Forum OSKKO - wątek

TEMAT: konsultacje ze związkami
strony: [ 1 ]
nowinka15-01-2006 23:02:51   [#01]

bardzo prosze o wyjasnienie jak wygladają konsultacje ze związkami zawodowymi w sprawie wprowadzania kryteriów oceniania nauczyciela, kryteriów zwalniania z pracy z powodów organizacyjnych 9 czy wogóle muszę konsultować te dwadokumenty w/w,

 Regulaminy obowiaązujące w placówce na pewno takn. regulamin pracy. Zalezy mi na szczególowych zasadach postepowania dyr. ,jak długo ma czekac na informacje zwrotna , czy danyd okument daje przewodniczcej ogniska, czy koła jak zwą w danej placówce czy tez przewodniczącej odziału, itd. ?

zgredek15-01-2006 23:24:36   [#02]

nie musisz

a po co ci te kryteria?

violka16-01-2006 23:49:31   [#03]

kryteria oceniania masz w rozporządzeniu - po co jeszcze dodatkowe  regulaminy

mozna sobie mieć takie uszczegółowienie do poszczególnych kryteriów - takie raczej wskaźniki spełniania danego kryterium, ale to nie podlega zz

kryteria zwalniania też nie - w zasadzie powinno być tylko jedno - ocena pracy

ale dobrze jest mieć takowe - czasem się przydaje i dobrze też żeby zz zaopiniowały (tylko zrób to dużo wczesniej niż w kwietniu, bo inaczej moze być problem z zz-tami - wiosna to ich ulubiona pora roku)

procedury opiniowania masz w ustawie o zz oraz w statucie ZNP - -z tego co wiem -u mnie jest uchwała ZNP, że opiniowianie wewnętrznych regulaminów (a więc i kryteriów zwalniania) przekazano do ogniska (poproś o tę uchwałę)

dajesz prezesce ogniska - podpisuje ci datę przyjęcia pisma - jest chyba 30 dni na wypowiedzenie się (uzgodnienie wspólnego stanowiska przez wszystkie zz w placówce) - po tym terminie dyrektor sam podejmuje decyzję uwzględniając odrębne stanowiska zz

z tym czekaniem może być jednak problem - jak jest jeden zz - to ile czekać aż uzgodni sam ze sobą? - może 2 tygodnie ?

ja na wszelki wypadek dodaję takie zdanko - Brak odpowiedzi w terminie do dnia ... uznaję za wyrażenie opinii pozytywnej.

zwykle jak jest negatywna opinia - to dają odpowiedź bardzo szybko

nowinka17-01-2006 15:46:48   [#04]

zgredku kryteria na poszczególne ( 3) oceny pracy nauczyciela uważam że ułatwiają sprawę w momencie ptpytań dlaczego ocena dobra a nie wyróżniająca natomiast co do kryterii zwalniania gdzies czytałam orzeczenie sądu ,gdzie cofnięto decyzję dyr w wyjasnieniu podając własnie poniewaz w zakładzie pracy nie było ww/w kryterów . Więc na zimne dmucham .

VIolu dzięki serdeczne za wszystkie wskazówki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]