Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kto powinien źle się poczuć?
strony: [ 1 ]
Mariola20-11-2002 19:10:39   [#01]
dzwoni telefon

N-słucham?
P-Dzień dobry, ja w takiej .... sprawie... Głupio mi mówić... Czy mogłaby pani wziąc ucznia na korepetycje?
N-korepetycje? Raczej nie.
P-ale ...to taka ważna dla mnie sprawa... Mam pewne zobowiązania...Ktoś prosił mnie żeby pani wzięła ucznia na korepetycje.To dla mnie ważne, ale...Ja wiem ,że pani raczej nie udziela korepetycji jednak...
N-nie, nie udzielam. Rozumiem, że to ważne ale nie dziękuję.
P-Przepraszam...ale muszę powiedzieć...To chodzi o pani ucznia...
N-o mojego ucznia?!?! Którego uczę? To tym bardziej nie wchodzi w grę.
P-ale mi tak bardzo zależy, to chodzi o ucznia X
N-o ucznia X ? Uczeń X nie chodzi do szkoły. A  w ogóle, to gdyby ten uczeń chciał to sam jest w stanie się nauczyć.
P-ale jego matka bardzo mnie prosiła.Ja mam względem niej zobowiązania dlatego proszę...
N-Przepraszam panią bardzo ale niestety nie. Ten uczeń chodził kiedyś do mnie na korepetycje, kiedy jeszcze nie uczył się w naszej szkole. Wtedy ja nie pasowałam jako korepetytor i nasza współpraca szybko się skończyła .
P-Bardzo mi przykro,że pani nie chce mi pomóc.
N-pomogłabym pani gdybym tylko mogła, ale proszę mi uwierzyć- nie mogę.Po pierwsze to MÓJ UCZEŃ, a po drugie kiedyś podobno zbyt dużo wymagałam od tego dziecka.
P-To może niech ta  mama przyjdzie do pani i jeszcze z panią porozmawia?
N-nie, nie ma po co przychodzić.Nie mamy o czym rozmawiać, chyba że o bieżących postępach dziecka.
Wtedy zawsze przyjść może.
P-w takim układzie , przepraszam.Myślałam że pani mi pomoże...
N-przykro mi ale nie mogę pomóc.
P-Do widzenia pani.
N-Do widzenia

To była rozmowa emerytowanej nauczycielki z  czynnym nauczycielem (z tej samej szkoły)

Mam pytania:
Kto po takiej rozmowie powinien mieć dyskomfort?
Który z nauczycieli?
A może żaden?

Wydawało mi się ,że znam odpowiedź na te pytania ale...
Coś mi się mąci...:-(
Marek Pleśniar20-11-2002 19:22:21   [#02]

naprawdę mam?

głupio powinni się poczuć (moim zdaniem) oboje rozmawiający

nauczyciel powinien odmówić korepetycji ale powinien też - skoro to jego uczeń - zaproponować że pomoże w nauce - jest przeciez od tego by uczyć i douczac. Z opisu wynika że nauczyciel tego nie zaproponował! proponował tylko informację o postępach i żadnej pomocy w nauce.

dzwoniący - bo nie powinien stawiać nauczyciela w takim połozeniu - zachodzi podejrzenie korupcji (słaby uczeń i korepetycje - z nadzieją że tak opłacony nauczyciel nie pozwoli nie zdać)

Majka20-11-2002 20:35:46   [#03]

Mariola może zaproponować pomoc w nauce - oczywiście- ale matce , na rozmowie w szkole, najlepiej w obecności np. pani pedagog (skoro uczeń opuszcza).

Taka propozycja złożona przez "pośrednika", który próbuje załatwić własny interes, jest bez sensu. To nie sprawa tej pani, która "ma zobowiązania".

A propozycja wyraźnie nieetyczna, też bym się wściekła :-)

Gaba20-11-2002 20:51:21   [#04]
kto ma się źle czuć, no oczywiście ja... :-S


- bardzo dobrze zrobiłaś, nic dodać, nic ująć. Brawo.

nie wracać, nie załatwiać. Otrzepać brud.


g.
Małgoś20-11-2002 21:23:21   [#05]

no nie wiem...

Ja bym chyba coś domknęła - w rozmowie z matką tego ucznia, bo  w końcu to tylko jej nie jest głupio mimo, że wmotała dwie osoby w coś niefajnego.

Niech poczuje się choćby niepewnie.

Gdyby tak walnąć wprost, jak przystało na słusznie zniesmaczoną "Nie ma co owijać w bawełnę - korepetycje u własnego nauczyciela to zwykła łapówka, a to mi własnie zaproponowano!!!"

Zola20-11-2002 23:45:48   [#06]

Mariola ,ten nauczyciel powinien to (sorry) olać

my z mężem rzadko udzialmy korepetycji,a często bezpłatnie pomagamy młodzieży ,ale to nasz problem

ale jeśli już godzimy sie kogos uczyć to jest to uczeń ,czasami student z daleka od szkoły, w której uczymy

Mariola21-11-2002 07:24:06   [#07]

no właśnie

też pomyślałam,że olanie jest najlepszym wyjściem
ale ostatnio coś u mnie kepsko z logiką :-(
w związku z czym pomyślłam,że może ktoś z bardziej jasnym umysłem niż mój
coś mądrego tu napisze :-)))

i oczywiście padł tu nie jeden mądry głos :-)
Mariola21-11-2002 07:25:09   [#08]

kiepsko

oczywiście :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]