Forum OSKKO - wątek

TEMAT: związki zawodowe
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane11-10-2002 16:50:28   [#01]
mam pytanie jakie prawa ma osoba reprezentujaca okreslony zwiazek zawodowy do ktorego nalezy jako jedyna w szkole (jest tez przewodniczaca ogniska)?????
Janusz z W12-10-2002 13:31:04   [#02]

Równe ;-)

Moim zdaniem taka osoba ma takie same prawa jak każdy inny pracownik w Twojej szkole. Nie została przez nikogo wybrana (wszak nie ma innych członków), czyli nikogo prócz siebie nie reprezentuje. Nie widzę powodu by korzystała z jakichkolwiek przywilejów czy uprawnień np. opiniowała cokolwiek jako przedstawiciel ZZ.
Marek Pleśniar12-10-2002 13:48:12   [#03]

....

na terenie zakładu są związki zawodowe.
negocjować we wszelkich sprawach należy z miejską organizacją związkową - sam sobie nikt przewodniczącym być nie może. To idiotyczne, ale trzeba zdanie związku honorować i konsultować regulaminy, np. nagradzania. Warto sobie dokładnie przypomnieć swoje obowiązki w tej mierze i ani kroku więcej niż obowiazki.

A prawa?

Osoba ta ma identyczne prawa jak każdy pracownik, chyba że sprawuje jakąś funkcję związkową - nalezy spytać i sprawdzić w głównej siedzibie tego związku u Was.

HenrykB14-10-2002 09:42:55   [#04]

Marek ma rację

U mnie nie mam ogniska związku, pomimo kilku związkowców. Wszystkie sprawy załatwiane są z oddziałem miejskim.
ewa14-10-2002 10:27:46   [#05]

Heniu,

a np. uzgadnianie przyznawania indywidualnych świadczeń z ZFŚS też?
Marek Pleśniar14-10-2002 10:44:18   [#06]

za henia

indywidualnych nigdy w zyciu i po trupie:-)

tylko regulamin -
pracownik składając pismo np. z prośbą o zapomogę uzasadnia je, podaje rodzinne nieraz powody i stan materialny - nalezy chronić jego prywatność, a na pewno nie służy temu ujawnianie świadczeń socjalnych

ewa14-10-2002 10:50:10   [#07]

Marku - Heniu...

no dzięki właśnie o to toczy się walka "po trupie" od roku u mnie pamietasz jeszcze te rozmowy :-))
Marek Pleśniar14-10-2002 11:02:58   [#08]

yhm

przekleństwo z tymi ambicjami lokalnych zz - chodzi im o władzę a nie o zadne tam interesy pracownicze. Dłubanie we wnioskach pracowników to niby w ich interesie jest?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]