Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
strony: [ 1 ]
Max3617-01-2006 10:16:16   [#01]

Mam małe pytanko: Czy ktoś z Was brał udział w I edycji programu pomocy szkołom "1% dla mojej szkoły" w ramach Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Chodzi mi o to czy rzeczywiście warto wejść w ten program?.

W razie czego podaję link do tej organizacji: http://www.ps.org.pl/index.php?id=78

jureczek17-01-2006 16:33:43   [#02]

Ja brałem i jestem zadowolony. Więcej pod adresem http://www.sp21.lublin.pl/video/procent

Marla17-01-2006 18:38:39   [#03]

skarbówka

w jaki sposób urząd skarbowy oddaje pieniądze?

czy osoba wpłacająca 1 % podatku okazuje  przed skarbówką dowód wpłaty czy może wypełnia jakiś dodatkowy pit czy udowadnia przekazanie kwoty 1 %podatku w jakiś inny sposób?

proszę o odpowiedź tych doświadczonych

a może jakieś wskazówki, trudności np. z rzeczami zakupionymi, gdzie kupowaliście, czy były firmy, sklepy narzucone przez organizację pożytku publicznego

z góry dziękuję

Gaba17-01-2006 20:16:48   [#04]
nie, pomniejszasz podatek, sama obliczając i sama wpłacasz sama na konto fundacji.
barbaras217-01-2006 21:12:11   [#05]

 

zm pytznie zwiazane z tym stowarzyszeniem. Rodzice mojej szkoły przekazuja 1% i co dalej? czy pod koniec okresu rozliczeniowego stowarzyszenie przekazuje pieniadze do wysokosci wpłaconych przez moich Rodziców czy jest inna forma wspierania inicjatywy szkoły, która podpisała umowe ze stowarzyszeniem

jureczek18-01-2006 08:08:02   [#06]
Rodzice wpłacają wyliczony w PIT 1 procent np. na poczcie. W tym roku koszty opłaty wpłaty ma pokrywać stowarzyszenie (tak mnie poinformował prezes). Bieżąca kontrola stanu wpłat (jaka kwota obecnie wpłynęła) jest na stronie www stowarzyszenia po wpisaniu numeru konta szkoły (a nawet ma być funkcjonalność, że i wpłacający będzie mógł sprawdzić swoją indywidualną wpłatę, czy zaksięgowano). Inne sprawy reguluje wcześniej podpisana umowa ( w tym procent odsypu od wpłat za usługę oczywiście), której projekt do akceptacji na życzenie dyrektora wysyła fundacja. Dyrektor znając końcową uzbieraną kwotę, dokonuje zakupu co mu trzeba wystawiając rachunek na fundację. Płaci fundacja i wszystko.
jureczek18-01-2006 08:49:58   [#07]

Dyrektor podpisuje umowę ze stowarzyszeniem, następnie  podaje numer przyznanego subkonta swojej szkoły na koncie fundacji rodzicom, rodzice wpłacają wyliczony przez siebie procent podatku ze swojego PIT-u, zachowując dowód wpłaty do kontroli skarbowej i pomniejszając o tą kwotę swoje należności fiskusowi. Następnie dyrektor uzgadnia z fundacją przedmiot zakupu (czy obejmuje kompetencje fundacji jako organizacji pożytku publicznego do finansowania tego przedmiotu zakupu), sprzedający wystawia dyrektorowi rachunek na fundację, a ta dokonuje zapłaty w ramach uzbieranej kwoty.

Marla18-01-2006 11:13:02   [#08]

emeryci

a jak rozliczają ten 1 % wpłaconego na rzecz szkoły podatku emeryci czy renciści, którzy nie mają żadnych odliczeń tylko dostają Pit o uzyskanych dochodach i pobranych podatku
czy wypełniaja dodatkowy pit do skarbówki żeby ona później im oddała ten 1 %

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]