Forum OSKKO - wątek

TEMAT: duplikat świadectwa ukończenia szkoły na kursie wieczorowym
strony: [ 1 ]
aggra07-01-2006 20:14:19   [#01]
Mam wystawić duplikat świadectwa ukończenia szkoły podstawowej (8 klasa) po kursie wieczorowym dla dorosłych zakończonym egzaminem w 1981 roku. Znalazłam dokumentację - arkusz ocen i protokół egzaminu z podpisami komisji. Moje wątpliwości dotyczą wzoru świadectwa. Jak ono powinno wyglądać, skoro "uczeń" zdawał egzamin z ośmiu przedmiotów?Podpowiedzcie mi, proszę, gdzie znajdę informacje na ten temat?
beera07-01-2006 21:31:48   [#02]

nie musisz mieć

wzoru świadectwa

 

3. Duplikat wystawia się na druku według wzoru obowiązującego w dacie wystawienia oryginału świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia, z zastrzeżeniem ust. 5. Na pierwszej stronie u góry należy umieścić wyraz "Duplikat", a pod tekstem dodać wyrazy "oryginał podpisali" i wymienić nazwiska osób, które podpisały oryginał świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia, lub stwierdzić nieczytelność podpisów oraz zamieścić datę wydania duplikatu i opatrzyć pieczęcią urzędową, z zastrzeżeniem ust. 6. Na duplikacie nie umieszcza się fotografii ucznia lub absolwenta.

4. Duplikat świadectwa dojrzałości wystawia się łącznie z duplikatem odpisu świadectwa dojrzałości.

5. Jeżeli szkoła lub komisja okręgowa posiada dokumentację przebiegu nauczania, dokumentację sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego albo egzaminów eksternistycznych, a brak jest druku świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia według wzoru obowiązującego w dacie wystawienia oryginału, duplikat wystawia się na przygotowanym przez szkołę lub komisję okręgową formularzu zgodnym z treścią oryginału świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia.

6. Duplikaty świadectw dojrzałości, dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i zaświadczeń wydawanych przez komisje okręgowe są wypełniane pismem komputerowym i drukowane łącznie z wizerunkiem pieczęci urzędowej.

7. W dokumencie, na podstawie którego wystawiono duplikat świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia, należy umieścić adnotację o wydaniu duplikatu, odnotowując tożsamość osoby odbierającej duplikat, stwierdzoną na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. W przypadku przesyłania duplikatu poc

aggra07-01-2006 22:59:37   [#03]

dziękuję, ale...

Dziękuję, Asiu za te informacje. Treść rozporządzenia reglującego wydawanie duplikatów mam, ale moje wątpliwości dotyczą tego, czy na świadectwie zaznacza się w jakiś sposób, że szkoła ukończona została w trybie eksternistycznym? Przedmiotów szkolnych na zwyczajnym świadectwie ukończenia szkoły jest więcej, a w arkuszu ocen zainteresowanego wystawione są tylko oceny z ośmiu. Pozostałe wykreskowano. Nie ma też daty uchwały rady, mam natomiast datę egzaminu (dwa dni) i datę wystawienia świadectwa. Jakoś nie mogę sobie tego poukładać...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]