Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagroda jubileuszowa
strony: [ 1 ]
ElaS02-10-2002 14:34:26   [#01]

Przyszła do mnie nauczycielka ucząca jeszcze w innej szkole. U nas jest zatrudniona na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze, tam na czas określony. U nas nagrodę jubileuszową dostanie, bo mija jej 20 lat pracy, tam odpowiedziano jej: "absoluuuutnie nieee".

Chcę kobiecie pomóc, bo taką mam naturę :-), ale czytam Rozporządzenie MENiSa i nie wiem co jej odpowiedzieć.

Czy nagrodę wypłaca tylko jeden "główny" zakład pracy?

Zakończonych okresów pracy (par. 1.1 Rozp. MENiS z 30.10.2001r.) ma na tyle, że w tamtej szkole też minie jej 20 lat pracy.

Sama nie wiem. Pomóżcie.

Ewa z Rz02-10-2002 18:45:53   [#02]

Wszystko zależy

Od ustalonego w danym zakładzie stażu pracy, który został potwierdzony swiadectwami pracy. Jeżeli w obu szkołach udokumentuje (innymi świadectwami) ten 20 letni staz pracy to nagroda należy mu sie w obu szkołach.

Nauczyciel może pracować w kilku szkołach - to wyłącznie jego sprawa - i w kazdej szkole może miec inny staż pracy.

Aby nie mozna bylo tego samego świadectwa pracy przedstawiać w więcej niz jednej szkole - wymagam aby zostały mi dostarczone oryginały tych świadectw.

Wiem, że rozporzadzenie o dokumentacji mówi o kopiach (poświadczonych), lecz w tym wypadku upieram sie przy oryginałach, bo mam wówczas gwarancję, że tylko ja płace nagrodę za udokumentowany nimi staz pracy.

196222-10-2002 18:41:48   [#03]

staż

wydaje mi się ,że należy się w każdym zakładzie pracy ale ważne jest jaki tam ma staż może to co u ciebie pracuje nie jest zakończone świadectwem i nie przedstawia tego w tamtym zakładzie pracy bo nie ma jak i z tego tylko powodu może mieć inny staż pracy u nich
Leszek22-10-2002 19:51:42   [#04]

Nie da się ukryć, że Ty Elas określasz prawa do nagr. jub. w Twoim zakładzie pracy.

Jeśli ma u ciebie takie prawo to wypłacasz.

W tamtym zakł. pracy nauczyciel powinien wykazać określony staż (w danej szkole a nie innej)... a dalej to jak u Ewy z Rz.

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]