy tak- zapytamy o to MEN

bogna14-01-2007 18:09:16   [#78]

ja to kontynuowanie rozumiem jak w rozp.w sprawie przyjmowania uczniów do szkół

§ 6. 4. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej lub na semestr pierwszy szkoły ponadgimnazjalnej prowadzącej kształcenie zawodowe powinni posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

Adaa14-01-2007 18:10:15   [#79]

Bez tego zaswiadczenia tak rozumiana kontynuacja MOŻE nastąpić

ok...może...ale czasami  na innych juz warunkach np.

 załózmy,że uczeń szkoły podstawowej w kl IV,ulega wypadkowi, w wyniku,którego staje sie osoba niepełnosprawną...potrzebne jest orzeczenie o niepełnosprawnosci,które zagwarantuje mu nauczanie indywidualne i inne swiadczenia -chociazby bezpłatny transport...

w cytowanym zapisie chodzi chyba bardziej o to, kiedy wydawanie orzeczeń jest finansowane ze srodkow publicznych

bo jesli chodzi o zaswiadczenia to sprawa jest prostrza,do ich -nieodplatnego wydawania upowaznieni sa w wielu przypadkach lekarze podstawowej opieki zdrowotnej

Adaa14-01-2007 18:11:29   [#80]
a w sumie..niech asia pyta  w Men
bogna14-01-2007 18:18:15   [#81]

nooo... niech pyta :-)

jeszcze tylko wrzucę tutaj wypowiedź rzecznika prasowego NFZ

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=6&dzialnr=35&artnr=1672

Zgodnie z art. 16 pkt 1 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych świadczeniobiorcy nie przysługują jedynie orzeczenia o zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz inne orzeczenia i zaświadczenia lekarskie wydawane na życzenie świadczeniobiorcy, jeżeli nie są związane m.in. z kontynuowaniem nauki, a także jeżeli nie są wydawane dla celów pomocy społecznej lub uzyskania zasiłku pielęgnacyjnego.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 15 września 1997 r. dotyczące badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych lub wyższych, uczniów tych szkół oraz studentów i uczestników studiów doktoranckich, którzy w trakcie praktycznej nauki zawodu lub studiów narażeni są na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia oraz sposobu dokumentowania tych badań w §1 mówi, iż badanie lekarskie mające na celu ocenę możliwości podjęcia i kontynuowania kształcenia ze względu na stan zdrowia przeprowadzają lekarze spełniający dodatkowe wymagania kwalifikacyjne określone w art. 229 §8 pkt 4 Kodeksu Pracy.

Z kolei § 2 ww. rozporządzenia mówi, iż skierowanie na badania lekarskie wydaje odpowiednio szkoła ponadpodstawowa, szkoła wyższa lub jednostka uprawniona do prowadzenia studiów doktoranckich.
W oparciu o powyższe uregulowania nie można lekarzowi podstawowej opieki zdrowotnej zabronić wystawiania zaświadczeń lekarskich w celu kontynuacji nauki, gdyż nie narusza w ten sposób kompetencji lekarza medycyny pracy. Koszt takich badań ponosi placówka na nie kierująca, a nie uczeń czy student.

Grzegorz Adamowicz
rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ

źródło - Biuro Rzecznika Prasowego NFZ

Statystyki:-->
beera15-01-2007 18:19:18   [#82]

podnoszę wątek

pewnie jutro wyślemy tę konsultację

jerzyk15-01-2007 18:30:31   [#83]

trza to zmienić

"Dodatkowo projektowane zapisy w większości przypadków znajdują się w wewnętrznych szkolnych regulacjach i proponowanie ich umieszczenia wydaje się w dużym stopniu niecelowe"
 
na miejscu MEN powiedzialbym tak: proponowane zapisy maja doprowadzic do tego, aby tak ważne kwestie znalazły sie we wszystkich szkolnych regulacjach
beera15-01-2007 18:35:59   [#84]

ok

:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]