Forum OSKKO - wątek

TEMAT: sekretarka
strony: [ 1 ][ 2 ]
Justyna Krygier24-07-2006 10:06:23   [#51]
W papierach nie mogę znależć innej, na stronach BIP mojego miasteczka te, może się nie zmieniło?
RenaGim24-07-2006 10:23:45   [#52]
W zeszłym roku w mojej gminie ustalili najniższe wynagrodzenie: 700 zł
dyrlo24-07-2006 11:21:37   [#53]
U nas 650,-  + 3,30 za punkt
Justyna Krygier24-07-2006 11:24:37   [#54]
I jak to wyliczcie? Najniższe zasadnicze plus liczba punktów? Tak?
ania0124-07-2006 11:30:05   [#55]
Sprawdż jaką masz zasadniczą od tej kwoty odejmij najniższe wynagrodzenie ( 500 zł)  i podziel przez wartość punktu ( 3,50 ) wynikiem będzie ilość punktów. Wtedy można sprawdzić w której kategorii zaszeregowania się mieścisz.
dyrlo24-07-2006 13:39:18   [#56]

Jako sekretarz z wyższym wykształceniem powinnaś mieć tę wyższą kategorię tj. XIII lub XIV.

Zgredku jakie tam są widełki punktowe?

500,- + xx przyznanych punktów razy 3,50 zł i to jest Twoja podstawa. Potem do tego dodatek funkcyjny jesli masz + wysługa lat (%) + premia jeśli regulamin taką przewiduje.

Misza24-07-2006 13:55:25   [#57]
A cóż to za problem zarabiać 700 zł na rękę? Ja mam na rękę 1270,- z dodatkiem funkcyjnym, 20% wysługi i 20% premii. Jak dziewczyna dopiero zaczyna pracowaći nie ma stażu to tyle będzie zarabiać. Najniższe wynagrodzenie może zmienić zarządzeniem prezydent miasta. Niestety u nas narazie robię tylko symulacje do podwyżek. Zresztą już od dwóch lat.
Justyna Krygier24-07-2006 13:58:27   [#58]
Fajnie to wszystko wygląda tylko co ja mogę zrobić? Na razie się z tym pogodziłam, zaczęłam pracę nie mam wymaganych 5 lat doświadczenie, został skrócony staż na podst praragrafu 4 mam tylko strażu 7 m-cy i może dlatego. Hlip hlipFunkcyjnego nie mam premii też nie mam. Jestem bardzo fajnie praca fajniutka, dyrekcja super ale te zarobki - szkoda, że to tylko 770 zł! Ale może kiedyś mi podwyższą. Pozdrawiam
zgredek24-07-2006 21:40:58   [#59]

kategorie zaszeregowania i punkty:

XII 181 - 200
XIII 201 - 220
XIV 221 - 240

czyli przy najniższym wynagrodzeniu zasadniczym 500 zł i wartości jednego punktu 3,50:

500+181*3,50=1133,50

ale ponieważ można zmniejszyć o 10%:

1133,50-113,35=1020,15 zł

czyli takie może być najniższe wynagrodzenie w grupie XII

--------------------

teraz dodatek funkcyjny:

§ 5. 1. Dodatek funkcyjny przysługuje pracownikom zatrudnionym na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołem oraz radcy prawnemu.
2. Dodatek, o którym mowa w ust. 1, przysługuje również pracownikom zatrudnionym na stanowiskach niezwiązanych z kierowaniem zespołem, dla których w wykazie stanowisk, o którym mowa w § 3 ust. 2, przewiduje się dodatek funkcyjny, z tym że maksymalna stawka tego dodatku przewidziana dla danego stanowiska jest niższa o jedną stawkę.

dla sekretarza szkoły stawka dodatku funkcyjnego wynosi do 4 czyli do 80% najiższego wynagrodzenia zasadniczego (do 400 zł w tym przypadku) jeśli kieruje zespołem

lub

do 3 czyli 65% - 325 zł gdy nie kieruje zespołem

-------------------

i teraz pytanie, czy funkcyjny jest obligatoryjny?

według mnie tak

zgredek24-07-2006 21:57:25   [#60]

i sprawa jeszcze tego "do"

do 325 zł to może też być 5 zł:-( (1% podałam przez szacunek)

zgredek24-07-2006 22:22:59   [#61]

i tak jeszcze do #57:

§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
  
  2)  najniższym wynagrodzeniu zasadniczym - rozumie się przez to najniższe wynagrodzenie zasadnicze, ustalone odpowiednio przez radę gminy, radę powiatu lub sejmik województwa, w I kategorii zaszeregowania, określone w tabeli miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego sporządzonej zgodnie z § 3 ust. 3-5;
  
§ 3.   
4. Wartość jednego punktu w złotych ustala pracodawca w porozumieniu odpowiednio z radą gminy, radą powiatu lub sejmikiem województwa, stosownie do swoich możliwości finansowych.
 
z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 sierpnia 2005 r.
w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego
Misza25-07-2006 11:52:06   [#62]
No tak, a ja źle napisałam, ale jak zwał, tak zwał - dwa lata zastanawiają się co zrobić, żeby najniższe wynagrodzenie wzrosło, ale, żeby nic więcej nie wypłacić.
XatenkaX25-07-2006 17:12:13   [#63]

konkurs na wolne stanowisko urzędnicze

prosze o moc w sprawie zasad organizowania konkursów na wolne stanowiska urzędnicze

Chce zlikwidować stanowisko kierownika administracyjno-gospodarczego i utworzyć stanowisko specjalisty do spraw administracji i kadr, czyli sekretarkę szkolną. O czym powinnam wiedzieć organizując konkurs?

Gaba25-07-2006 17:15:29   [#64]
 - sekretarz to stanowsiko poracownicze - nie potrzebujesz konkursu, a specjalista... to referent - stanowisko urzędnicze i musi byc konkurs.
XatenkaX25-07-2006 17:25:53   [#65]

gaba

Przeczytałam o kwalifikacjach na stanowisko sekretarki i musi mieć wykształcenie wyższe a specjalista nia musi zatem bardziej odpowiada mi specjalista ze względów finansowych, zatem konkurs muszę zrobić

Jeśli masz dla mnie inny pomysł to podpowiedz

Gaba25-07-2006 17:45:28   [#66]
mam... smutną radę... wejdx na strony OP i sprawdź procedury naboru...
zgredek25-07-2006 17:55:14   [#67]
Sekretarz szkoły XII-XIV 4 średnie 5
zgredek25-07-2006 17:58:21   [#68]

a tu o konkursie:

 Art. 3a. 1. Nabór kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze, zatrudnianych na podstawie art. 2 pkt 2 i 4, zwane dalej "stanowiskami urzędniczymi", jest otwarty i konkurencyjny.

2. Nabór kandydatów na stanowiska urzędnicze w jednostkach, o których mowa w art. 1, organizują kierownicy tych jednostek.

3. Nabór kandydatów na wolne stanowiska kierowników jednostek, o których mowa w art. 1, z wyjątkiem urzędu marszałkowskiego, starostwa powiatowego, urzędu gminy albo biura związku, organizują odpowiednio marszałek województwa, starosta, wójt (burmistrz, prezydent miasta) albo przewodniczący zarządu związku.

4. Ogłoszenie o stanowisku urzędniczym oraz naborze kandydatów na to stanowisko umieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z 2002 r. Nr 153, poz. 1271, z 2004 r. Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 64, poz. 565), zwanym dalej "Biuletynem", oraz na tablicy informacyjnej w jednostce, w której jest prowadzony nabór.

5. Ogłoszenie o naborze powinno zawierać:

1) nazwę i adres jednostki,

2) określenie stanowiska urzędniczego,

3) określenie wymagań związanych ze stanowiskiem urzędniczym zgodnie z opisem danego stanowiska, ze wskazaniem, które z nich są niezbędne, a które są dodatkowe,

4) wskazanie zakresu zadań wykonywanych na stanowisku urzędniczym,

5) wskazanie wymaganych dokumentów,

6) określenie terminu i miejsca składania dokumentów.

6. Termin do składania dokumentów, określony w ogłoszeniu o naborze, nie może być krótszy niż 14 dni od dnia opublikowania tego ogłoszenia w Biuletynie.

Art. 3b. 1. Po upływie terminu do złożenia dokumentów, określonego w ogłoszeniu o naborze, upowszechnia się w Biuletynie listę kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze.

2. Lista, o której mowa w ust. 1, zawiera imiona i nazwiska kandydatów oraz ich miejsce zamieszkania w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

3. Informacje o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru, stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami związanymi ze stanowiskiem urzędniczym, określonymi w ogłoszeniu o naborze.

Art. 3c. 1. Sporządza się protokół przeprowadzonego naboru kandydatów na stanowisko urzędnicze.

2. Protokół zawiera w szczególności:

1) określenie stanowiska urzędniczego, na które był prowadzony nabór, liczbę kandydatów oraz imiona, nazwiska i adresy nie więcej niż 5 najlepszych kandydatów uszeregowanych według spełniania przez nich poziomu wymagań określonych w ogłoszeniu o naborze,

2) informację o z

astosowanych metodach i technikach naboru,

3) uzasadnienie dokonanego wyboru.

Art. 3d. 1. Informację o wyniku naboru upowszechnia się w terminie 14 dni od dnia zatrudnienia wybranego kandydata albo zakończenia procedury naboru, w przypadku gdy w jego wyniku nie doszło do zatrudnienia żadnego kandydata.

2. Informacja, o której mowa w ust. 1, zawiera:

1) nazwę i adres jednostki,

2) określenie stanowiska urzędniczego,

3) imię i nazwisko wybranego kandydata oraz jego miejsce zamieszkania w rozumieniu przepisów

Kodeksu cywilnego,

4) uzasadnienie dokonanego wyboru kandydata albo uzasadnienie niezatrudnienia żadnego kandydata na stanowisko urzędnicze.

3. Informację o wyniku naboru upowszechnia się w Biuletynie i na tablicy informacyjnej w jednostce, w której był prowadzony nabór, przez okres co najmniej 3 miesięcy.

Art. 3e. Jeżeli stosunek pracy osoby wyłonionej w drodze naboru ustał w ciągu 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy, możliwe jest zatrudnienie na tym samym stanowisku kolejnej osoby spośród najlepszych kandydatów wymienionych w protokole tego naboru. Przepisy art. 3d stosuje się odpowiednio.

XatenkaX25-07-2006 18:23:37   [#69]

Dobrze mamy ze zgredkiem

Dzieki

To znaczy, że mogę określić w ogłoszeniu, że kandydat na stanowisko sekretarki w szkole może mieć wykszt. średnie i to co sugerowała mi gaba, że nie muszę na to stanowisko ogłaszać konkursu to nie jest takie pewne

Ile mniej więcej upłynie czasu od ogłoszenia w BIP do najkrótszego terminu umożliwiającego mi zatrudnienie takiego pracownika?

Gaba25-07-2006 18:45:41   [#70]

możesz szukać osoby z jak najwyższym wykształceniem - to nie jest zabronione. Szukaj sobie kogoś po administracji, moga być nauczycielki zagrożone utratą pracy... - te rozumieją szkołę.

Gdy sobie kiedyś śledziłam konkursy tzn. ogłoszenia - to - bardzo ciekawe były oczekiwania, np. ktoś potrzebował osoby, która miała już styczność (tzw. doświadczenie) z SIO, ktoś potrzebował doświadczenie z Vulkanem - kadry i płace... ktoś Płatnika  z ZUS... - możesz dołożyć udokumentowaną znajomość obsługi środowiska windows, nie bój się tego.

Potem dziewczyny piszą na komputerze, jak piszą - nieraz rzeczywiście podle, piszczą, wzbraniają się i denerwują, sabotują...

(Bywa i odwrotnie, że kiepściarzem jest dyr. - co tez nam nasze panie sekretarki forumowe tutaj wygadywały - nawet to ciekawie brzmiało i ważne jest by się w  takim lustereczku pooglądać... - szef oczyma sekretarki ... z jednym paluszkiem... na klawiaturce) ;-)

zgredek25-07-2006 18:51:36   [#71]

nie sekretarka, tylko sekretarz szkoły - jest to stanowisko pracownicze

ustawa o pracownikach samorządowych określa konkursy na stanowiska urzędnicze

więc na stanowisko sekretarza szkoły nie trzeba ogłaszać konkursu

minimalne wymagania to wykszatałcenie średnie i 5-letni staż pracy

---------------------------

u nas - ogłoszenie w BIPie - następnego dnia

najkrótszy termin składania dokumentów to 14 dni od pojawienia się w BIPie

później znów umieszczasz w BIPie nazwiska kandydatów spełniających warunki formalne

określasz zasady wyboru - może być rozmowa z kandydatami

no i zatrudniasz

djb25-07-2006 20:39:39   [#72]

Są też normalne sekretarki

Moja wypowiedź będzie w innym tonie niz te wyżej. Kieruję bardzo dużą placówką. Zatrudniam dwie sekretarki. Sekretariat funkcjonuje od poniedziałku do piątku od 7.00. do 17.00. W dni kiedy są posiedzenia rady pedagogicznej i zebrania rodziców - do 20.00. Często też gdy w szkole odbywają się różne spotkania, narady, szkolenia - również w soboty sekretariat pracuje. Obie Panie doskonale uzupełniają się w pracy,są dyspozycyjne i twórcze. Są bardzo odpowiedzialne, poważnie traktują to co robią, Mogę na nich polegać w każdej sytuacji. Właściwie mogę rzec, iż są bardziej moimi asystentkami.
Oczywiście jest to efekt osiągnięty w wyniku żmudnej pracy i nauki, ale warto było.
Wymagam od Nich bardzo wiele i na wysokim poziomie. One zaś wiedzą, że zawsze mogą liczyć na moją pomoc, zarówno w kwestiach zawodowych, jak i innych.
Gaba25-07-2006 20:54:14   [#73]

Ćmy sekretarskie

oczywiście, że mówimy tylko o takich... profesjonnalistkach. Tylko takie sa potrzebne, co to w tandemie i w duecie. Chętne, mądre i otwarte i nigdy nie popełniają dwa razy tych samych błędów.

moja też mi właśnie oświadczyła, że musi sobie urlop poprzestawiać, a jak ona to wyczuła, że się trochę nachrzaniło  w robocie i maleńka Stajenka Augiaszka się narobiła... - nie wiem.  Zdumiewam się więc obecnie.

Są więc i takie, które telepatycznie same ściagają do roboty...

;-)))

PS. Tu bardzo deceniami p. sekretarki, które pełnia funcje sekretarzy, wielu z nas marzy o asystentkach, o zastępcach, którzy moga podjąć częśc decji i podejmą je zgodnie z konpcejca szefa... - oczywiście na miare sekretariatu.

PSS. Są tez i takie, które rozumieja, co ozzacza słowo sekretariat... ;-)))

Babasia25-07-2006 22:59:08   [#74]

wartość punktu

Może ktoś wie, jaka jest wartość punktu w Łodzi. Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
Babasia26-07-2006 00:01:22   [#75]

A

może ktoś mógłby mi wskazać, gdzie szukać informacji. bo na stronie Urzędu Miasta nigdzie tego nie widzę. Proszę.
krisko 6324-09-2006 20:25:45   [#76]
Już kiedyś to pisałam.Wg.mnie przepisy cytowane przez was dotyczace konkursów na stanowiska urzednicze nie odnosza się do stanowisk w szkołach a jedynie do stanowisk w urzedach prowadzacych szkoły /urzedy marszałkowskie,powiatowe,gminne/.Reguluje to cytowane rozporządzenie z 2005r.Czytajcie uwaznie poczatek jest tam zapis ,który wyłacza z tego rozporządzenia jednostki organizacyjne urzędów/czyli np.szoły/ .Czy ktos mi przyzna racje?
rzewa24-09-2006 20:51:04   [#77]

niestety

nikt ci tej racji nie przyzna, a to dlatego, że jednak te przepisy dotyczą pracowników niepedagogicznych w szkołach samorządowych - było to juz na forum wyjaśniane dlaczego.
Gaba24-09-2006 21:00:29   [#78]
pracownicy szkoły - administracji i obsługi mają status pracowników samorządowych podpadają pod tę ustawę w całości - np. mają 6 mies. odprawę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]