Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop po raz kolejny
strony: [ 1 ]
Ivet17-01-2006 22:18:10   [#01]
Trochę te wypowiedzi na forum i wyliczenia przysługujacego urlopu  pomieszały mi w głowie.A jak liczycie logopedów w placówce nieferyjnej? Jesli został zatrudniony od 7 października 2005 do 31 sierpnia 2006 na 0,65 etatu na czas określony to ile nalezy mu dać urlopu w wakacje (od 1 lipca wszyscy idą na urlop)? Czy 35 x 0,65= 22,75 tj, 23 dni urlopu x 8 godz= 184 godz. Dobrze myslę? Czy ja mam jej dawać ten urlop tylko w dni jej pracy tzn. w poniedziałki, wtorki,i środy? A jak mi zabraknie tych dni? To co dodrukować w kalendarzu? Mam pustkę i nic juz nie rozumiem. Pomóżcie proszę.
rzewa17-01-2006 22:57:20   [#02]

a policzyłaś w tym kalendarzu? Nic ci nie zabraknie, nie bój żaby...

Dajesz jej ten urlop tylko w poniedziałki, wtorki i środy, ale w każda taka "trójkę" dni ona wykorzysta nie 24 godziny urlopu a 26 godzin, gdyz w tygodniu pracuje ona na 0,65 etatu, a to daje właśnie tyle godzin pracy tygodniowo (40*0,65=26).

Zatem będzie ona miała (kalendarzowo) 7 tygodni tego urlopu + 1 jej dzień pracy [7*26=182 i 1 dzień bo jeszcze zostały 2 godziny, a urlop zaokrągla się w górę]

Zajrzyjmy teraz do kalendarza: jeśli rozpocznie urlop 1 lipca to zakończy go 21 sierpnia (1 lipca to sobota więc pierwszym dniem urlopu jest poniedziałek 3 lipca, a ostatnim tez poniedziałek 21 sierpnia)

Leszek18-01-2006 16:57:07   [#03]

oczywiście zachodzi tu pytanie czy w placówce nieferyjnej możesz udzielać tak dzielonego urlopu...

pozdrawiam

LiAn18-01-2006 17:47:48   [#04]

urlop w placówce feryjnej

A podpowiedzcie prosze jak policzyć urlop dla nauczyciela zatrudnionego na 5/18 od 1 września 2005r( na zastepstwo) do 10 lutego 2006r(to będzie  ostatni dzień zwolnienia nieobecnego n-la). A od 13 lutego mamy już ferie. Nauczyciel ten pracował (pracuje jeszcze) tylko w piątki. Chcę mu dać urlop w czasie ferii a za resztę wypłacic ekwiwalent. Jak to policzyć? 

z góry dziękuję

rzewa19-01-2006 03:10:25   [#05]

żeby mu dać urlop w czasie feriii

musisz zmienić umowę - data zakończenia umowy powinna byc taka jak data zakończenia ferii.

Za resztę urlopu trzeba wypłacić ekwiwalent.

Temu n-lowi przysługuje:

wariant 1: 55 godzin (normalnych) urlopu, przez 2 tygodnie ferii wykorzysta on 22 godziny urlopu, wobec czego należy wypłacić ekwiwalent za 33 godziny (3 tygodnie)

lub

wariant 2: 44 godziny (normalne) urlopu, przez 2 tygodnie ferii wykorzysta on 22 godziny urlopu, wobec czego należy wypłacić mu ekwiwalent za 22 godziny (2 tygodnie)

W godzinach dydaktycznych (tak liczonych jak godziny ponadwymiarowe) będzie to wygladało nastepująco:

wariant1: 25 godzin (dydaktycznych) urlopu, przez 2 tyg. ferii wykorzysta on 10 godzin, zatem należy wypłacić ekwiwalent za 15 godzin (3 tygodnie)

lub

wariant 2: 20 godzin (dydaktycznych) urlopu, przez 2 tyg ferii wykorzysta on 10 godzin, zatem należy wypłacic ekwiwalent za 10 godzin (2 tygodnie)

Wariant 1 jest w przypadku przyjęcia, że cały urlop pełnozatrudnionego nauczyciela przez cały rok szk. (10 m-cy) wynosi w bieżącym roku szk. 10 tygodni (czas ferii zimowych i letnich).

Wariant 2 jest wówczas, gdy przyjmiemy, że cały urlop pełnozatrudnionego nauczyciela przez cały rok wynosi 8 tygodni (tyle ile można max wypłacić ekwiwalentu)

Wariant 1 wynika wprost z KN (art 64) natomiast do wariantu 2 są bardzo przywiązane wszystkie OP.

rzewa19-01-2006 03:13:29   [#06]

Leszku,

urlop wyliczony w #02 nie jest dzielony! On jest udzielony "ciurkiem".

Zgodnie z KP urlopu udziela się w tych dniach, w których pracownik pracuje - dni wolne są wolne tak samo jak w czasie, gdy pracownik nie ma urlopu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]