Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pensja a emerytura
strony: [ 1 ]
Mariola10-01-2006 08:10:02   [#01]
Czy moglibyście mi pomóc w takiej sprawie:
kiedy nauczycielowi wypłaca się "dodatkowe" pobory jeżeli odchodzi na emryturę?
Jeżeli np. odchodzi z dniem 28 stycznia to poza tymi wszystkimi należnościami emerytalnymi otrzymuje jeszcze wypłatę z lutego czy jeżeli odchodzi z dniem 1 lutego, to otrzymuje wypłatę za luty?
Dziękuję za pomoc i nie ukrywam, że jest to sprawa dość pilna ;)
DYREK10-01-2006 08:40:08   [#02]

Jeżeli 28 stycznia rozwiązał umowę to jak może otrzymać wynagrodzenie za luty ? Należy mu jeszcze potrąć część wynagrodzenia za styczeń( 29, 30, 31).  Jezeli od 2 lutego  jest emeryt to otrzymuje wynagrodzenia za 1 lutego ( za jeden dzień).

Otrzymuje tylko odprawę przewidziną w KN.

Mariola10-01-2006 08:56:37   [#03]
ale właśnie chodzi o jakiś kruczek (ja nie wiem jaki), że jeżeli otrzymuje się  wynagrodzenie z góry (tak jak to otrzymują nauczyciele- a my otrzymujemy z góry czy z dołu?;) to jakoś tak się płaci. Tylko chodzi o to aby powiedzieć kiedy tak się wypłaca?
Mariola12-01-2006 14:57:29   [#04]

już wiem :)

ponieważ sprawa nie mnie dotyczyła (ja do emerytury mam całe wieki :(  ), to i nie bardzo wiedziałam o co pytać.
Ponieważ uzyskałam odpowiedź więc piszę, może komus się to przyda, bo 2006 rok to rok emerytów ;)
Chodziło o to, że jeżeli odejdzie się np. 28  to otrzyma się pobory za miesiąc w którym się odchodzi (potrącone o trzy dni) ale też emeryturę za ten miesiąc.
Ale trzeba odejść nie później niż 28 ponieważ aby dostać emeryturę za miesiąc w którym się odchodzi, trzeba uzyskać decyzję o emeryturze w tym miesiącu a na to potrzeba około dwóch dni.
DYREK12-01-2006 15:31:31   [#05]
Dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]