Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Praca nauczyciela podczas urlopu - Fakty TVN o 19!!!
strony: [ 1 ]
Magosia09-01-2006 18:49:11   [#01]
Chyba warto obejrzeć.
Jacek W09-01-2006 18:50:01   [#02]
Nóż w kieszeni się otwiera.
beera09-01-2006 18:58:31   [#03]

kurcze

nie mam

piszcie co?

beera09-01-2006 19:06:54   [#04]

w necie

wlaśnie slucham

o kurcze!

 

To w suchej Beskidzkiej- to ta historia, ktora pilotowała grazabo

Jacek W09-01-2006 19:07:32   [#05]
Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchej Beskidzkiej, powódź w czasie wakacji. Dyrektorka (czy nie nasza czasem?) prosi nauczycieli o pomoc w likwidowaniu skutków powodzi, wydaje odpowiednia zarządzenie. Jedna z nauczycielek podczas prac upada, doznaje wstrząśnienia mózgu i złamania ręki. ZUS odmawia uznania zdarzenia jako wypadek przy pracy, motywując, że nauczycielka miała urlop, a w dodatku nie jest sprzątaczką.
belinda09-01-2006 19:09:48   [#06]
kuriozum polskie, nic dodać, nic ująć...:-(((
bogda409-01-2006 19:10:26   [#07]

Już po reportażu

 mam nadzieję że świadczenia będą przyznane- sprawa dość jednoznacznie podsumowana.

beera09-01-2006 19:10:27   [#08]

nie nasza

koleżanka Grazynki z Sulejowka

A cala sprawa mi sie podoba- powtórne pismo do RPO w sprawie urlopu nauczyciela i dyrektora trafi ( byc może) na inny juz grunt...

Bo tu powódź..., a jak to bedzie coś innego?

ankate09-01-2006 19:14:49   [#09]
Sprawa trafi do sądu i myślę, że każdy sąd uzna to za wypadek podczas pracy!!!! Na szczęście od decyzji ZUS można się odwołać.
beera09-01-2006 19:17:50   [#10]

nie wiem, czy to jest takie jednoznaczne

naprawdę jest???

mozna byc jednoczesnie i w pracy i na urlopie?

Magosia09-01-2006 19:23:37   [#11]

Dzisiaj podjęłam decyzję o nieorganizowaniu zajęć w ferie:

ten program może pomoże w zrozumieniu w OP, że nie jest to moja wydumana sprawa.

Oczywiście mówię o tak zwanym prowadzeniu zajęc z dobrej woli nauczycieli - patrz wątek o zajęciach w ferie.

Od wakacji nurtuje mnie problem : czy jestem na urlopie czy w pracy (patrz wątek Dyrektor nie stawił się do pracy w wakacje:-(

grazabo09-01-2006 19:24:05   [#12]

Pozdrowienia .

I znowu o Suchej głośno- dobrze.

Zobaczcie a ile razy my jesteśmy w pracy np. w ferie czy wakacje .....

Jacek W09-01-2006 19:26:56   [#13]
Cześć, Grażyna. Był wtedy ogłoszony stan klęski żywiołowej?
bogda409-01-2006 19:28:51   [#14]

#10

 uważnie oglądałam program- owszem kadra pedagogiczna miała urlop, ale p.dyrektor wydała zarządzenie/ pokazywała nawet księgę/ i wszyscy porządkowali szkołę po 1,5 metrowym zalaniu.Solidarnie.
Magosia09-01-2006 19:29:31   [#15]

Pozdrowienia Grażynko:-)

daj namiary na prasę o tej sprawie - jesli o czymś wiesz, że napisali - warto to nagłośnić. Dla dobra nas wszystkich :-)

I pozdrowienia dla pani Nauczycielki- wierzę, że sprawę wygra.

beera09-01-2006 19:30:09   [#16]

jesli uzna się, że n-l jest w pracy, bo stawił się do niej na wezwanie pracowdawcy- a jak rozumiem w tę strone idzie argumentacja tych, ktorzy tego rodzaju wypadki uznają za wypadki przy pracy, to mamy schody...

Z tego bowiem wiele rzeczy wynika-choćby,

czy wezwanie pracodawcy przerywa urlop pracownika?
czy wezwanie pracodawcy obliguje pracownika do satwienia się w miejscu pracy?

Co z takimi sytuacjami jak praca n-li w czasie ferii ( nagminna), czy realizacja rozporządzejn stojących w sprzeczności z Ustawą?

Jesli:
wezwanie pracodawcy przerywa urlop pracownika, to:

czy nalezy my się z pracę wynagordzenie dodatkowe jakieś?

czy nalezy mu się urlop uzupełniajacy ( jak wiemy n-l ma urlop w wymiarze ferii i wakacji, a uzupełniajacy nalezy mu się do osmiu tygodni- więc za dni pracy podczas wakacji powinien dostać uzupełnienie, za czynnosci wykonywane poza wymienionymi w Art 64 KN)

Wiec...dobrze, ze ten ZUS ;-)

beera09-01-2006 19:31:10   [#17]
ten tekst wyżej, to oczywiście abstrahujac od sytuacji w Suchej- teoretyczne dywagacje na kanwie wydarzeń...
bogda409-01-2006 19:31:13   [#18]
 Dziekujemy magosiu , że podjęłaś wątek o pracy w ferie i wakacje.
Jacek W09-01-2006 19:35:18   [#19]

Dz.U. z 2002 r. Nr 62, poz. 558

Ustawa z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej, art. 22

1. Jeżeli siły i środki, którymi dysponuje wójt (burmistrz, prezydent miasta), starosta lub wojewoda albo pełnomocnik, są niewystarczające, można wprowadzić obowiązek świadczeń osobistych i rzeczowych polegających na:
  (...)
   3) wykonywaniu określonych prac,

Magosia09-01-2006 19:40:02   [#20]

Gdyby...

- nie zarzucono mi w wakacje, że nie stawiłam się do pracy..

-gdybym nie chciała dobrze zorganizować ferii...

-gdybym nie należała do OSKKO,

-gdybym nie wyciągała wnioskow z faktow i wydarzeń,

Tak sobie przypomnę, a co:

Kodeks Etyczny Kadry Kierowniczej Oświaty

Członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty przyjmują Kodeks Etyczny i promują jego treści wśród kadry kierowniczej polskiej oświaty.

 Przedstawiciel kadry kierowniczej oświaty, pełniąc swoje obowiązki zawodowe, przestrzega norm etycznych. Jest autorytetem dla środowiska lokalnego, rodziców, nauczycieli, uczniów, wychowanków i słuchaczy. Dba o wysoki poziom etyki zawodowej wszystkich innych osób pracujących na rzecz oświaty.

Uznaje, że szkoła jest dobrem publicznym, służącym społeczeństwu. Za główny cel działań przyjmuje wszechstronny rozwój oraz wychowanie dzieci i młodzieży.

Jest odpowiedzialny za kompetentne kierowanie szkołą lub placówką oświatową oraz integrowanie społeczności szkolnej wokół celów statutowych. Odpowiedzialność ta nakazuje spełniać standardy w zakresie zarządzania, nauczania i wychowania.

 

Przedstawiciel kadry kierowniczej oświaty:

§1

Za cel wszelkich działań stawia dobro oraz rozwój uczniów, wychowanków i słuchaczy.

§2

Integruje społeczność szkolną, buduje stosunki międzyludzkie oparte na zaufaniu, życzliwości i współpracy.

§3

Inspiruje i stwarza warunki do rozwoju zawodowego pracowników. Poprzez własny rozwój i doskonalenie warsztatu pracy staje się wzorem dla innych.

§4

Postępuje rzetelnie, uczciwie i bezstronnie.

§5

Wykonuje swój zawód z godnością i honorem. Przeciwdziała obniżaniu jego rangi i autorytetu.

§6

Realizuje założenia polityki oświatowej państwa.

§7

Stosuje przepisy prawne i działa na rzecz zmiany tych, które źle służą oświacie.

§8

Działa na rzecz powstawania standardów pracy kierowniczej i postępuje zgodnie z nimi.

§9

Podnosi poziom efektywności  funkcjonowania podległego mu obszaru działań i podejmuje starania na rzecz usprawnienia systemu oświaty.

§10

Nie wykorzystuje zajmowanego stanowiska dla czerpania osobistych korzyści.

-

DYREK09-01-2006 19:40:30   [#21]

z: http://www.egospodarka.pl/5415,Odwolanie-pracownika-z-urlopu,1,34,3.html

W okresie urlopu wypoczynkowego pracownik nie pozostaje w bezpośredniej dyspozycji pracodawcy. Jednakże nawet wtedy pracodawca zachowuje wobec niego pewne uprawnienia o charakterze władczym. Jednym z nich jest przewidziana w art.167 kodeksu pracy możliwość odwołania pracownika z urlopu. Zgodnie z art.167 par.1 k.p., pracodawca może odwołać pracownika z urlopu tylko wówczas gdy jego obecności w zakładzie wymagają okoliczności nieprzewidziane w chwili rozpoczynania urlopu.

 

Pytanie, czy KP pracy może mieć zastosowanie do nauczyciela ? KN jednoznacznie określa kiedy nauczyciela można odwołać z urlopu. Sąd może tu mieć wątpliwości, czy był to wypadek w pracy. Prawnie nauczyciel był na urlopie. Dyrektor go formalnie nie odwołał ( nie miał podstaw prawnych do takiego odwołania).

beera09-01-2006 19:49:28   [#22]

no wlasnie

widząc ten kontekst, ciekawa jestem jak się sprawa skończy.

Wydaje mi się, ze skończy sie prosto- uznaja wypadek za wypadek przy pracy, nie sięgając w gąszcz przepisów...

.........

jacku- KŻ zmienia ten problem, ale czy w ogole rozwiazuje problem? ;-)

..........

magosiu

nie zarzucono mi w wakacje, że nie stawiłam się do pracy..

-gdybym nie chciała dobrze zorganizować ferii...

-gdybym nie należała do OSKKO,

-gdybym nie wyciągała wnioskow z faktow i wydarzeń,

Tylko nie napsiz, ze bez nas bylo Ci lepiej!!

;-)))

grazabo09-01-2006 19:50:46   [#23]

Wówczas nie ogłoszono stanu klęski żywiołowej .

Nauczycielka , zresztą świetna - zaangażowana ( inna pewnie by nie przyszła)uważam ma słuszną rację.

Przecież  była w miejscu pracy służbowo .

Dyrektor a urlop- przecież my większość urlopu jesteśmy w pracy , bo to wynikam z konieczności jej organizowania ( wypłaty , awanse...) .

beera09-01-2006 19:53:07   [#24]

tu jest jeszcze to, ze ona nie świadczyła pracy na swoim stanowisku- co jest jasne

nie powinna miec problemow....

a co z wypadkiem n-la w-fu prowadzącego podzcas ferii zajecia w-fu?

( podczas urlopu)

Magosiu- nie rób nic w ferie...choc i tak xle i tak niedobrze...

DYREK09-01-2006 19:59:00   [#25]

Chyba już pora ?

Dlatego konieczne są zmiany KN i jasne określenie sytuacji prawnej dyrektora szkoly (osób zajmujących stanowiska kierownicze w szkole). Może na KONGRESIE ....

Chyba, że my pogadamy, oni posluchają i będzie jak jest.

Jacek W09-01-2006 19:59:17   [#26]

§7 Stosuje przepisy prawne i działa na rzecz zmiany tych, które źle służą oświacie.

magosia, to co - umawiamy się, że przestrzegamy wszystkich przepisów? :)
Magosia09-01-2006 20:01:58   [#27]

Asia

zajrzyj na moj wątek o feriach -ja decyzję właściwie podjęłam ,zanim obejrzalam te program.

I Ty mi nie mów, że bez Was było mi lepiej - to se ne wrati - na szczęście :-))) .

Magosia09-01-2006 20:03:23   [#28]

Jacek ;-)

Słowo honoru - staram się ...
beera09-01-2006 20:16:49   [#29]

to cos w rodzaju strajku wloskiego byloby:

umawiamy się, że przestrzegamy wszystkich przepisów? :)

.......

idę poczytać magosiu:-)

Jacek W09-01-2006 20:23:04   [#30]
To ja nie robię w tym roku matur ustnych, przepisy takie ;)
Fakir209-01-2006 20:41:44   [#31]

Ta szkoła

była potwornie zniszczona (widać to było na zdjęciach)...

Jestem w stałym kontakcie z Teresą Kaliciak - dyrektorką tej szkoły (była też w wywiadzie)...

Dobra kobieta, dobry duch, pełna determinacji...

Oni nadal potrzebują naszej pomocy!

- - -

Może ta powódź nie była bez sensu? Bo teraz dyskusja musi się rozwinąć. Musi przynieść efekty. Bo jeśli nie...

A co się stanie, jeśli szkoły (en block) przestaną działać (wszelako) w tzw. wakacje?!?

Nauczyciele też oglądają TVN... I dobrze!!!

osia09-01-2006 22:16:39   [#32]

a oto, co znalazłam w swojej poczcie:

.....cki Kurator Oświaty ogłasza konkurs na najlepiej zorganizowaną placówkę zimowego wypoczynku w miejscu zamieszkania w okresie ferii zimowych (...)

Magosia09-01-2006 22:19:30   [#33]

To nie ma nic do rzeczy - bez obrazy;-)

Feria można świetnie organizować zgodnie z prawem - reguluje to rozporządzenie o wypoczynku (patrz wątek o feriach )

...tylko mały problem w pieniądzach;-) ?

beera09-01-2006 22:20:13   [#34]

Kurator Oświaty ogłasza konkurs na najlepiej zorganizowaną placówkę zimowego wypoczynku w miejscu zamieszkania w okresie ferii zimowych (...)

:-)

on oglasza konkurs na placówkę zimowego wypoczynku- i tu wlasnie ejst zasadnicza różnica...

( pisaliśmy o tym w magosinym watku o zajęciach w czasie ferii zimowych)

osia09-01-2006 22:21:02   [#35]
raczej duży
Zola09-01-2006 22:46:21   [#36]
Jacek, a pisemne podczas ferii robisz ? ;-))
Jacek W10-01-2006 07:08:56   [#37]
Nie mam pisemnych w zimowej, tylko jeden ustny dla jednego zdającego :)
Zola10-01-2006 15:37:52   [#38]
to Ci zazdroszczę, u mnie jest punkt egzaminacyjny i mam 3 egzaminy pisemne i swoje dwa ustne

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]