Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak zatrudniacie nauczycieli w zespole...
strony: [ 1 ]
JarTul24-10-2002 11:30:40   [#01]

Zespół obejmuje LO, LO dla Dorosłych i gimnazjum. Większość nauczycieli ma godziny w LO i gimnazjum.
Nauczyciel w umowie o pracę jest zatrudniony w zespole szkół czy w jednej ze szkół zespołu (np. LO).

Marzo24-10-2002 12:28:07   [#02]
My zatrudniamy w zespole, ponieważ nauczyciele mają po kilka godzin w poszczególnych szkołach, w związku z tym były takie sytuacje, że w żadnej ze szkół nie mogliby być zatrudnieni nawet w wymiarze 1/2 etatu.
Co wtedy stałoby się z nauczycielami zatrudnionymi  na podstawie mianowania, jak w tej sytuacji odbywać staż, płacić dodatki wiejskie, mieszkaniowe itp.
Jacek24-10-2002 12:43:46   [#03]

Przecież ....

zgodnie z USO i w zapewne waszym statucie to zespół jest jednostką a nie poszczególne części składowe (LO czy gimnazjum) więc wszystkie czynności prawne w tym umowy o pracę powinien załatwiać dyrektor zespołu bo on został zapewne wybrany w drodze konkursu i on administruje całością.
Alfred24-10-2002 14:40:48   [#04]

Na dzień 31 sierpnia miałem podstawówkę i gimnazjum. Od 01 września, na bazie obu placówek, ruszył zespół szkół. Zgodnie z zapisem zawartym w statucie, wszyscy pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni zatrudnieni w jednej i drugiej placówce stają się z dniem 01 września pracownikami zespołu.
Do roku ubiegłego stosunek pracy z nauczycielmi wygladał następująco:
1 grupa - nauczyciele zatrudnieni wyłącznie w s.p.
2 grupa - nauczyciele zatrudnieni wyłącznie w gimnazjum,
3 grupa - nauczyciele zatrudnieni w s.p. uzupełniający etat w gimnazjum,
4 grupa - nauczyciele na odrębnej umowie o pracę w sp. lub gimnazjum.

I. Od 01 września:
ad 1) zatrudnieni w zespole szkół (...) szkoła podstawowa....
ad 2) zatrudnieni w zespole szkół (...) gimnazjum...
ad 3) zatrudnieni w zespole szkół (...) szkoła podstawowa....(z godzinami ponadwymiarowymi lub bez ponadwymiarowych) w gimnazjum (lub na odwrót dla grupy 2, jeśli z dniem 01 września 2002 pracują i w s.p. i w gimn., ale ani tu, ani tam nie mają "pełnego" etatu),
ad 4) nie ma takich.

Inni - tj. zatrudnieni w zespole z dniem 01 września 2002 r.

Patrz - kwalifikacje i wykształcenie,
Patrz - gdzie ma więcej godzin (s.p. czy gimn.?)

  • Jeśli więcej w s.p. (ale nie mniej niż na "pół etatu") to zatrudnieni w zespole szkół (...) szkoła podstawowa....
  • Jeśli w gimn. (ale nie mniej niż na "pół etatu") to zatrudnieni w zespole szkół (...) gimnazjum...
  • Jeśli po równo (ale nie mniej niż na "pół etatu" tu i tam)  - patrz w przyszłość.

Sprawozdania GUS - analogicznie do roku ubiegłego,czyli dla s.p. i gimn.

Płace - Jedna lista płac, jeden ZUS.

Ewa z Rz24-10-2002 14:47:56   [#05]

Oczywiście jest tak jak pisze Jacek!

Wszyscy pracownicy sa zatrudnieni w zespole szkół!

Jak jeden zakład i jeden dyrektor to i wszyscy zatrudnieni sa w jednej firmie - zespole szkól właśnie.

I wskazywanie w umowie o pracę, że pracuje dany n-l w jednej ze szkół jest nieprawidłowe jak i niewygodne dla dyrka, bo jeśli sie to z jakis przyczyn zmienia to trzeba pisać aneks do umowy!

Jeśli zespól został właśnie powołany (zespól można uteorzyć w każdym czasie, niekoniecznie 1 wrzesnia), to każdy z pracowników powinien otrzymać stosowny dokument informujący, że stał się ten prac. pracownikiem zespołu.

Alfred24-10-2002 15:22:14   [#06]
I stosowny dokument otrzymali.
JarTul24-10-2002 16:04:01   [#07]

A co powiecie na to...

str. 106, Komentarz. Ustawa KN, Autorzy A.Barański i inni, Dom Wydawniczy ABC. Stan prawny na 01.02.2002.

Nauczyciele powinni być zatrudnieni w konkretnej szkole nawet wówczas, gdy szkoły połączone są w zespół. Z przepisu art. 62 ust. 2 USO stanowiącego, iż dyrektor zespołu jest jednocześnie dyrektorem szkoły, nie można wysnuć wniosku o dopuszczalności zatrudnienia nauczycieli w zespole, a nie w konkretnej szkole. Zatrudnienie nauczyciela w zespole szkół nie dawałoby możliwości precyzyjnego ustalenia, jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel, w szczególności gdy w skład zespołu wchodzą szkoły różnego typu....

Ewa z Rz24-10-2002 16:24:57   [#08]

Absolutnie sie nie zgadzam.

Przeciez to jakie powinien mieć kwalifikacje pracownik nie zależy od tego jak się nazywa, czy czym jest firma, w której pracuje, a to na jakim stanowisku został zatrudniony!

I dalej, na stanowisku nauczyciela np. matematyki może być zatrudniona osoba mająca okreslone w rozporzadzeniu kwalifikacje, które przeważnie nie zależą od typu szkoły.

Rolą dyrka jest tak przydzielać zajęcia (wszystkim, nie tylko nauczycielom), by do ich wykonywania mieli własciwe kawalifikacje.

Pozatym, w rozumieniu KP (a tu ma zastosowanie KP, bo KN o tym nie mówi), pracodawca dla WSZYSTKICH pracowników, jest zespół szkół jako jedna jednostka organizacyjna! Jeden szef i jedna jednostka.

Nie można traktować zespołu szkół jak holdingu, co w sposób jednoznaczny wynika z UoSO. Wobec czego zatrudnianie powinno być w zespole.

Leszek24-10-2002 17:32:46   [#09]

No cóż poza nieprzystającym do rzeczywistości poradnikiem

wszyscy jesteśmy zgodni - jeden dyrektor jedna umowa

a dalej jak Ewa z Rz napisała.

Pozdrawiam

stan24-10-2002 18:34:36   [#10]
Ktoś kto tworzył to prawo, prawdopodobnie nigdy nie był w zespole szkół. Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej są szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe to u mnie jest 17 szkół i np nauczyciel geografii uczy we wszystkich 17 szkołach plus godzina wychowawcza, czy mam zawrzeć 17 umów po 1/18 etatu każda?
:-)
Pozdrawiam
stan
JarTul24-10-2002 20:52:09   [#11]

Nie zwróciłem dotychczas na to uwagi...

LO szkoła ponadpostawowa i LO szkoła ponadgimnazjalna to dwie różne szkoły:

Rozporządzenie MEN z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624 oraz z 2002 r. Nr 10, poz. 96)
Na podstawie art. 60 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty zarządza się, co następuje:
§1 ust.1 Określa sie ramowy statut:
...
4) publicznego liceum ogólnokształcącego, o którym mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. b) ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, zwanej dalej "ustawą", stanowiący załącznik nr 4 do rozporządzenia,
...
6) publicznej szkoły ponadpodstawowej:
...
   b) szkoły średniej ogólnokształcącej,
... - stanowiący załącznik nr 6 do rozporządzenia.

Zatem w statucie zespołu, w którym było i jest LO szkoła ponadpodstawowa (kl. 3 i 4) oraz jest LO szkoła ponagimnazjalna (kl. 1) należy zapisać, że:


 
W skład Zespołu wchodzą:

a)      ...

b)      ...

c)      Liceum Ogólnokształcące będące szkołą ponadpodstawową, którego działalność wygasa w roku 2004

d)      Liceum Ogólnokształcące będące szkołą ponadgimnazjalną

e)      ... 

 

Czy umknął mi jaki przepis prawny, albo coś źle interpretuję?

stan24-10-2002 21:00:17   [#12]
Tak! To są dwie różne szkoły. Jedna 4-letnia, druga 3-letnia o różnych podstawach. Dyrektor dotychczasowej szkoły ponadpodstawowej stał się z dniem 1.09.2002 roku również dyrektorem szkoły ponadgimnazjalnej. W statucie powinny być szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne.
:-)
Pozdrawiam
stan
JarTul24-10-2002 21:05:32   [#13]
Zatem każde stare LO, jeżeli ma pierwsze klasy nowego LO powinno być zespołem szkół ogólnoksztacących (na okres 2 lat)?
Leszek24-10-2002 21:35:56   [#14]

Coś znalazłem w:

USTAWA z dnia 8 stycznia 1999 r.

Przepisy wprowadzające reformę ustroju szkolnego

(Dz. U. Nr 12, poz. 96, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, Nr 104, poz. 1104 i Nr 122, poz. 1312 oraz z 2001 r. Nr 111, poz. 1194, Nr 144, poz. 1615 i Nr 147, poz. 1644)

Art. 2d.

Szkoła ponadpodstawo

wa, o której mowa w art. 2c ust. 6, do czasu zakończenia likwidacji może być połączona w zespół z inną szkołą ponadpodstawową tego samego lub innego typu oraz ze szkołą ponadgimnazjalną.

Art. 6b.

1. W szkołach ponadgimnazjalnych utworzonych w wyniku przekształcenia dotychczasowych szkół ponadpodstawowych prowadzi się klasy dotychczasowych szkół ponadpodstawowych aż do czasu likwidacji tych klas zgodnie z przepisami

art. 2a i 2b.

Zatem nie musi to być zespół a LO ponadgimnazjalne z klasami LO ponadpodstawowego.

Pozdrawiam

JarTul24-10-2002 21:46:40   [#15]

Leszku...

dziękuję... Coś mi jednak umknęło. :-)

Ale w takim razie jak, to ująć w statucie?
Czy tak będzie o.k.?

W s
kład Zespołu wchodzą:
a)      ...
b)      ...
c)      Liceum Ogólnokształcące będące szkołą ponadpodstawową, którego działalność wygasa w roku 2004
d)      Liceum Ogólnokształcące będące szkołą ponadgimnazjalną
e)      ...

Zola24-10-2002 21:54:19   [#16]
ja mam właśnie Lo ponadgimnazjalne  z klasami  Lo ponadpodstawowymi
Leszek24-10-2002 21:55:21   [#17]

Nie widzę przeciwskazań, choć specjalistą od statutów zespołów jest tu Alfred.

Pozdrawiam

Marek z Rzeszowa04-11-2002 16:19:33   [#18]

Znów dostałem pocztę. Dziś Podkarpackie Kuratorium zajmuje stanowisko w sprawie zatrudniania nauczycieli w zespołach.

Tu: http://www.ko.rzeszow.pl/artykuly/ar226.php3 można znaleźć cos takiego:

Zatrudnianie nauczycieli w zespołach szkół


Zgodnie z przepisami art. 10 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela ( tekst jednolity: Dz.U. z 1997 r. Nr 56, poz. 357 z późn. zm. ), nauczyciela zatrudnia się w danej szkole, a nie w zespole szkół. Nauczyciele powinni być zatrudnieni w konkretnej szkole nawet wówczas, gdy szkoły połączone są w zespół. Powyższa zasada ma zastosowanie do wszystkich nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach wymienionych w art. 1 ust. 1 Karty Nauczyciela. Z przepisu art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( tekst jednolity: Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 z późn. zm. ) stanowiącego, iż dyrektor zespołu jest jednocześnie dyrektorem szkoły, nie można wysnuć wniosku o dopuszczalności zatrudnienia nauczycieli w zespole, a nie w konkretnej szkole. Zatrudnienie nauczyciela w zespole szkół nie dawałoby możliwości precyzyjnego ustalenia, jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel, w szczególności gdy w skład zespołu wchodzą szkoły różnego typu. Podstawowym miejscem pracy nauczyciela powinna być szkoła wchodząca w skład zespołu, w której nauczyciel realizuje co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć lub największą ilość godzin.
Nauczyciel może uzupełniać tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć dydaktyczno- wychowawczych lub opiekuńczych w innej szkole, także w szkole wchodzącej w skład zespołu, w trybie określonym w art. 22 ust. 1 Karty Nauczyciela, tj. na pisemne polecenie organu prowadzącego szkołę zobowiązujące nauczyciela do uzupełnienia pensum godzin w innej szkole.
Jeśli tygodniowy wymiar godzin zajęć przydzielonych nauczycielowi w innej szkole przekracza wymiar, który jest uzupełnieniem pensum nauczyciela, to godziny przekraczające to pensum nie powinny być traktowane jako godziny ponadwymiarowe w rozumieniu art. 35 ust. 2 Karty Nauczyciela. W takiej sytuacji dyrektor szkoły, w której nauczyciel uzupełnia pensum, powinien zawrzeć z tym nauczycielem umowę o pracę, określając w niej odpowiedni wymiar.

JarTul04-11-2002 16:40:22   [#19]

Marku...

przepisali dokładnie ze str. 106, Komentarz. Ustawa KN, Autorzy A.Barański i inni, Dom Wydawniczy ABC. Stan prawny na 01.02.2002., z którego cytowałem powyżej.
Ewa z Rz04-11-2002 16:54:22   [#20]

No ale...

To sie kłóci z dotychczasową praktyką ...
Przeciez zespoły nie zaczęły dopiero teraz istnieć... istniały od zawsze i nauczyciele mieli zatrudnienie w zespole właśnie...
Czyli co?
W zespole np. szkół zawodowych należy przepisywac umowy o pracę??
A co na to KP?
???
I co na to powie stan? A jego n-le z 17 umowami o pracę?
bogna04-11-2002 16:57:27   [#21]

Super - czyli dla nauczyciela np. języka polskiego w moim zespole - 7 umów:-) ?

2 godz. - szkoła zasadnicza  na podbudowie 8-letniej podstawowej

2 godz. - szkoła zasadnicza dla dorosłych

2 godz. - zasadnicza szkoła zawodowa na podbudowie gimnazjum

3 godz. - technikum na podbudowie 8-letniej szkoły podst.

3 godz. - technikum na podbudowie gimnazjum

3 godz. - liceum ogólnokształcące na podbudowie 8-letniej podstawowej

3 godz. - liceum profilowane

Leszek04-11-2002 22:22:27   [#22]

Nie przejmuj się poradnikiem.

Jeden dyrektor (pracodawca) - jedna umowa dla nauczyciela.

Pozdrawiam bez zbędnego przejmowania się radami autorów wymienionego poradnika.

Ewa z Rz04-11-2002 22:46:57   [#23]

No tak, ale...

Obecnie równiez nasz KO dał taki głos...

I to w sposób dość oficjalny... ale w tej materii to KO może tylko radzic dyrektorowi, natomiast nie może niczego nakazać, bo to nie nadzór pedagogiczny!

Alfred05-11-2002 18:06:55   [#24]
W sierpniu załatwiałem w GUS'-e REGON dla zespołu.. Dowiedziałem się m.in., że MENiS zawarł na wiosnę z inną "górą" porozumienie w sprawie traktowania zespołów szkół.  W gus'owskim wykazie placówek oświatowych (szkół) nie ma placówki o nazwie "zespół szkół",  a wśród pracowników zespołu szkół nie ma stanowiska nauczyciela. Jest tylko dyrektor oraz pracownicy administracyjno-obsługowi. Dlatego też, jako dyrektor zespołu, nie podpisałem pisma w sprawie wyrażenia zgody na przeniesienie mnie ze stanowiska n-la szkoły na stanowisko n-la zespołu, gdyż takowego stanowiska w zespole nie ma. Angaż na dyrektora zespołu przyjąłem jako nauczyciel jedej z placówek wchodzacych w skład zespołu. Nauczyciele są równiż przypisani konkretnej placówce. No tak..., ale mam tylko dwie placówki w ramach zespołu... Jak rozstrzygnąć status nauczycieli zatrudnionych tak jak Bogny lub Stana?..:-((
Rafał06-11-2002 09:03:02   [#25]

To nasze Podkarpacie...

Na początku sierpnia wysłałem do KO w Rzeszowie pismo o poniższej treści. Są to pytania od księgowych i kadrowych ze szkół. Jak łatwo zgadnąć do tej pory nie mam odpowiedzi...

Pytania dotyczące podziału Zespołu Szkół na poszczególne typy szkół (problematyka wynikająca z nadania przez WUS nowych numerów REGON na poszczególne typy szkół).

  1. Na jakich zasadach będą przenoszeni nauczyciele do poszczególnych typów szkół (czy zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela art. 18, 22).

  2. Jeżeli nauczyciel będzie uczył w kilku typach szkół i w żadnej nie będzie miał nawet ½ etatu tygodniowego obowiązującego wymiaru zajęć to jak w takiej sytuacji postąpić, do której szkoły go przypisać np. w trzech typach szkół uczył będzie po 6 godzin tygodniowo. Czy decyzje, przeniesienia sporządzać nauczycielowi dla każdego typu szkoły, w której będzie miał zajęcia nawet na jedną godzinę tygodniowo. Czy sporządzać listy płac w każdej szkole, w której nauczyciel będzie uczył.

  3. Czy każdego roku szkolnego wraz z nowym projektem organizacyjnym będzie tzw. ruch kadrowy tj. przeniesienia, informowanie nauczycieli o przeniesieniu do innego typu szkół. W jakim terminie i na jakich zasadach będzie się to odbywało.

  4. W dniu l września 2002 r. będzie podział na dotychczas obowiązujące typy szkół i na nowe typy szkół zgodnie z nowymi przepisami i jak dokonać podziału nauczycieli.

  5. W jaki sposób dokonać podziału czy przeniesienia pracowników administracyjno – obsługowych.

  6. Obecnie szkoły mają zatwierdzony ogólny plan finansowy na 2002 r. Czy będzie podział planu finansowego od IX 2002 r. na poszczególne rozdziały.

  7. Jak rozdzielać wydatki rzeczowe np. gaz, energia, woda, materiały biurowe.

  8. Dochody i środki specjalne – przy którym rozdziale zostaną.

  9. Jak rozgraniczyć etaty sprzątaczki, dozorcy, pracownika administracyjnego, nauczycieli.

  10. Co z pracownikami już zatrudnionymi na czas nieokreślony w wymiarze pełnego etatu.

  11. Czy zmieniać umowy pracownikom administracji o obsługi oraz nauczycielom już zatrudnionym i w jaki sposób.

  12. W jaki sposób rozgraniczać na listach płac.

  13. Co z ZUS.

  14. Jak sporządzać sprawozdania do Urzędu Statystycznego.

  15. W jaki sposób sporządzać sprawozdania do PFRON-u.

  16. Czy każda jednostka musi mieć swoje konta bankowe, umowy z bankiem, wzory podpisów, pieczątki.

  17. Koszty obsługi biura rachunkowego – czy każda jednostka oddzielnie, czy zostaje na starych zasadach.

  18. Gdzie przyporządkować dyrektorów i wicedyrektorów.

  19. Jak spisywać umowy z nauczycielami.

  20. Czy każdy typ szkoły powinien mieć swój NIP.

  21. Czy każdy typ szkoły mając odrębny REGON i NIP powinien mieć odrębne konto w banku.

  22. Do czego będziemy używać REGON-u na Zespół Szkół.

  23. Jak prowadzić księgowość (karty wydatków, księgę tabelaryczną, plany) wg poszczególnych typów szkół czy jak dotychczas.

  24. Jak powinna wyglądać od m-ca IX sprawozdawczość wg typów szkół.
annah09-11-2002 16:59:07   [#26]

Jestem po spotkaniu z panią z KO Rzeszów.

W nowym arkuszu organizacyjnym mam tak przydzielać nauczycieli, aby byli zatrudnieni w danym typie szkoły (mieli tam co najmniej 1/2 etatu), a nie w zespole, np: 1/2 etatu w LP a resztę uzupełnia w innych typach szkół.

Nie powinno być takich sytuacji jak obecnie, że nauczyciel ma po kilka godzin w kilku różnych szkołach.

Może zdarzyć się, że zawodowcy będą zatrudnieni w technikum, a w szkole zasadniczej będą uzupełniać etat. Wtedy nie będzie nauczyciela na pełnym etacie w szkole zasadniczej.

Przydziału do danego typu szkoły dokonuje dyrektor.

stan09-11-2002 22:00:59   [#27]
To ja jeszcze raz. 17 typów szkół i w każdej po 1 godzinie np geografii plus godz wych tj. etat. W której szkole mam zatrudnić tego nauczyciela?
:-)
stan
Ewa z Rz10-11-2002 06:33:18   [#28]

kolejna bzdura

i tyle!

Zespoły istnieją od wielu, wielu lat i nauczyciele byli w nich zatrudniani zgodnie ze zdrowym rozsądkiem - w zespole...

Przytoczona interpretacja UoSO (w poradniku, która powtarza KO) mówi tylko, że nie można z ustawy wyprowadzić nakazu zatrudniania n-li w zespole - ale nakazu postępowania odwrotniego TEŻ nie da się wyprowadzić!...

A co nie jest zabronione jest dozwolone...

A na świadectwie uczeń ma napisane, że uczęszczał do takiej to a takiej szkoły w zespole szkół...

annah10-11-2002 07:41:19   [#29]

pewnie, że bzdura

masz rację Ewa

i nauczyciel ma mieć napisane w umowie, że pracował w takiej to a takiej szkole w Zespole Szkół

to też mi się nie podoba, ale pożyjemy zobaczymy, może do nowego arkusza znowu coś się zmieni? ;) tylko spokój może nas teraz uratować

fredi27-11-2002 15:17:49   [#30]
ludzie zwariuję.
już nie wiem ile mam szkół w jednym budynku
bogna27-11-2002 15:21:19   [#31]

kto ma więcej szkół?

policz dobrze - może wygrasz ze Stanem ;-)))
stan27-11-2002 19:34:33   [#32]

Bogna.
Ja naprawdę mam 17 szkół w Zespole.
17 regonów. 17 sprawozdań typu S..
Ostatnio musiałem podać "liczba nauczycieli w szkole".
Zapytałem KO czy wg liczby godzin czy wg nazwisk. ... no podać liczbę nauczycieli pracujących w danej szkole. Jak ktoś pracuje w dwóch szkołach to wystąpi dwa razy...
Wyszło mi, że mam 300 nauczycieli.
Po dwóch tygodniach ... awantura. Panie, panu wychodzi 300. nauczycieli ?
Przecież mówiłem, ze to bzdura. 
... i tak życie toczy się dalej....
Pozdrawiam
stan

Marek Pleśniar27-11-2002 19:41:25   [#33]

mic

:-)))

bylismy kiedyś u stana i faktycznie tak to u niego wygląda:-))))

bogna28-11-2002 14:35:26   [#34]

Stan

ja na prawdę Ci wierzę :-)

My mamy tylko trochę mniej :-))

JarTul18-12-2002 14:11:08   [#35]

Jeszcze dwa pytania?

  1. Czy każda szkoła w zespole ma własny regon?
  2. Jak rozliczacie się z ZUS-em i US:
    a) każda szkoła odrębnie?
    b) jako zespół?
Alfred18-12-2002 18:21:45   [#36]

Ad.1 Tak, każda szkoła w zespole ma własny regon.
Ad.2. Z ZUS-em jako zespół; z US - odrębnie.

Ewa z Rz18-12-2002 18:29:30   [#37]

Z US też można jako zespół

W każdym bądź razie można było w 98 roku...
JarTul18-12-2002 20:24:13   [#38]

Alfredzie...

zatem każda szkoła w zespole powinna mieć własny NIP i jeszcze zespół powinien mieć własny NIP?
Kto zatem jest płatnikiem?
Jakie przepisy mają tu zastosowanie?
Jeden dyrektor, jedna księgowość, ale księgowanie dla każdej szkoły odrębnie?
Jestem nieźle skołowany.
U nas do dzisiaj jeden REGON, jeden NIP - zespół płatnikiem w ZUS-ie i US.

JarTul19-12-2002 21:23:42   [#39]

Proszę o uwagi...

(a najlepiej odpowiedzi) w sprawie dwóch moich ostatnich pytań.
JarTul30-12-2002 13:37:11   [#40]

Alfredzie...

proszę o odpowiedź na moje ostatnie pytania... :-)))
Alfred31-12-2002 09:28:50   [#41]

Kurcze, dziś Sylwester..

Kwestie budzące wątpliwości precyzyjnie zawarł w swoich pytaniach Rafał z Leżajska. Nic nowego nie dodam, bo nie wiem.
Mamy 3 regony i póki co 3 NIP-y. Regon i NIP zespołu, jako płatnika, służy potrzebom ZUS-u.
Regony zespołu, podstawówki i gimnazjum dla potrzeb GUS-u, według którego:
Zespół szkół - to dyrektor, administracja i obsługa.
Szkoła podstawowa - to pracownicy pedagogiczni.
Gimnazjum - to pracownicy pedagogiczni
.
NIP-y podstawówki i gimnazjum czekają na wyjaśnienie.Urząd Skarbowy sugerował, by anulować je. Na razie nie zrobiliśmy tego.
W ZUS'-e wyrejestrowaliśmy podstawówkę i gimnazjum a zarejestrowaliśmy zespół. Płatnikiem jest więc zespół szkół. 
I nie warto denerwować się. Ważne, by pracownicy otrzymywali wynagrodzenie, a ZUS swoją dolę.
Idę teraz do domu;-) Żona mówiła, że do fryzjera.., żebym Ją zawiózł i przywiózł..
Buziaczki.
Ale wyłącznie Paniom!
Kurcze, a co!..;-) Jutro Nowy Rok..

JarTul31-12-2002 10:00:37   [#42]

Alfredzie...

Wielkie Sylwestrowe Podziękowanie... :-)))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]