Forum OSKKO - wątek

TEMAT: plan nadzoru.
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Małgoś03-02-2007 15:46:38   [#101]

:-(

jeszcze się nie wczytałam, a już się ...zmęczyłam

...bo ja mam dwa nadzory (bo szkoły w dwóch różnych województwach);

ale jak juz dokonam analizy porównawczej, to będę prawie mistrzem od koncepcji nadzoru w RP ;-)

Józefina03-02-2007 20:41:54   [#102]

Jest w Gdańskim

 

Wczoraj o 16.00 nie było, a dzisiaj jest i to z datą z wczoraj.

Pozdrawiam

http://www.kuratorium.gda.pl/index.php?c=191&d=4438

ankate03-02-2007 21:45:14   [#103]
Przypomnijcie jak się wprowadza plan nadzoru, czy wystarczy radę zapoznać, czy potrzebna jest opinia?
DYREK03-02-2007 21:56:53   [#104]

§ 10. W roku szkolnym 2006/2007:

  1)  organy sprawujące nadzór pedagogiczny nad szkołami i placówkami przedstawiają dyrektorom szkół i placówek plan nadzoru pedagogicznego, o którym mowa w § 6 ust. 1, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia;

  2)  dyrektorzy szkół i placówek przedstawiają radom pedagogicznym i radom rodziców plan nadzoru pedagogicznego, o którym mowa w § 7 ust. 1, w terminie 14 dni od dnia otrzymania planu, o którym mowa w § 6 ust. 1.

Jolanta Szuchta04-02-2007 00:25:34   [#105]

O planie nadzoru KO

zostałam poinformowana w dniu 29 stycznia.14 dni to jest 11 lutego-niedziela.Ok niech to będzie poniedziałek 12 lutego.

W związku z tym iż są to ferie nie jestem w stanie na poniedziałek zwolać mojej RP w trybie ustalonym w regulminie czyli na 7 dni wczesniej z poinformowaniem o tematyce,czasie trwania.Tym bardziej że u mnie Rady jak już pisałam odbywają się we wtorki.Czy mogę te 14 dni policzyć tylko robocze?co mi radzicie?

A jeszcze trzeba ściągnąć RR ,z tym nie będzie problemu sekretarz szkoły zadzwoni w poniedziałek i zaprosi na spotkanie.

ewa04-02-2007 09:59:47   [#106]

zastrzegam sobie, że...

to moje zdanie :-)

zrobiłabym radę (nadzwyczajną) we wtorek po feriach, a w razie kontroli wyjaśniła, że pracowników miałam na urlopie i nie było pp do ich odwoływania z urlopu

Leszek04-02-2007 10:12:38   [#107]

czy przedstawienie planu nadzoru musi odbyć się koniecznie na zebraniu RP i RR,

czy może to być inna forma przedstawienia planu?

a zebrania RP i RR mogą odbyć się w czasie planowanym przez szkołę, a nie przez w ministra w § 10 rozp?

pozdrawiam

ewa04-02-2007 10:16:08   [#108]

wzajemnie :-)

ale Leszku...
najprościej zrobić to na radzie :-)
AnJa04-02-2007 10:35:33   [#109]
RP m zaplanowaną tak, że dam radę przedstawić

a do RR wyślę mailem
Leszek04-02-2007 10:36:31   [#110]

jak się okazuje nie wcale tak prosto...

tylu ludzi nagle zebrać...

a co tu myśleć o planowości pracy RP czy RR...

 

pozdrawiam

Józefina04-02-2007 12:48:01   [#111]

termin

w pomorskim ko  ogłosiło 2.02.07 czyli mój termin mija po feriach?

Jest to dla mnie ważne bo do ferii mam tylko tydzień ( zaczynam od 12 lutego). Czy mogę przygotować i ogłosić plan po feriach ?

Jolanta Szuchta04-02-2007 13:03:13   [#112]

Z tym e-mailem to dobry pomysł

moja RP ma obowiazek sprawdzać szkolną pocztę na specjalnie do tego założonym koncie.W tej sytuacji wyślę w piątek cały tekst.Przedstawię,a o to chodzi w rozporządzeniu.
ankate04-02-2007 13:13:02   [#113]
...a mój termin mija 5 lutego czyli w środku ferii, nie wszyscy mają komputery w domu, więc mail odpada, niektórzy wyjechali, więc mam przechlapane :-(
Magosia04-02-2007 13:25:36   [#114]

Aniu

U nas podobnie terminy wypadają - kurator na naradzie powiedział, że w zwiazku z tym, że  feria sa okresem urlopu, radę można poinformowac po feriach.
grzezale04-02-2007 13:33:05   [#115]

kujawsko - pomorskie ma określony

na naradzie termin na 14 lutego. narada była 31 stycznia. Ot, i po liczeniu. Coś tam napisalem w planie, ale nie jest to jeszce wersja do pokazania. Dokończę pokażę. Pozdrawiam i namawiam do kibicowania Polakom!
malinek04-02-2007 13:35:19   [#116]
Józefina-możesz.
OLGIE04-02-2007 13:37:05   [#117]

my mamy narady dopiero w okolicy 19 lustego - ja przesnunęłam RP z 13 na 20 i to wszystko - zdążę napisać (poprzesuwac wg nowego)

-

AndrzejW04-02-2007 17:10:08   [#118]
Mazowieckie ogłoszone wczoraj - TYLKO 118 stron.
A miało być mniej papierów!!!!!!!!

http://www.kuratorium.waw.pl/pdfs/1,82953523192470,1.pdf
Magosia04-02-2007 17:17:40   [#119]

??

Lubelskie- 18 :-) W tym strona tytulowa, spis treści. :-)
malinka04-02-2007 19:09:16   [#120]

w niektórych szkołach są teraz ferie...

Uważam jak w poście 39, że należy liczyć 14 dni od pierwszego dnia po feriach. Ludzie mają urlopy , dlaczego mam im przerywać wypoczynek? Dyrektor  teoretycznie też jest na urlopie i organ nadzorujący o tym wie. Na stronie KO są życzenia - miłego odpoczynku itd. ....

Ivet04-02-2007 22:01:02   [#121]
O tak! Mazowieckie bije rekordy - to ci dopiero długodystansowiec. Na szczęście od 20 strony  to wykaz placówek, w których będą wizytacje. Oczywiście z podziałem na priorytety. Jakoś nie bardzo mi się to podoba, a Wam?
Małgoś04-02-2007 22:05:07   [#122]

prawodawca pominął w rozporządzeniu bardzo ważny zapis...

dotyczący objętości planu nadzoru ;-)

wszystko powinno być precyzyjnie ustalone

nie byłoby teraz rankingów, porównań, plebiscytów ;-)

Ewa 1305-02-2007 21:07:03   [#123]

Małgoś... jeśli najkrótszy plan jest najlepszym, to był taki, tylko on "powalił asię na obie łopatki"....

ale co do długości, to sie zgadzam... niektóre z tych planów są przeogromne... sama z ciekawości nie zdążyłam ich nawet spokojnie przeczytać...

rozporządzenie krótkie, a plany....

AndrzejS06-02-2007 22:24:23   [#124]
A w podlaskiem jest najfajniej. Na grudniowych naradach z dyrektorami wizytatorzy przedstawili plany nadzoru KO. (niektórzy nawet przed opublikowaniem rozporządzenia) Teraz nie wiadomo jak liczyc te dwa tygodnie? Czy podanie planu nadzoru KO przed wejściem w życie rozporządzenia jest spełnieniem:

§ 10. W roku szkolnym 2006/2007:

  1)  organy sprawujące nadzór pedagogiczny nad szkołami i placówkami przedstawiają dyrektorom szkół i placówek plan nadzoru pedagogicznego, o którym mowa w § 6 ust. 1, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia;

 

Czy 14 dni mam liczyć od narady, czy od 3 stycznia gdy weszło wżycie rozporządzenie!?

rzewa06-02-2007 22:32:57   [#125]

:-)

czy tak czy tak, to już plan powinieneś dawno mieć i przedstawić rp i rr...

:-))
AndrzejS06-02-2007 22:35:07   [#126]
:-(
AnJa07-02-2007 18:24:38   [#127]
w podlaskiem własnie odbywają się spotkania - no, przynajmniej w mojej części

no i od wczoraj mam dwa tygodnie - się zrobi

ma może ktoś coś do zasępienia ? :-)
beera07-02-2007 18:34:16   [#128]

wlasnie piszę, to dam

:)

AnJa07-02-2007 18:42:10   [#129]
dzięki:-)

jak pokaże go wickom - i tak  nie uwierzą, że to moje :-)

chyba, że go przerobię tak, że go rodzona matka nie pozna;-)
Marek Pleśniar07-02-2007 22:26:02   [#130]

pręzeska dała;-) od razu całej ludzkości

http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=20061#FBK

bogda408-02-2007 07:57:39   [#131]

jak się taki

 rar otwiera?
bogda408-02-2007 08:13:03   [#132]

poleciałam

 na inny wątek i już wiem, dziekuję.
rzewa08-02-2007 08:13:12   [#133]
http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=20064#fbk=6
AnJa08-02-2007 08:22:27   [#134]
dziękuje Prezesce, nie tyle w imieniu ludzkości, co dyrekcji pewnej szkoły z podlaskiego

zajrzałem - chyba rozumiem:-)
beera08-02-2007 08:39:37   [#135]

to dobrze świadczy o planie ;)))

Konto zapomniane09-02-2007 09:23:17   [#136]

...

.
beera09-02-2007 09:26:03   [#137]

ja tez NA PEWNO zapoznam rodzicow po czasie wynikającym z Rozporządzenia

nie wsadzą nas chyba za to ;)

( choć w obliczu "zera tolerancji" nic nie wiadomo ;)

jerzyk10-02-2007 16:53:05   [#138]

Nowy plan nadzoru

kurde,nie nadążam za zmianami. Od wczoraj w naszym KO mamy kolejny, nowy, plan nadzoru. W dodatku obowiazuje od 5 lutego, od którego miał obowiazywać ten poprzedni opublikowany 2 lutego. Tamten zniknął jak kamfora i tylko adres po nim został 
zgredek10-02-2007 17:16:52   [#139]

bo to jest tak:

rozporządzenie obowiązuje od 3 stycznia

w ciągu 30 dni KO miało napisać, czyli do 1 lutego

więc zrobili byle co, żeby było - czyli w terminie się zmieścili

a teraz sobie powolutku poprawiają i zmieniają;-)

------

a to jest pomysł dla dyrektorów - zrobic beleco, a potem wymienić:-(

Jolanta Szuchta10-02-2007 17:56:59   [#140]

Mnie

Pani wizytator powiedziała że jeżeli spóżnię sie z terminem  przedstawienie RP i RP dwa dni to nic takiego,przecież każdy rozumie że są ferie=urlopy nauczycieli.
ankate10-02-2007 19:49:00   [#141]
Czy plan nadzoru wprowadza się zarządzeniem dyrektora???
hania101-04-2007 21:24:51   [#142]
Co z wnioskami z nadzoru? Raportu z mierzenia jakości już nie ma. Czy trzeba coś w zamian dla KO, czy tylko wnioski dla RP? Babeczki mierzą jak najęte i szkoda, żeby się zmarnowało.
beera02-04-2007 08:49:41   [#143]

zmarnuje się, jak nie dacie do KO?

przepisy mowią tak:

informacja z realizacji planu nadzoru dla RP i RR

hania102-04-2007 17:30:34   [#144]
Zastanawiałam się, czy rzeczywiście nie ma, czy może coś mi umknęło. Dziękuję za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że czytam przepisy ze zrozumieniem. To dla mnie ogromnie ważne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]