Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak z kwalifikacjami i możnościa nauczania?
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane03-06-2006 21:24:43   [#01]

Mężczyzna ukończył wydział Ekonomii (mgr). Po wielu latach pracy w przemyśle zdecydował sie na pracę w szkolnictwie. "Zdobył" kwalifikacje pedagogiczne (z dopiskiem - może uczyć matematyki). Przeszedł przez wszystkie stopnie awansu: kontraktowy, mianowany, dyplomowany (na siłę - ale ma). W międzyczasie ukończył Studium Podyplomowe z historii, z informatyki. od lat uczy przede wszystkim matematyki, później i historii.

Osoba, która prowadziła kurs kwalifikacyjny i zatwierdzała kwalifikacje zgłosiła do mnie wątpliwość, czy ma on z tym wykształceniem prawo po 1 września 2006 nadal uczyć matematyki. Powiedziała, że był to jej poważny błąd, który nie daje jej spać po nocach.

KO zatwierdziło w arkuszu ten stan. Ja wiem napewno, że od września będą skargi rodziców na tego nauczyciela. Sama mam od kilku lat ten moralny prolem, ale nie wiem, jak go rozwiązać

Leszek03-06-2006 21:59:13   [#02]

KingoK - gdzie tu dylemat...

 z tego co napisałaś wynika , ze ma pp z kwalifikacjami do nauczania przedmiotów ekonomicznych, historii i informatyki...

rozumiem, że dopisek "może uczyć matematyki" znajduje się na jakimś dokumencie - zatem i kwalifikacje do matematyki są...

a na dokładke jest dyplomowany (na dokumencie nie dopisują "na siłę"...

osoba prowadząca kurs kwalifikacyjny może nie spać po nocach z powodu Twego nauczyciela, to nie zmieni jednak faktu uzyskania przez niego pp...

 

natomiast to jakim jest nauczycielem (wspomianasz o moralności, skargach rodziców) to już inna historia, nie mająca nic wspólnego z kwalifikacjami i pp - może bardziej do nadzoru nad nauczycielem, ...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]