Forum OSKKO - wątek

TEMAT: komputery z MENiS
strony: [ 1 ]
EDUKACJA17-01-2006 10:53:45   [#01]

W jaki sposób przyjąć na stan poradni komputery (poniżej 3.500 zł ) oraz programy logopedyczne (kwota 3700) oraz laptop (3800 zł) otrzymane z Ministerstwa Edukacji Narodowej  w ramach realizacji programy komputery dla poradni psychologiczno – pedagogicznych. W chwili obecnej posiadamy tylko protokół przekazania w/w sprzętu.

Terina17-01-2006 12:03:25   [#02]
nasza księgowa twierdzi, że nalezy je wpisać do książki inwentarzowej ( jasne) ale co do szczegółów tonie wiem jeszcze. mam nadzieje wkrótce je znać.
Ciekawa jestem jak w takich przypadkach postepuja szkoły ( pracopwnie komputerowe) ?
Fred17-01-2006 12:14:07   [#03]
Dostawcę należy poprosić o przedstawienie wyceny sprzętu wg ceny rynkowej. Ta, którą dają, to wartość przetargowa. Wartość powinna być określona odrębnie dla poszczególnych elementów pracowni. Łatwiej toto wtedy ubezpieczyć i wpisać do księgi inwentarzowej. Protokół przekazania plus wycena są wystarczającą podstawą do wpisania do księgi.
Terina17-01-2006 21:43:11   [#04]
Zaraz, zaraz! jak to "prosić o wycenę"?  Na wielkim spędzie dyrektorów poradni w W-wie poinformowano nas ,że sprzęt nalezy ubezpieczyć, podając ceny wyższe o około 30 % ( no bo cena przetargowa jest niższa) . Nic nie mówiono o żadnej wycenie! Mam teraz firmę ścigać ?
Fred17-01-2006 22:17:53   [#05]

Do ubezpieczenia faktycznie wystarczy podać cenę wyższą o ileś procent, ale szanujący się dostawca sprzętu nie odmówi podania wartości pracowni (na papierze) wg cenny rynkowej. Taką wycenę otrzymałem na piśmie w grudniu od dostawcy pracowni komputerowej.

Po co masz ściągać firmę? Zadzwoń albo wyślij e-maila. :-)

Zola17-01-2006 22:48:22   [#06]
do ubezpieczenia nic nie udało mi się dodać (mowa o tym %), ubezpieczyciel ubezpieczył pracownię na podstawie protyokołu przekazania szkole pracowni, a w protokole była określona wartość
Terina18-01-2006 17:52:09   [#07]

Dzięki!  Spróbuję zadzwonić.

Mam nadzieję, ze firma, która wygrała przetarg jest "szanująca się" i nie będzie robic trudnosci. A tak przy okazji... którego ubezpieczyciela polecacie ? Oczywiście na bazie własnych doświadczeń.

Ja tych doswiadczeń jeszcze nie mam, bo placowka mała , biedna, poprzedni komputer sprzed 2000 r.... nie było co ubezpieczać.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]