Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy należy się dodatek za wysługę?
strony: [ 1 ]
maeljas10-11-2002 08:59:09   [#01]
Nauczycielka pracuje w szkole społecznej - umowa o pracę na czas niekreślony

- nauczyciel mianowany ( niestety u nas to tylko stopień awansu - nie podlegamy pod KN) - dodatkowo podjęła w tym roku pracę w szkole publicznej w innej miejscowości -ma tam 1/2 etatu.

Czy tamta szkoła powinna wypłacać jej wysługę

dziewczyna  pracuje od 1991 (pierwotnie był to Zespół Szkół Społecznych). W 1999 rozwiązano zespół - otrzymalismy świadectwa pracy - i nowe angaże do poszczególnych szkół.

Uważam, że powinno się jej zaliczyć do stażowego lata 1991- 1999
( U nas ma liczoną wysługę - za każdy rok pracy 1% czyli już 11%)

Niestety w tej drugiej szkole  nie uwzględnili jej tego.
196210-11-2002 10:36:07   [#02]

staż

 mogą jej zliczyć i powinni tylko okresy zakończone świadectwem pracy gdyby ze szkoły społecznej dostała  świadectwo po umowie np.:na czas określony a potem dalej tam pracowała ( kontynuacja już na czas nieokreślony) to ten okres zakończony świadectwem muszą jej wliczyć do stażu.
Ewa z Rz10-11-2002 10:40:00   [#03]

Postąpili słusznie.

Jak rozumiem, do tej pory miała tylko jeden stosunek pracy (w jednym czasie), wobec tego wszystko to ma zaliczone u was do stażowego - prawidłowo.

W nowej szkole nawiazała, podczas trwania 1 stosunku pracy, drugi stosunek pracy, czyli zaczęła pracowac na drugi dodatek stażowy od początku. Jeśli jej te dwa równoległe stosunki pracy potrwaja 3 lata to w drugiej szkole będzie się jej należał dodatek - 3%

maeljas10-11-2002 11:11:41   [#04]

Ewo zRZ

rzecz w tym, ze miała - przepraszam za wyrazenie - 2 stosunki pracy

1 -szy do 1999 w zespole - otrzymała świadectwo pracy za ten okres ( czyli wg mnie jest zakończony)

2 -  od 1999 do dziś w szkole podstawowej

bardzo mi zależy na informacji - dziewczynie potrzebny każdy, nawet najmniejszy grosz
ewa10-11-2002 11:26:58   [#05]

maeljas

przeczytaj uważnie Ewę z Rz, ona pisze tam jeden stosunek pracy w jednym czasie. Z tego co podajesz był to w jednym czasie jeden stosunek pracy tyle,że w dwóch różnych szkołach, a w związku z tym u Was zaliczenie go do stażu. W nowym miejscu pracy tak jak mówi Ewa po 3 latach.
196211-11-2002 22:14:54   [#06]

staż

 nie mogę się zgodzić  jeżeli miała wydane świadectwo pracy w 1999r a powinna mieć wydane nawet jak dalej pracuje w tej samej placówce-to ten okres czasu pracy można jej w tej drugiej pracy zaliczyć miałam podobną sytuację i zadzwoniłam do państwowej inspekcji pracy  i powiedzieli ,że do stażu pracy zalicza się okresy pracy zakończone świadectwem pracy i zgodne z rozporządzeniami u nas np. ;MEN najlepiej zadzwoń do PIP u was i jeszcze się upewnij oni nie gryzą
Ewa z Rz11-11-2002 22:18:45   [#07]

Owszem, wlicza się

ale do podstawowego stosunku pracy!

Pracownik decyduje o tym, który jest podstawowy. Nie można otrzymywać dodatku za wysługe dwa razy, za ten sam stosunek pracy.

Każdy okres zatrudnienia, zakończony świadectwem pracy podlega wliczeniu do stażu pracy, ale TYLKO RAZ!

196211-11-2002 22:22:05   [#08]
teraz zabiłaś mi klina musze to jeszcze raz sprawdzić dzięki   Renata
Ewa z Rz11-11-2002 23:43:59   [#09]

Oto podstawa prawna:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

z dnia 11 maja 2000 r.

w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczególnych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat.

(Dz. U. Nr 39, poz. 455) 1
(Zmiany: Dz. U. Nr 100, poz. 1074; z 2001 r. Nr 52, poz. 544)

§ 5.

1. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy, bez względu na sposób ustania stosunku pracy.

2. Nauczycielowi pozostającemu jednocześnie w więcej niż w jednym stosunku pracy okresy uprawniające do dodatku za wysługę lat ustala się odrębnie dla każdego stosunku pracy, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4. Do okresu zatrudnienia uprawniającego do dodatku za wysługę lat nie wlicza się okresu pracy w innym zakładzie, w którym pracownik jest lub był jednocześnie zatrudniony. Do okresu dodatkowego zatrudnienia nie podlegają zaliczeniu okresy podstawowego zatrudnienia.

3. Nauczycielowi pozostającemu w stosunku pracy jednocześnie w kilku szkołach w wymiarze łącznie nie przekraczającym obowiązującego nauczyciela wymiaru zajęć, do okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat w każdej ze szkół zalicza się okresy zatrudnienia, o których mowa w ust. 1.

Czyli wlicza sie okresy zatrudnienia do obu stosunków pracy jedynie wówczas, gdy n-l bedąc zatrudnionym w obu szkołach ma wymiar łącznie nie przekraczajacy pelnego etatu.

Z pierwszego postu wywnioskowałam, że n-l jest zatrudniony w pierwszej szkole w pełnym wymiarze zajeć, wobec tego obowiazuje w jego przypadku to, co jest zapisane w §5 ust. 2 cytowanego wyżej rozporządzenia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]