Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ocena nauczyciela a kompetencje wicka
strony: [ 1 ]
Gaba03-10-2002 11:08:28   [#01]
w odp. ropzorządzeniu jest napisane, że dyrektor placówki oświatowej dokonuje oceny nauczyciela... czy jeżeli deleguję swoje uprawnienia na wicka, to nie popełniam naduzycia...

wiem, że praktykuje się takie rozwiązanie... a może jest jakieś stanowisko odrębne w tej sprawie... tak się własnie zastanawiam...


- dzięki za wasze zdanie
Rycho03-10-2002 11:37:46   [#02]

dyrektor

jest czasem jedynym uprawnionym do tego aby coś robić.

tak jest m.in. ze wszystkimi sprawami dot. stosunku pracy.

A ocena pracownika do tego należy.

Więc podpisać pod oceną pracy musi się dyrektor osobiście.

Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby jeśli tego chce, polecił przygotowanie samej oceny wickowi.

:-)

Mariola03-10-2002 11:43:15   [#03]

tak???

a pod moimi wszystkim ocenami mam podpis wicków...
i co teraz?
są nieważne?
Rycho03-10-2002 14:11:20   [#04]

słyszałem

że np komisje kwalifikacyjne do rozpatrywania awansów oddawały dokumentację do uzupełnienia bo na ocenie dorobku zawodowego za okres stażu był podpis wicedyrektora. A przepisy jednoznacznie wskazują dyrektora szkoły jako jedynego do wydawania takich ocen.

delegowanie uprawnienia do tego, żeby coś robić nie jest równoznaczne z delegacją odpowiedzialności za to.

Za pewne rzeczy odpowiada się jednoosobowo.

Pytanie. Jeśli ocenę pracy nauczyciela podpisał wicedyrektor, to do kogo nauczyciel ma się odwołać w przypadku, gdy ta ocena mu się nie podoba.

Przepisy jednoznacznie wskazują gdzie. Ale po drodze jest jeszcze jedna instancja wyższa - dyrektor szkoły. To co odwołanie z pominięciem jego osoby i kompetencji?

I jescze by można parę uwag w tym stylu...

Joru03-10-2002 22:09:44   [#05]

Jako wicek

piszę projekt oceny, a pod nim podpisuje się szef. I tak jest od kiedy pamiętaam.
ANDRZEJ03-10-2002 22:37:55   [#06]

Ja tak samo..oczywiscie nie wszystkie ale zlecone przez szefa..Andrzej - Yogi.

Zola04-10-2002 07:04:26   [#07]

my dzielimy się nauczycielami

i wtedy każdy z dyrektorów i wice hospituje takiego nauczyciela,uczestniczy i monitoruje jego inne zadania,zajęcia,imprezy-ma o nim całościowy i często kilkuletni obraz(mnie np od 88 roku podlegają anglisci -miałam ich jakowicek a teraz jako dyr - niektórych znam już ponad 10 lat) i taki dyrektor pisze oceny,wnioski o nagrody,ma decydujący głos przy przyznawaniu dodatku motywacyjnego itp(wicek projekty)

Barla04-10-2002 10:14:42   [#08]
ocenę nauczyciela podpisuje dyrektor
HenrykB07-10-2002 00:59:57   [#09]

No to co z podpisami

na świadectwach?

Zawsze podpisywałem sam, ale słyszałem o podpisach wicedyrektorów.

Zola07-10-2002 15:51:50   [#10]
świadectwa zawsze podpisuję sama
Joru07-10-2002 17:09:58   [#11]

Wszystkie

podpisuje szef, i promocyjne, i ukończenia.Jola
Marek z Rzeszowa07-10-2002 22:36:42   [#12]

Każde uprawnienie można delegować niżej. Jest wtedy niezbędna pieczątka: Z upoważnienia dyrektora szkoły ... i oczywiście niezbędne jest również umocowanie prawne delegacji (np. w statucie szkoły lub w zarządzeniu dyrektora).

Mam jednak wątpliwość innego rodzaju. Czy delegowanie uprawnienia do dokonywania oceny nauczyciela jest słuszne pod względem taktycznym.

To jest podobnie jak z nagradzaniem. Można to zepchnąć niżej - tylko po co?

Marek

Marek Pleśniar07-10-2002 23:23:55   [#13]

dokładnie

pod nieobecność dyrektora zastępuje go wicedyr

ale to niepoważnie tak pożałować czasu na swiadectwo

Piotrek08-10-2002 16:32:51   [#14]

ja nie żałuję, ale:

1. niech wice bierze odpowiedzialność za każde słowo wpisane w uzasadnieniu oceny (jeżeli to on nadzoruje, hospituje, itp)

2. niech oceniany nauczyciel ma poczucie realności każdego słowa w uzasadnieniu (jeżeli ocenia i hospituje go wice)

3. niech wszystkim się wydaje, że chętnie dzielę się ... władzą :)

Marek Pleśniar08-10-2002 22:18:05   [#15]

dlatego

ja zawsze mało hospitowałem (to z lenistwa) ale zawsze - nauczyciela ocenianego - oceniany w danym roku podpada pod naczelnego. To niezła zasada i sie sprawdza.
Z tym dzieleniem władza to ja mogę poopowiadać jak sie kończy - ale to na priva:-))))
HenrykB09-10-2002 21:18:06   [#16]

Domyślamy się

Obiecujemy się nie dzielić.

Oddamy trochę zgodnie z kompetencjami.

;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]