Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stopień specjalizacji
strony: [ 1 ]
Bożena21-10-2002 11:26:42   [#01]
Kochani pomóżcie :
Nauczyciel posiada II klasę trenerską i otrzymuje dodatek za I stopień specjalizacji. W kwietniu otrzymał I klasę trenerską, czy w związku z tym należy mu podwyższyć doatek do II stopnia specjalizacji.
Jeżeli tak , to z jakim dniem. Na razie przedstawił zaświadczenie (17.10.) z PZPN, że przedłuża się procedura wydawania dyplomów trenerskich z przyczyn nie zawinionych przez zainteresowanego.
Jeżeli znacie podstawę prawną , to proszę o nią. Trochę się pogubiłam w kontekście zmiany KN , likwidacji procedur na stopnie specjalizacji ( może ten przypadek nie podlega likwidacji) i ustawy czyszczącej i rozporządzenia o wynagradzaniu nauczycieli.
Nauczyciel nie miał wszczętego postępowania kwalifikacyjnego na stopień specjalizacji przed magiczna datą : 6 kwietnia 2000r.( ustawa czyszcząca) Zrobił I klasę trenerską w roku szk. 2001/2002
Pozdrawiam.
Gaba21-10-2002 17:24:29   [#02]
Niestety zawiesza się wszelkie zwiększenia wypłat za stopnie trenerskie uzyskane po 6 kwietnia 2000r. - dot. to także specjalizacji i doktoratu, kto dostał przed 6.04, ten dostał i otrzymuje na zasadach wcześniejszych, ale - (!!!) do momentu kiedy zrobi następny stopień awansu, pieniądze za stopień awansu wchłaniają pieniądze dodatku - co to znaczy w praktyce...

kto dostał później, ten... ma figę z makiem.

np. mianowany ze specjazlizacją I, II, III - zostaje dyplomowanym i zamiast pełnej kwoty podwyżki dla dypl. ma pomniejszoną o wys. dodatku z ww. tytułu. W ten sposób likiwduje pracodawca te dodatki.

Własnie dziś dostałam III stopień specjalizacji hurra!!! ;()  , ale żadnych pieniędzy, bo jestem już dyplomowana - a to też nie była moja wina, że po praktycznym, nie doszło do ustnego (ot, prawko). Miałam od 1999r. niezwykłą specjalizację 2,5.
Bożena22-10-2002 13:57:22   [#03]
Dzięki Gaba za opinię . Myślałam podobnie, ale mój w-fmen twierdzi, że taki dodatek, w identycznej sytuacji, otrzymał jego kolega w pobliskiej szkole. Prosiłam, by wziął od kolegi podstawę prawną .
Martuś22-05-2005 23:18:01   [#04]
Proszę powiedzieć, że mam rację. Dodatek za stopnie specjalizacji nadal funkcjonuje, należy go wypłacać do czasu uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego. Pytam, bo ktoś mi miesza w głowie.
Zola22-05-2005 23:19:14   [#05]
masz rację, zabiorą jak awansujesz, za karę ;-)))
Martuś22-05-2005 23:37:49   [#06]
Dzięki za potwierdzenie. Mi już zabrali, potrzebuję wiedzieć, żeby nie zrobić błędu przy nanoszeniu podwyżek. Znalazł się ktoś, kto mi podpowiada, że już nie ma tych dodatków. Jeszcze raz dzięki.
Gaba23-05-2005 06:09:50   [#07]

od sumy podwyzki z tyt. awansowania odejmujesz pieniądze za trenera... - kiedys to były bardzo smieszne pieniądze, dl;atego wielu mianowanych się smiało z pierwszych dyplomowanych, ze nie będą robic awansu.

Dziś to jest kawałek konkretnych pieniędzy, więc juz nikt nad niczym nie dyskutuje - największe podwyżki dostają dyplomowani, teraz ostatnio ok. 60zł.

layola23-05-2005 17:37:56   [#08]

Ustawa z dnia 18 lutego 2000 o zmianie ustawy KN - obowiązuje od 6 kwietnia 2000

Art. 9. Nauczyciele, którzy w dniu wejścia w życie ustawy otrzymywali dodatki specjalistyczne, zachowują prawo do tych dodatków do czasu uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego, w wysokości i na zasadach obowiązujących w dniu wejścia w życie ustawy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]