Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co począć z uczennicą która nie chodzi do szkoły?
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar15-01-2006 21:50:01   [#01]

mam jakiś wysyp próśb i pytań na któe nie umiem odpowiedzieć

zdesperowana matka pisza do nas o swojej córce, która odmawia współpracy ze szkołą/szkołami

po prostu nie pójdzie

miałą przez 3 miesiące nauczanie indywidualne z tego powodu ("fobii?" ale się skończyło

jest w 2giej klasie gimnazjum (repetuje w szkole prywatnej, co dla samotnej matki jest dużym obciążeniem)- drugi rok - a chodzić trza

co robi gdy nie chodzi? Siedzi w domu. W przybliżeniu - w Płocku.

Sprawę zna KO i Wszyscy Święci. A dziecko (bo to jeszcze dziecko moim zdaniem) - nie chodzi.

Jedyne co proponuje się matce to ośrodek szkolno-wychowawczy.

Szkoda mi tej matki a raczej Matki i Córki

i tylko dlatego to Wam piszę. matka twierdzi że region kraju, w którym może szukać pomocy nie odgrywa roli.A może ktoś pogadać chce z nią? Może ktoś zna miejsce gdzie mają osiągnięcia z takimi trudnymi dzieciakami? (dziewczyna podobno z inteligencją w normie i jakoś specjalnie nie rozrabia. W konflikcie z prawem tez nie jest)

OSKKO to nie jest dobry adresat ale kto jest nim?

maeljas15-01-2006 22:03:34   [#02]

kurka - Płock

trochę daleko, a my nie mamy bursy...
ulis15-01-2006 22:05:25   [#03]
mam podobną sytuację, ale nie wiem jak problem rozwiązać, dziewczyna powtarza trzecią gimnazjum, nie chodziła i dalej nie chodzi i co z nią zrobić? Może rzeczywiście ktoś coś doradzi.
maeljas15-01-2006 22:05:32   [#04]
ale może na terapię by przyjeżdżała?
Bogp15-01-2006 22:06:54   [#05]
No, ja bym był ostrożny z tym poczęciem.....
grażka15-01-2006 22:41:59   [#06]
może jakieś Centrum Kształcenia? Ale ja mam negatywne doświadczenia - nie chciała i nie chodziła, gimnazjum ledwie w CKU skończone :(
Marek Pleśniar15-01-2006 22:48:46   [#07]
by przyjeżdżała ale bursa...
Grażyna Stanek15-01-2006 23:44:05   [#08]

A może ktoś pogadać chce z nią?

Mogę spróbować "pogadać", nie wiem z jakim skutkiem, ale spróbować mogę.
Sama trzy razy "rzucałam" szkołę w swoim wieku rozwojowym (16 lat) - "trudna" byłam, "nie pójdę, bo nie i już".
Może uda mi się dogadać ??
Marku podaj możliwość skontaktowania się z Tą Mamą i z Tą Córcią.
Marek Pleśniar16-01-2006 00:42:32   [#09]

503-609-813

ale sądzę że lepiej bym podał jej Twój telefon:-)

napisz mi go emailem to jutro podam mamie dziewczyny

albo daj go SMSem na moją komórkę - dość łatwo dostępną na stronie OSKKO

Adaa16-01-2006 09:14:04   [#10]

fajnie...

jak tak wszyscy zaczna radzić kobiecie to dopiero jej się wszystko zawali
chyba nie wie babka co zrobiła...
pamiętam jak w jednej ,trudnej dla mnie sytuacji,przezyłam koszmar wysłuchiwania rad,które były mi udzielane przez znajomych,rodzinę...każdy z troski-niezaleznie...:-)

taki odruch obronny we mnie wykształcili,że od progu mówiłam.."nie gadamy o...,bo nie wpuszczę!!;-)
_________

dziewczyna nie chodzi do szkoły,powód musi być,wątpię aby było to jedynie lenistwo
powód musi być i jest pewnie głęboko w niej samej zakopany...i tu zwykły nauczyciel guzik pomożę...chociaż wiem,wiem..kazdy ma doświadczenie:-)

trzeba z niej to wydobyć,od tego jest psycholog,lub ktoś kogo darzy zaufaniem

najpierw trzeba sie zająć przyczynami niechodzenia do szkoły, a nie sposobami zmuszenia do chodzenia
__________

znam przypadek dziewczyny..ostatkiem sił skończyła studia..skończyła i siedzi od trzech lat w domu,nie szuka pracy,nie chce,nie moze,nie ma sily,nie szuka pomocy bo w swojej swiadomosci nie ma problemu,zamknela sie,zatrzasnela się...
problemy zaczely sie juz w liceum,niechetnie chodziła do szkoły...lenistwo!..tak..to było jedyne co przychodziło do głowy nauczycielom...

a ona jest DDA,i cierpi od lat,cierpi nie za swoje grzechy

Janusz Pawłowski16-01-2006 12:21:05   [#11]

PMFJI, IMVHO dla lamerów warto rozwinąć skrót DDA.

AFAIK  DDA = Dorosłe Dziecko Alkoholika.
Koralik16-01-2006 19:40:55   [#12]
Mioich 2  tzw. trudniych uczniów chwaliło ośrodek socjoterapeutyczny w Kosewie pow. Słupca woj. Wielkopolskie ( opłatę wnosi rodzime starostwo- moje nie słupeckie - nie płaciło dzieci musiały wrócic do szkoły a dziś maja1 8 lat i zrezygnowaly z ukończenia gimanzjum w szkole masowej
Gaba16-01-2006 19:44:50   [#13]

może do nas, pomogę, ale nie wiem, jak z bursą...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]