Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadliczbówki
strony: [ 1 ]
Marek326-09-2002 08:27:37   [#01]
Witam. Powiedzcie jak płacicie za nadliczbówki przypadające w planie w poniedziałek. Chodzi o rozpoczęcie roku. Czy tylko 3,6, czy tak jakby n-l pracował. Regulamin gminny tego nie reguluje.
Marek
janzg26-09-2002 13:54:50   [#02]
jeśli nauczyciel był "do dyspozycji", to płacę za godz. ponadwymiarowe
ANDRZEJ26-09-2002 16:14:25   [#03]
Płacimy 100% - nauczyciel był gotowy do pracy ... ;-)) Andrzej- Yogi
Marek326-09-2002 17:20:50   [#04]
Dzieki za informacje. Zapłacę za wszystko.
Marek
Marek Pleśniar26-09-2002 18:38:56   [#05]

to i nam!

coś odpal:-)
Marek327-09-2002 14:07:33   [#06]

szampan

Chciałem postawić szampana na dobry początek, ale chyba administrator jest abstynentem bo nie udaje mi się wkleić rysunku. /ani jpg, ani gifa/ dlatego posyłam :-)))))

Marek

annah28-09-2002 10:51:10   [#07]

no, ale męska rozmowa, aż strach tutaj się odzywać

a jak płacicie za zastępstwa na pół roku?

zapłaciłam za godziny faktycznie odbyte, bo przecież nie wynikają z arkusza org.

jak to jest u was?

bogna30-09-2002 17:55:48   [#08]
Jeśli zastępstwo jest takie długie (i z góry wiadomo, że takie będzie - np. urlop macierzyński), to wprowadzam aneks do arkusza organizacyjnego.
HenrykB01-10-2002 08:38:27   [#09]

I wtedy płacimy

jak za stałe godziny...
Janusz z W01-10-2002 19:15:50   [#10]

Regulamin

Ja w "swoim" regulaminie umieściłem zapis, że płaci się za godziny faktycznie przepracowane. Nie wiem czy celowym (uzasadnionym ekonomicznie) jest płacenie za godziny, które są w planie nauczania (tzw. stałe godziny). Uważam, że należy odróżnić godziny nadliczbowe (również stałe) od podwyższonego pensum.
annah02-10-2002 09:09:16   [#11]

widzę, że każdy robi inaczej

Janusz, możesz mi podesłać, ten wpis do regulaminu dotyczący płacenia za nadliczbówki?

byłabym bardzo wdzięczna :)

Marek302-10-2002 11:12:14   [#12]

Januszu, jak postąpiłbyś w następującej sytuacji:

klasa po 2 lekcjach pod opieką wychowawcy idzie do kina, wychowawca w danym dniu ma 2 lekcje, inny n-l uczący tą klasę ma w niej 4 i 5 lekcję. Jak zapłacisz nauczycielom?

Marek

Janusz z W02-10-2002 16:24:22   [#13]

Punkt widzenia zależy...

Jednym zdaniem mógłbym napisać tak: Należy tak organizować pracę szkoły by nie ponosić niepotrzebnych kosztów. Spodziewam się, że to Ciebie Marku i innych nauczycieli nie usatysfakcjonuje. Ale to nie jest tylko punkt widzenia księgowego. Dyrektor odpowiada za finanse placówki, którą kieruje. Zawsze można powiedzieć, że punkt widzenia zależy... ;-)
Grazia02-10-2002 17:35:32   [#14]
Marku, nauczyciel powinien odbyć tę 4 i 5-tą lekcję w innej klasie, za wychowawcę lub innego nieobecnego w tym dniu nauczyciela, w ramach odpracowania etatu. Nie ma wówczas problemu z opłacaniem nauczycieli.
annah02-10-2002 23:54:45   [#15]

klasa w trakcie lekcji nie idzie do kina ;)

a jak już pójdzie, to osobom, które miały zastępstwa w tym czasie przepadają nadliczbówki

life is brutal ;) and full of zasadzkas and kopas w d . pas (cenzura wycięła)

i tak było od zawsze w szkole, a ma lat dużo, oj dużo, więcej niż ja ;)

krystyna03-10-2002 00:10:44   [#16]

 A dlaczego mają przepadać ?

Podobnie jak z kinem, jest z wycieczkami - nauczycieli, którzy w tym dniu mieli mieć lekcje wykorzystuję po prostu do zastępstw doraźnych, pisząc obok np.        " zamiast kl. 3j".

A jeżeli nie ma doraźnych, to nie jest jego wina, on jest zwarty i gotowy do pracy - a w takim wypadku płacę mu za wszystko.

Gaba03-10-2002 06:24:03   [#17]
jasne... że tak, nadliczbówki stałe zawsze pozostają, bo jest tzw. gotowość do pracy, nawet wtedy jak siedzi w szkole - a dzieciaki mają rekolekcje.
Ewa z Rz03-10-2002 07:20:40   [#18]

Czytam i czytam...

I cos mi sie robi...

Nie ma takiego pojecia jak "nadliczbówki stałe". To jest sprzecznośc sama w sobie..

N-le mają godziny podanwymiarowe, a to jest zupełnie co innego. Gdyby to były nadliczbówki to powinni dostawać za nie co najmniej o 50% wieksze wynagrodzenie! A przeciez dostają tak jak za inne godziny...

Jeżeli tych godzin n-l nie przepracuje z winy szkoły, w czasie planowo przewidzianym na te zajęcia, to wynagrodzenie za nie jak najbardziej się należy!

annah03-10-2002 07:22:52   [#19]

właśnie, że w trakcie rekolekcji też przepadają :)

płaci się za faktycznie odbyte, bo to przecież jest zastępstwo a nie stałe godziny pracy nauczyciela

czy jest gdzieś napisane o gotowości do pracy?

Ewa z Rz03-10-2002 07:24:56   [#20]
To nie jest doraźne zastępstwo! Bo zostało zaplanowane.
annah03-10-2002 07:31:29   [#21]

Hm ... mam zastępstwa i na miesiąc, czy na 2 tygodnie i zaplanowane wcześniej.

i jak to traktować? zaplanowane czy doraźne?

diabeł tkwi w szczegółach :)

Gaba03-10-2002 07:47:59   [#22]

czepialskie.... jakbym mój organ słyszała...

oj dobrze, żeby Wam się za bardzo nie zrobiło źle... tak przed końcem tygodnia - pax vobiscum! :)

godziny ponadwymiarowe... juz dobrze... prawda, że wszyscy wiedzielismy o co chodzi - w żargonie oświatowym jest to nadliczbówka... stała.


- dziewczyny, w trakcie rekolecji żaden dyr nie da zastępstwa doraźnego, a reszta to "godziny ponadwymiarowe stałe" - te nie przepadają, zastępstw "stalszych" na dwa tygodnie też nie da, choć je przewidzi,a le jednak mają charakter doraźny, doraźność polega na tym, że nauczyciel wrócić, ale go nie ma przez miesiąc i to wiem do przodu.

Kwestia tylko żargonu i skrótu myślowego... ale sens był jasny. Diabła nie ma w szczegółach, bo nie ma szczegółu - jak widzę liczymy wszystko tak samo.

Idę mojemu wickowi sprawdzić policzone ponadwymiarówki... Teraz dobrze? :)
janzg03-10-2002 10:24:57   [#23]

za co płacić a za co nie,  niestety, to może być różnie w różnych szkołach, bo o tym decyduje ORGAN PROWADZĄCY. Dyrektor może mieć jakieś swoje zdanie wówczas, gdy ORGAN czegoś nie uregulował lub nie przewidział.  

Oczywiście  trzymam się zasady: zawsze płacę, jeśli coś jest wyraźnienie opisane, oraz jeśli nauczyciel nie ma lekcji z jakiegoś powodu a on jest zwarty i gotowy do pracy

krystyna03-10-2002 21:07:46   [#24]
wydaje mi się,że sprawa godzin ponadwymiarowych to nie sprawa Organu to reguluje KN
jan04-10-2002 09:52:06   [#25]

Krystyno

Rzeczywiście to reguluje Karta Nauczyciela, ale tak:

Artykuł 30

...

6. Organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego określa dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, w drodze regulaminu:

1) wysokość stawek dodatków, o których mowa w ust. 1 pkt 2, oraz szczegółowe warunki przyznawania tych dodatków, z zastrzeżeniem art. 33 i 34,

2) szczegółowy sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, z zastrzeżeniem art. 35 ust. 3, oraz za godziny doraźnych zastępstw,

3) wysokość i warunki wypłacania składników wynagrodzenia, o których mowa w ust. 1 pkt 4, o ile nie zostały one określone w ustawie lub w odrębnych przepisach,

...

Tomek11304-10-2002 11:36:21   [#26]
u nas organ prowadzący ustalił 100% za "efektywne" zastępstwo  -czyli jesli matematyk idzie za drugiego matematyka:-) i 50% gdy matematyk idzie za poloniste :-)))). Oczywiscie jesli dany n-el był do "dyspozycji" (miał okienko)
jerzyk04-10-2002 12:49:00   [#27]

hm...przez analogie

jak organ nie okreslił inaczej to powinniśmy płacić jak poniżej w rozporzadzeniu.

Swoją drogą organ powinien okreslić tylko sposób obliczania wynagrodzenia. Czy  sposobem jest okreslenie  że  np. za godziny  ponadwymiarowe przypadajace w okresie rekolekcji nie płaci sie ?? ( bo ponoć że sie rekolekcje  odbędą to można przewidzieć już na poczatku roku szkolnego) - nie wiem.

Inna sprawa : nasz organ okreslił sposób obliczania wynagradzania za zastepstawa doraźne wg zasady 50%  stawki godzinowej .Jak myslicie czy to jest zgodne z prawem? 

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

z dnia 29 września 2000 r.

w sprawie dodatków oraz wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez organy administracji rządowej, a także w sprawie dodatku motywacyjnego i służbowego dla nauczycieli zatrudnionych na stanowiskach wymagających kwalifikacji pedagogicznych w urzędach organów administracji rządowej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, okręgowych komisjach egzaminacyjnych oraz w jednostkach organizacyjnych sprawujących nadzór pedagogiczny

(Dz. U. Nr 83, poz. 943)

obowiązuje od dnia 6 października 2000 r.

§ 6.

4. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego, rozpoczynania lub kończenia zajęć w środku tygodnia oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Janusz z W04-10-2002 13:24:08   [#28]

Fragment mojego regulaminu

1. Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową oraz doraźne zastępstwo nauczyciela ustala się; dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w tej godzinie została zrealizowana w warunkach uprawniających do dodatku) przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych.

2. Wynagrodzenie za jedną godzinę doraźnego zastępstwa ustala się, z zastrzeżeniem ust. 3, w sposób określony w ust. 1, o ile w czasie realizacji tego zastępstwa realizowane były zajęcia zgodne programem nauczania danej klasy przez nauczyciela posiadającego wymagane kwalifikacje do prowadzenia tych zajęć.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]