Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dwie oceny pracy w jednym roku
strony: [ 1 ]
zuljana21-06-2006 21:35:22   [#01]

Dokonałam w lutym oceny pracy nauczyciela (na jego prośbę, gdyż chciał brać udział w konkursie na dyrektora, a nie posiadał aktualnej oceny). Teraz w czerwcu wystawiłam mu ocenę dorobku zawodowego za okres stażu (skończył staż 2 lata 9 miesięcy na nauczyciela dyplomowanego). W sumie nauczyciel ma dwie oceny. Delegatura KO zarzuciła mi, że dwie oceny nauczyciela w jednym roku to niezgodne z rozporządzeniem.

Wczytałam się w przepisy. I dla mnie jednoznaczne jest, że ocena dorobku zawodowego jest oceną pracy ważną przez rok wówczas gdy nauczyciel nie ma aktualnej oceny pracy. Znowu w innym miejscu rzeczywiście pisze, że oceny pracy nauczyciela dokonuje się raz w roku.

Nigdzie nie ma jasno napisanego stwierdzenia, że w jednym roku nie wolno dokonać oceny pracy (ważnej przez 5 lat) i gdy ten sam nauczyciel kończy staż na nauczyciela dyplomowanego jednocześnie dokonać oceny za dorobku zwodowego  za okres stażu (ważnej przez 1 rok). Czy więc co nie jest zabronione jest dozwolone?

Piszcie co o tym sądzicie

zgredek21-06-2006 21:37:45   [#02]

zrobiłaś dobrze

(tylko uwaga - ocena pracy nauczyciela nie ma ważności, znaczy czasookresu)

Gaba21-06-2006 21:39:49   [#03]
nie wolno zrobić oceny pracy do roku po ocenie dorobku, jest tu po prostu prawna karencja, ale w drugą stronę można - bywa, że trzeba - nie jest to zakazane. Ocen apracy a ocena dorobku to inna sprawa, sa inne procedury i do czego innego służy.
zuljana21-06-2006 21:41:31   [#04]
najpierw była ocena pracy (luty br.) a potem ocena dorobku (czerwiec br.)
JarTul21-06-2006 21:42:06   [#05]

KN Art. 6a. 1. Praca nauczyciela, z wyjątkiem pracy nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego, o której mowa w art. 9c ust. 6...

Zatem można dokonać dziś oceny pracy, a jutro (pojutrze, za tydzień, miesiąc...) oceny dorobku zawodowego i wszystko jest OK - ale nie odwrotnie.

zgredek21-06-2006 21:42:16   [#06]
no to napisałysmy, ze dobrze:-)
JarTul21-06-2006 21:42:47   [#07]
Ot!!! "Zapóźniony" jestem... :-)
zuljana21-06-2006 21:43:37   [#08]

do zgredka

czy to znaczy, że jeżeli dokonałam oceny pracy w lutym br. to jest ona nieważna, bo potem dokonałam oceny dorobku zawodowego (czerwiec br.) i ta właśnie jest oceną aktualną? proszę o szczegóły
zuljana21-06-2006 21:46:02   [#09]

OK

OK! właśnie doczytałam info od JarTul
Gaba21-06-2006 21:46:04   [#10]
ważna i jest to jedyna mozliwośc - ja tak zrobiłam, bo mujsiałam (politylka  kadrowa... - muszę kogos poduczyć... czegoś...)
AnJa21-06-2006 21:46:08   [#11]
a niech włoży obie do tej dokumentacji
zuljana21-06-2006 21:46:41   [#12]

do zgredka i JarTul

Wielkie dzięki.
zgredek21-06-2006 21:47:44   [#13]

nie

gaba napisała już - to są dwie różne oceny i do czego innego służą

ocena dorobku w zasadzie służy do awansu - ale może też przez cały rok od jej wystawienia służyć do czegoś innego - na przykład mając taką ważną rok - do konkursu na dyrektora

ocena pracy - to na przykłąd do dodatku motywacyjnego, do nagród różnego rodszaju, do konkursu na dyrektora oczywiście też, do powierzenia stanowiska kierowniczego też

---------------

to którą ocenę dołączy do dokumentacji nauczyciel ubiegający się o stanowisko - to jego sprawa

zgredek21-06-2006 21:48:51   [#14]
a pisałam oczywiście duzo wczesniej i to "nie" to nie jest do #12;-)
zuljana21-06-2006 21:49:32   [#15]

AnJa

jesteś super, bardzo dziękuję za wsparcie
AnJa21-06-2006 21:54:23   [#16]

;-)

wiem
zgredek21-06-2006 21:55:38   [#17]
hmm...
AnJa21-06-2006 21:58:21   [#18]

;-)

też wiem
dorotagm11-10-2006 16:05:43   [#19]

czy dobrze zrozumiałam?

W czerwcu 2006 miałam ocenę dorobku zawodowego. Czy tę ocenę mam przedstawić do konkursu na dyrektora, jeśli się odbędzie do czerwca 2007? He,he, a ja wystąpiłam teraz o ocenę pracy i już widziałam jej projekt. To chyba coś muszę odwołać. Moja dyr. odejdzie na koniec 2006. Proszę, potwierdźcie, czy dobrze zrozumiałam?
rzewa11-10-2006 16:13:41   [#20]

dobrze zrozumiałaś

do czerwca 2007 nie można zrobić ci oceny pracy - do paierów konkursowych dołączasz ocene dorobku zawodowego.

Ale gdyby konkurs był w lipcu (lub później) musisz już mieć ocenę pracy...
fredi11-10-2006 18:52:21   [#21]
i tu jest pies pogrzebany.
czy przed czerwcem 2006 moze złożyć wniosek ?
zgredek11-10-2006 18:56:01   [#22]

gdybym nie chciała ocenić nauczyciela, to jesli złożyłby wniosek przed czerwcem, odpisałabym, że niestety, ale nie mogę tej oceny dokonać

gdyby złozył po czerwcu to przeciągałabym około trzech miesięcy

a jesli chciałabym ocenić - to wiedziałabym, że ocena jest mu potrzebna i w pierwszym mozliwym terminie tej oceny bym dokonała

------------

a niech sobie składa zatem przed czerwcem ten wniosek, zresztą złozyć to sobie każdy może kiedy chce i co chce;-)

veronika11-10-2006 21:01:35   [#23]

 mam taką wątpliwość:  1. Ile lat ważna jest ocena pracy nauczyciela?

a/ 5 lat?                          b/ 3 lata?

2. W przypadku ogłoszonego konkursu: c/  tyle lat, ile wskaże OP?

Odpowiedź:  a/,   b/ ,     c/    ???

rzewa11-10-2006 21:08:31   [#24]
ocena pracy nauczyciela jest ważna do uzyskania następnej oceny.

W sytuacjach szczególnych - stanowisko kierownicze, nagroda kuratora, ministra - jest wymagana ocena nie starsza niż - dyrek 5 lat, vicek 4 lata, a do nagrodzy nie pamiętam (chyba 3 lub 5 lat?)

Dla każdego innego celu (np. awans dyrka) wystarczy, że jest, nie ważne kiedy dokonana.
Macia11-02-2007 20:02:58   [#25]

aktualna ocena

Było kiedyś na ten temat. O ile pamiętam przepisy nie mówią o tym co jaki okres powinna byc dokonywana. Podpowiedzcie co ma zrobic n-el, który miał ocenę w latach 90tych i chciałby żeby dyrektor teraz go ocenił. Jednak dyrek systematycznie sie przed tym wzbrania (chyba chce zablokować udział innych w konkursie) Jesli n-le chcą składać wnioski o ocene to ich nie przyjmuje twierdzac że musi być podana przyczyna (powód).
Kawa11-02-2007 20:09:51   [#26]
nauczyciel składa wniosek do dyrektora w sprawie oceny własnej pracy, a dyrektor czy mu się to podoba czy nie musi go ocenić w ciągu 3 miesięcy.Mało tego w ciągu miesiąca na piśmie musi powidomic nauczyciela kiedy to zrobi.
DYREK11-02-2007 20:10:10   [#27]

Art 6a KN

Praca nauczyciela zatrudnionego w przedszkolu, placówce lub szkole podlega ocenie w każdym czasie na jego wniosek

Dyrektor szkoły jest obowiązany dokonać oceny pracy nauczyciela w okresie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia złożenia wniosku

Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego

Gaba11-02-2007 20:10:45   [#28]

mówią, mówią przepisy o okresie - nie częściej niż rok a np. rok po ocenie dorobku - tu sie mozna wpuścić w maliny... gdy sobie xle człowiek zaplanuje.

skoro tak gra dyrektor, to trzeba jutro złozyc pisemną prosbę o dokonanie oceny i do dnia 12 maja musi ją napisać!!!

Kawa11-02-2007 20:14:22   [#29]

a przyczyna dokonania oceny to taka że miałaś robiona w latach 90,dobry nauczyciel dba o swój rozwój i swoją ocenę pracy i powinien w ciągu 5 lat zrobić ją,choć przepisy nie mówią o tym ile ocena jest ważna.

PONADTO w latach 90 obowiązywało inne rozporządzenie i inna skala ocen(5 stopniowa) teraz jest inna (3 stopniowa)

DYREK11-02-2007 20:16:27   [#30]

do konkursu na dyrektora

"w okresie pięciu lat bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska dyrektora uzyskała co najmniej dobrą ocenę pracy w przedszkolu, szkole lub placówce, a w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat pracy w szkole wyższej, jeżeli stanowisko dyrektora obejmuje bezpośrednio po ustaniu zatrudnienia w szkole wyższej, albo w okresie roku bezpośrednio przed przystąpieniem do konkursu na stanowisko dyrektora uzyskała pozytywną ocenę dorobku zawodowego"

Gaba11-02-2007 20:27:09   [#31]
a jeżeli nauczyciel otrzymał ocenę dobrą w 2006 i za 5 miesiący negatywnie oceniony staż... to może startować na dyrektora czy nie?
dzicia11-02-2007 20:36:37   [#32]
Moim zdaniem może startować w konkursie ale nie może dostać dyplomowanego bo jego staż był oceniony negatywnie. Zwracam też uwagę, że ocena przyszłego dyrektora ma byc ważna w momencie powierzenia obowiazków , objęcia stanowiska to jest najczęściej 1.09 a nie w momencie konkursu , czyli musi mieć zapas conajmniej do września!
beera11-02-2007 20:41:31   [#33]

Zwracam też uwagę, że ocena przyszłego dyrektora ma byc ważna w momencie powierzenia obowiazków , objęcia stanowiska to jest najczęściej 1.09 a nie w momencie konkursu , czyli musi mieć zapas conajmniej do września!

z czego to wynika?

Gaba11-02-2007 21:07:51   [#34]

hihihi

w okresie pięciu lat bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska dyrektora uzyskała co najmniej dobrą ocenę pracy w przedszkolu, szkole lub placówce, a w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat pracy w szkole wyższej, jeżeli (pod jakim warunkiem) stanowisko dyrektora obejmuje bezpośrednio po ustaniu zatrudnienia w szkole wyższej, albo (zdanie współrzędne rozłączne - wykluczające... do zdania poprzedniego... - tak chce gramatyka i tak mówią prawidła językowe...) w okresie roku bezpośrednio przed przystąpieniem do konkursu na stanowisko dyrektora uzyskała pozytywną ocenę dorobku zawodowego"
dzicia11-02-2007 21:13:07   [#35]
Wynika z paragrafu 1. punkt 4) rozporządzenia z 6.05 2003 oraz precedensu z jakim się zetknęłam kiedy kandydatowi ważność oceny kończyła sie w maju , konkurs był w marcu  ale nie został do niego dopuszczony z uwagi na to że w momencie powierzenia stanowiska w szkole, która rozpoczynała działaność od września jego ocena będzie już nieaktualna. Była to nieodwołalna decyzja części komisji z KO i nie pomogły żadne namowy pozostałych członków komisji włącznie z OP. Właśnie z uwagi na ten przepis. Znam ludzi, którzy byli wtedy w komisji.
beera11-02-2007 21:24:09   [#36]

cos takiego

nigdy bym nie pomyślała, ze mozna to łączyć w taki sposób

przecież jesli konkurs jest w marcu, to n-l moze spokojnie do niego przystapić spełniając warunki i mieć aktualną ocenę w momencie powierzenia stanowiska

Myslę, że brak dopuszczenia był błędem i mozna było to spokojnie zaskarzyć.

Tu zachodzą dwie odrębne czynności- konkurs i tu trzeba spelnić warunki okreslone w Rozporządzeniu i powierzenie i tu jak wyżej

dzicia11-02-2007 21:39:08   [#37]
Ale powierzenie następuje od września a nie w marcu, czas konkursu jest nieistotny, rozporządzenie nie mówi o ważności oceny w dniu konkursu lecz powierzenia.

Panie tłumaczyły, że gdy będzie powierzane stanowiska to ta ocena będzie juz nieaktualna, bo minęło pięć lat a może przecież nastepną otrzymać negatywną  i co wtedy,  powtarzac konkurs?
Terina12-02-2007 08:49:13   [#38]
No to poradźcie : co ma zrobic nauczyciel, który w lipce 2006 otrzymal pozytywna ocene dorobku zawodowego, w listopadzie przeszedł rozmowe kwalifikacyjna i zostal dyplomowanym, a dyrektor zaplanował go w br. szkolnym do oceny pracy ?
Zwróci uwagę dyrektorowi - narazi się ( nikt nie lubi, zeby mu wykazywac jego niekompetencję, a ten dyrektor w szczególności. Miałby przechlapane.)
Nie zwróci - będzie miał ocenę wystawioną niezgodnie z prawem.
Terina12-02-2007 16:59:56   [#39]
Podnosze wątek - może ktos madry coś doradzi ?
sonata4312-02-2007 17:09:08   [#40]

Może dyrektor po prostu zapomniał, że robił ocenę dorobku. Tak w trosce  o dobro dyrektora (hihi) żartem napomknąć mu, że nie musi.

A gdyby tak nauczyciel nie podpisał projektu oceny??????????Uzasadniając to tym, że ocena nie jest zgodna z obowiązującymi przepisami???

Co by nie zrobił, przy "upierdliwym" dyrektorze będzie miał przechlapane.

Gaba12-02-2007 17:15:58   [#41]
...mnie się tak niestety zdarzyło w pierwszym roku pracy... ;-(((
Macia12-02-2007 22:31:45   [#42]

a jeśli

nauczyciel miał ocene pracy w 1998 r. a pozytywną ocenę dorobku za okres stażu np. w 2003r. czy to znaczy że ma aktualna ocene pracy czy tez nie? Czy mozna traktować ocene dorobku zawodowego równorzędnie jak ocene pracy?
Gaba13-02-2007 03:23:02   [#43]
nie, nie można - jedynie w okresie 1 roku po ustaleniu oceny dorobku
rzewa13-02-2007 06:07:40   [#44]

tak, ale

ocena z 98 r. jest nadal aktualna jeśli nie ma nowszej oceny pracy

Nie spełnia tylko wymagań jakie stawiane są ocenom w przypadku ubiegania się o stanowisko kierownicze, a także przy rozpatrywaniu wniosku o nagrodę kuratora(ministra) lub o przyznanie odznacznia państwowego

Gaba13-02-2007 06:52:35   [#45]
oczywiście, że nie ma pojęcia niekatualności oceny - ta stara obowiązuję z wyjątkiem owego specyficznego zawieszenia do roku po otrzymaniu dorobku zawodowego
AnJa13-02-2007 08:30:46   [#46]
mam pewne wątpliwości co do aktualności

rozporządzenia o ocenie zmieniają się co jakiś czas - razem z nimi nie tylko kryteria, ale i skala

w nowelizacji rozporządzeń nie przypominam sobie zapisu, że ocena X w aktualizowanycm rozporządzeniu odpowiada np. ocenom Y i Z w rozimieniu rozporządzenia uchylanego

jeśli wiec skala jest nieaktualna - jak może być aktulna ocena?

wniosek z tego taki, że oceny aktualne to dokonane na podstawie aktualnego rozporządzenia
Terina13-02-2007 09:24:10   [#47]
Dzięki sonata43.
Wiem, że będzie miał przechlapane, więc chyba zmilczy tą ocenę.

Choć skadinąd domyslam się, że obawia się oceny dobrej, gdyż piecioletni okres zatrudnienia w tej szkole pozwolił mu zaobserwować, że oceny wyróżniające mają tylko "potakiwacze" dyrekcji. On sam należy do osób, które  starają się unikać wszelkich "obozów" i "stronnictw".

Tylko proszę, nie piszcie, że może sie odwołać... Już raz tak zrobił, gdy wystawiono mu ocenę niezgodnie z prawem, wygrał i ... musiał zmienić szkołę. Przy redukcji poszedł na pierwszy ogień do zwolnienia, mimo, że był juz dwuzawodowcem a pozostawiony w szkole nauczyciel miał tylko absolutorium i zamierzał dopiero bronić pracy magisterskiej.
MarekLublin13-02-2007 09:50:01   [#48]

a co oceną nauczyciela pracującego w dwóch szkołach

Mam pania od plastyki która pracuje w dwóch szkołach. Tam ma zrobioną ocenę pracy. Czy powinienem robić drugą ocenę w mojej szkole (Pani napisała prośbę o ocenę) Marek Wicedyrektor gimnazjum z Lublina
Podobno w lubelskim są ferie!!!!!!!
rzewa13-02-2007 09:52:29   [#49]

jak złżyła wniosek o ocenę to nie tylko możesz jej dokonać ale musisz.

To, że jest jeszcze gdzieś indziej zatrudniona nie ma na to żadnego wpływu (poza przypadkiem uzupełniania etatu na podstawie art 22 ust 1 KN)

MarekLublin13-02-2007 09:53:25   [#50]
dziękuje "rzewa" to co piszesz jest logiczne. Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]