Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co w statucie?
strony: [ 1 ]
tres08-01-2006 11:12:13   [#01]
mam wielką prosbe - mianowicie mam do poprawy statut i nie umiem sobie poradzic z ocenianiem- jakie zagadnienia winny sie zmaleźć w statucie, znam rozporządzenie, i to wg tego kiedys zrobiłam, ale mam watliwości czy wszystko zostało ujete
hania08-01-2006 12:45:53   [#02]

takie mam

a pochodzi z:

Konferencja szkół niepublicznych województwa małopolskiego

Kraków, 4 listopada 2004r.

Tematyka:

Zmiany prawa oświatowego

Ocenianie wewnątrzszkolne uczniów:

ü     zmiany przepisów,

ü     zmiany w statutach szkół

III   Porównanie zapisów rozporządzeń o ocenianiu

 

Obecnie obowiązujące

Poprzednie

Szczegółowe warunki i sposób oceniania
wewnątrzszkolnego(w statucie)

Szczegółowe zasady oceniania
wewnątrzszkolnego(w statucie)

Warunki i sposób oraz kryteria oceniania zachowania

Zasady oceniania zachowania

6-stopniowa skala ocen zachowania

4-stopniowa skala ocen zachowania

Zwolnienie ucznia z zajęć z informatyki
i technologii informacyjnej

Dotychczas nie było

Zasięganie opinii przez wychowawcę przy ustalaniu śródrocznej i rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania

Nie było takiego obowiązku. Część szkół wprowadziła w statutach zasady ustalania oceny zachowania

Ustalanie warunków i trybu uzyskania wyższych niż przewidywane rocznych ocen klasyfikacyjnych; tj. z zajęć edukacyjnych i zachowania

Ustalanie (z zajęć edukacyjnych) ocen klasyfikacyjnych na koniec roku szkolnego i warunki ich poprawiania

Ocena roczna

Ocena końcoworoczna

Ocena końcowa

Nie było

Możliwość zgłoszenia zastrzeżeń do ustalonych rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i zachowania jeżeli – ich zdaniem (uczeń lub rodzice) – została ustalona niezgodnie z przepisami prawa dotyczącymi trybu ustalania tej oceny

Ewentualnie tryb skargowy

Tryb, terminy i warunki egzaminów klasyfikacyjnych określa rozporządzenie

Tryb i terminy egzaminów klasyfikacyjnych określał statut szkoły

Możliwość zdawania egzaminów poprawkowych w ostatnim roku nauki wszystkich typów szkół

Egzamin poprawkowy w ostatniej klasie danego etapu kształcenia dotyczył tylko szkół ponadgimnazjalnych

 

IV   Zapisy w statutach szkół

Dokonując analizy treści rozporządzenia sporządzić można wykaz spraw, które obowiązkowo muszą zostać opisane w statucie i te zostały określone w kolorze niebieskim. Natomiast te, które można wpisać do statutu są wymienione w kolorze czarnym. Numery paragrafów określono przykładowo.

 

Zapisy statutowe w szkołach dla młodzieży

§ 21 [definicja oceniania zajęć edukacyjnych i zachowania]

§ 22 [zadania i obowiązki nauczyciela w zakresie oceniania]

§ 23 [obowiązki ucznia w zakresie oceniania]

§ 24 [zadania i obowiązki wychowawcy]

§ 25 [warunki i sposób przekazywania rodzicom informacji o postępach i trudnościach ucznia
w nauce]

§ 26 [terminy: klasyfikacji śródrocznej; klasyfikacji rocznej – przewidywanej oceny; forma informowania]

§ 27 [skala ocen bieżących, śródrocznych i rocznych z zajęć edukacyjnych]

§ 28 [śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna zachowania]

§ 29 [obszary oceny zachowania; kryteria oceny zachowania]

§ 30 [egzamin klasyfikacyjny]

§ 31 [egzamin poprawkowy]

§ 32 [dopuszczanie do dwóch egzaminów poprawkowych]

§ 33 [termin i forma informowania ucznia i jego rodziców o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych oraz rocznej przewidywanej ocenie klasyfikacyjnej zachowania]

§ 34 [warunki i tryb uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania]

§ 35 [warunki i tryb uzyskania wyższych niż przewidywane roczne oceny klasyfikacyjne]

§ 36 [promowanie warunkowe]

 

pozdrawiam

tres08-01-2006 13:44:42   [#03]

dziękuje

wiem ,że na forumowiczów mozna zawsze liczyć, poratują jak tylko mogą DZIĘKUJĘ
beera08-01-2006 13:46:46   [#04]

tres odrzuca pocztę do Ciebie?

popraw swój mail, albo sprawdx go?

tres09-01-2006 11:03:34   [#05]

adres dla asi

teresa.piat@neostrada.pl
JolkaT09-01-2006 13:56:09   [#06]

witam, jestem po raz pierwszy

JolkaT09-01-2006 13:57:36   [#07]
mam problem: jakie tresci powinna zawierac uchwała dot. przyjecia nowego statutu szkoly?
hania09-01-2006 17:13:19   [#08]

zajrzyj tu.....

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=9110&fs=0&st=0
krasnoludek zadyszek10-01-2006 19:31:30   [#09]
Wpisuję pytanie tutaj, bo jest związane ze statutem w tym sensie, że spotkał mnie zaszczyt dokonywania poprawek w statucie naszego LO - na wczorajszej radzie wywiązała sie dyskusja nt. egz. klasyfikacyjnych: czy robić je po półroczu, czy w ogóle odpuscic i uznac, ze uczniowi można postawić ocene koncowa, jeśli zaliczy zajęcia wg zasad uczącego nauczyciela (niektórzy robią dużą klasówkę, inni pytają, inni costam jeszcze) - nie bardzo mamy ochotę babrac się z rozpisywaniem teraz tych egzaminów, bo jeszcze poprawka matur nad głową... A zdaniem dyr. rozporządzanie o ocenianiu nie nakłada na nas takiej koniecnzości [chodzi o par. 15 tegoż: 2. Uczeń nieklasyfikowany z powodu usprawiedliwionej nieobecności może zdawać egzamin klasyfikacyjny. 3. Na wniosek ucznia nieklasyfikowanego z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności lub na wniosek jego rodziców (prawnych opiekunów) rada pedagogiczna może wyrazić zgodę na egzamin klasyfikacyjny.] A więc dopuszczalne jest, że uczeń pozostaje jako nieklasyfikowany. Na końcu roku- sparwa jest jasna, nie zdaje, ale po semestrze? Jak to rozwiązujecie u siebie? Robicie egzaminy? Co robicie z tymi, którzy obleją?
beera10-01-2006 19:35:30   [#10]

egz. klasyfikacyjnych: czy robić je po półroczu, czy w ogóle odpuscic

nie mozecie "odpuścic" bo pozwala na nie Rozporządzenie.

Możecie się tylko na nie kazdoroazowo nie godzić, zostawiajac jednak w statucie mozliwość odbywania się ich ( bo statut nie może byc niezgodny z Rozporządzeniem)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]