Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odwołanie ze stanowiska
strony: [ 1 ]
Adam N30-10-2002 16:45:17   [#01]
Jaki jest okres wypowiedzenia ze stanowiska powierzonego (konkretnie wicedyrektora). Potrzebny mi akt prawny.
Marek Pleśniar30-10-2002 17:02:10   [#02]

masz 3 wyjścia

Art. 37. UOSO

1. W szkole lub placówce, w których zgodnie z ramowym statutem może być utworzone stanowisko wicedyrektora i inne stanowiska kierownicze, powierzenia tych stanowisk i odwołania z nich dokonuje dyrektor szkoły lub placówki, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego, rady szkoły lub placówki oraz rady pedagogicznej.

2. Umowa o pracę na stanowisku nauczyciela, zawarta na czas określony krótszy niż okres powierzenia stanowiska kierowniczego, ulega przedłużeniu na okres powierzenia.

3. W przypadku osób, o których mowa w art. 36 ust. 2, przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.

Art. 38.

Organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole lub placówce:

1) odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie:

a) złożenia przez nauczyciela rezygnacji, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem,

b) ustalenia przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny negatywnej oceny pracy lub w przypadku ustalenia przez organ prowadzący negatywnej oceny wykonywania zadań wymienionych w art. 34 a ust. 2, w trybie określonymi przepisami w sprawie oceny pracy nauczycieli - bez wypowiedzenia,

2) w przypadkach szczególnie uzasadnionych może odwołać nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego, bez wypowiedzenia.

Adam N31-10-2002 10:01:39   [#03]
Czy nie przyjęcie przydziału czynności zaproponowanego przez dyrektora to przypadek szczególnie uzasadniony?
Marek Pleśniar31-10-2002 10:12:57   [#04]

dla mnie tak

chyba ze jakieś to kosmiczne czynności:-)))

wystarczy marna współpraca - przynajmniej moim zdaniem

pamietaj że to wprowadzi zamieszanie w szkole. Przeżywałem to i wolałem znaleźć inne wyjście. To duża szkoła?

Adam N31-10-2002 12:05:31   [#05]
Szkoła jest spora - 27 oddziałów, a zamieszanie już jest, bo wczoraj zasięgaliśmy opinii RP, a opinia zarządu już jest.
Przydział zrobiłem wg sugestii dra Wlazły na zastępcę ds wychowawczych i dydaktyczno-organizacyjnych. Wg pani wicedyr. obowiązków wychowawczych jest za dużo, a współpraca nam się nie układa już od roku.
Marek Pleśniar31-10-2002 12:58:11   [#06]

pogadajcie

albo niech sie dogada ona z tobą i odwrotnie albo poproś o złożenie obowiązków - z trzymiesięcznym okresem - na jej wniosek.

Po co cała awantura jak tej zastępczyni nie chcesz? Rozejdźcie sie bez odwołania - bo to marnie wygląda.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]