Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dofinansowanie doskonalenia zawodowego
strony: [ 1 ]
Terina11-01-2006 09:39:18   [#01]

Pardon, zamiast dodać nowy wątek, wysłałam niniejszy jako komentarz do porzedniego.

A  sprawa jest nastepująca:placowka mała, z konieczności musimy znac sie na wielu sprawach, miec bardzo szerokie kwalifikacje, wąska specjalizacja odpada. Pracowników niewielu, wszyscy dyplomowani, niktórzy 6-8 lat przed emeryturą. Nie zamierzają zdobywać nowych kwalifikacji, nawet tych, zapisanych w  piecioletnim planie rozwoju. Uważają, ze wystarczy im pogłębianie umiejętności, doskonalenie tego co potrafią.

No , fajnie. Ale jest jeden , najmłodszy, chętnie podejmujący nowe wyzwania. Ukończył juz kurs kwalifikacyjny, szereg szkoleń doskonalących.

Chce robic studia podyplomowe ( nota bene zaplanowane w trzyletnim planie doskonalenia). Chcialam mu je dofiansować, nie wiecej niz 50 %. I tu spotkałam się z veto pozostałych.

Placówka nie ma dużo pieniędzy na doskonalenie, więc należałoby wybierać. Dotychczas, gdy starczało kasy finansowałam niektóre szkolenia ( wiekszość!) nawet w 100 %. Obecnie, po stwierdzeniu, że nie starczy , moi pracownicy uważają, ze nalezy dzielić sprawiedliwie, to znaczy finansować w 100 procentach kolejno każdemu z pracowników. Ja natomiast uważam , że pełną odpłatność możemy ponosic za szkolenia całej RP natomiast inne szkolenia tylko w 50 %. przeciez nikt nie szkoli sie wyłącznie dla placówki, robi to także dla siebie.

Stąd moje pytanie : w jakiej wysokości finansujecie doskonalenie ?

Wiem, ze podstawą jest regulamin. Mam w nim zapisane: "w części lub w całosci", bez wdawania sie w szczegóły. Rozporządzenie tez tego nie reguluje tak szczegółowo. Czy tutaj głos decydujący ma dyrektor czy Rada ?

nn11-01-2006 11:46:46   [#02]

to jednak rada...

czyli organ prowadzący w swoim regulaminie powinien określić konkretną kwotę dofinansowania doskonalenia. U mnie jest to kwota nie większa niz 600zł za semestr. Tak czy inaczej, to dyrektor podejmuje decyzje ostateczną ile oraz komu. Pozdrawiam.
jedjol11-01-2006 13:01:48   [#03]
U nas rada miejska w swoim regulaminie (uchwała) ustaliła,że na studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne dyrektor może dać max 600zl/semestr jednak nie więcej niż 70% opłaty semestralnej ( o ile kierunek jest deficytowy - brakuje specjalistów), natomiast na udział nauczycieli w szkoleniach, warsztatach - można dać każdorazowo do 200zl/osobę.Pozdrawiam
Terina11-01-2006 15:09:04   [#04]
Niestety, u nas organ prowadzący nie bawi sie w takie szczególiki. natomist informacja ustna brzmiała : " nie iwecej niż 50 % kosztów szkolenia"
Koralik11-01-2006 16:59:39   [#05]

Pilne do doskonalenia :)

Potrzebuję (jak zawsze pilnie) wzór uchwały rp w sprawie organizacji doskonalenia zawodowego  n-li i informacje kiedy uchwalać: we wrześniu- początek roku szkolnego , czy w styczniu- rok budżetowy) czy w marcu-kwietniu wtedy gdy ukazuje się uchwała RM o przyznanych środkach acha jeszcze listopad wtedy piszemy plan dla op.
jozefcm11-01-2006 18:10:35   [#06]

Na podstawie  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002r. w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli pomiędzy budżety poszczególnych wojewodów, form doskonalenia zawodowego dofinansowywanych ze środków wyodrębnionych w budżetach organów prowadzących szkoły, wojewodów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania tych środków (Dz. U. Nr 46 z dnia 30 kwietnia 2002r., poz. 430)

dyrektor do 30 pażdziernika

 wnioskuje do jst

 o uwzględnienie w planie dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli na dany rok

Koralik11-01-2006 20:30:25   [#07]
ale kiedy rada pedagogiczna uchwala organizację doskonalenia  i jak brzmi uchwała nie mam wzoru :pilne "plis" :)
jozefcm11-01-2006 21:00:29   [#08]

Organizację doskonalenia zawodowego uchwalam w sierpniu czyli na początku roku szkolnego biorąc pod uwagę wieloletni plan doskonalenia zawodowego.

daj maila to ci prześlę uchwałę

Koralik12-01-2006 18:04:46   [#09]
no i wreszcie dzięki bardzo

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]