Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zwolnienie z nauki drugiego języka obcego
strony: [ 1 ]
krystyna13-01-2006 13:42:14   [#01]

Czy zapis w rozp. w sprawie oceniania, klasyfikowania.... :

"§ 9. 1. Dyrektor szkoły, na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) oraz na podstawie opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej, albo niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym niepublicznej poradni specjalistycznej, spełniającej warunki, o których mowa w art. 71b ust. 3b ustawy, zwalnia ucznia z wadą słuchu lub z głęboką dysleksją rozwojową z nauki drugiego języka obcego, z zastrzeżeniem ust. 2. Zwolnienie może dotyczyć części lub całego okresu kształcenia w danym typie szkoły.

2. W przypadku ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo indywidualnego nauczania zwolnienie z nauki drugiego języka obcego może nastąpić na podstawie tego orzeczenia."

dotyczy tylko szkół ponadgimnazjalnych ? Bo tylko w tych szkołach, w ramowych planach nauczania widzę takie pojęcie...

Mam ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenie specjalnego, który ma dodatkowy język obcy.

Czy ten dodatkowy język obcy w gimnazjum można też nazwać drugim językiem obcym i go zwolnić ???

Kropka13-01-2006 14:12:09   [#02]

Ten zapis dotyczy także gimnazjów. U mnie drugi język jest przedmiotem dodatkowym, z godzin dyrektorskich.

Na podstawie orzeczenia można zwolnić ucznia, ale w orzeczeniu powinno być to napisane. Wydaje mi się, że "samo" orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nie załatwia sprawy.

Być może nie mam racji; i sama jestem ciekawa opinii innych.

krystyna13-01-2006 21:28:33   [#03]

podnoszę,

czy nikt w gimnazjum i SP nie zwalniał ???
Tarka16-01-2006 22:27:36   [#04]
Zwolniłam na podstawie orzeczenia, wniosku rodzica dwie uczennice z dużym niedosłuchem, ucznia z uposledzeniem w stopniu lekkim z nauki drugiego języka decyzją. W decyzji jest też zapisany okres czasu - do końca szkoły podstawowej. Nie czepiano się. pozdrawiam.
krystyna16-01-2006 23:21:50   [#05]

dzięki,

zwolniłam i ja...

a zmylilo mnie zbytnio literalne czytanie zapisów rozporządzenia i ten "drugi język obcy", który widziałam (znowu literalnie...) tylko w ramówkach szkół ponadgimnazjalnych - no i mnie zatkało...

na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że to bylo trzynastego i w piątek !

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]