Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Matka karmiąca
strony: [ 1 ]
ReniaB12-01-2006 11:20:50   [#01]
gdy jest to czego trza formalnie by dać jej wolne na karmienie; czy ma napisać podanie i określić ile chce przerw czy proponować godziny czy dołączyć jakieś zaświadczenia; do jakiego wieku dziecka taka przerwa przysługuje? Jeżeli ktoś to przerabiał to może mi podpowie. Z góry dzięki.
Ada12-01-2006 11:34:55   [#02]
KP Art.187.paragraf 1,2. _ "moja" mamusia korzysta  i 1g. wczesniej konczy zajecia - umowilysmy sie,  tak jest jej wygodniej, nie ma wymagan co do zaświadczeń.
beera12-01-2006 11:40:04   [#03]

 na podstawie KN

Art. 69. 1. (uchylony).

2. W razie gdy czas pracy kobiety karmiącej dziecko wynosi ponad 4 godziny ciągłej pracy dziennie, przysługuje jej prawo korzystania z jednej godziny przerwy wliczanej do czasu pracy.

Ułóż jej sensownie plan i po sprawie

np 3 godziny, okienko i 2 godziny

beera12-01-2006 11:40:53   [#04]

no tak

znowu nie wiem, czy matka karmiaca to n-l, czy administracja

;-))

urzędniczka12-01-2006 11:44:59   [#05]
Na podstawie art.69 KN matce karmiącej dziecko przysługuje godzina przerwy (płatnej) jeżeli jej czas pracy przekracza 4 godziny ciągłej pracy dziennie. Jeżeli w danym dniu ma do 4 godzin to przerwy w tym dniu nie ma. Można zażyczyć sobie zaświadczenia od lekarza o karmieniu dziecka piersią (lekarze wystawiają takie zaświadczenie , przeważnie bez problemu, na czas określony). Przepis nie przewiduje granicy wieku dziecka karmionego przez mamę.
dyrlo12-01-2006 12:11:51   [#06]
Matka karmiąca to jest dzisiaj coś. Moja córa karmi do dziś, dojeżdża więc ta godzina nic Jej nie dawała. Dostała od szefowej 2 półgodzinne przerwy na odciaganie mleka i przywozi do domu. Nie jest nauczycielem. Czyli mozna i tak.
ReniaB12-01-2006 19:32:07   [#07]

Dzięki

za rady.Pani to administracja, a właściwie intendentka; chcę jej dać te godziny tylko nie wiem czy trzeba podanie i ustalenie formalne innych godzin czy wystarczy ustnie ustalić?
panda12-01-2006 20:31:41   [#08]

Ja sprawę sfomalizowałam

Administracyjna złożyła poadanie i dostarczyła zaświadczenie od lekarza. Po pół roku zamierzam zażądać ponownienia zaświadczenia.

Uwaga: Pracownica wystąpiła o przerwę od godz. 14 do 15, czyli o faktyczne skrócenie o godzinę dnia pracy. KP mówi o przerwie na karmienie, zatem nie zgodziłam się na wskazane godziny i pozwoliłam wybrać inne  w ciągu dnia.

ReniaB13-01-2006 09:20:03   [#09]

Ale

gwoli informacji chciasłabym wiedzieć czy poza zapisem w KP gdzieś jeszcze oficjalnie ta sprawa jest określona? Szukałam ale nic nie znalazłam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]