Forum OSKKO - wątek

TEMAT: OSKKO zaprasza na I KONGRES - ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 9 ][ 10 ]
Marek Pleśniar07-01-2006 17:36:16   [#01]

Dobiegł końca dwumiesięczny okres przygotowań. Sporo się było trzeba najeździć i nazałatwiać.

W imieniu OSKKO, Zarząd z Prezesem i dyrektor Biura OSKKO zapraszają na zupełnie nowe, największe jak dotad przez nas zorganizowane spotkanie kadry z całego kraju.

Pragnę Państwu podziękować za udział we wszystkich konferencjach dyrektorskich, a szczególnie VI i VII KKDS . Dyskusje konferencyjne dały przyczynek do nowych działań. W efekcie OSKKO prowadzi aktualnie roczne badania nad funkcjonowaniem systemu nadzoru pedagogicznego. Zadaliśmy dyrektorom z całego kraju (20 000 ankiet) pytania, które mają ukazać nam jak nadzór służy szkole. Po raz pierwszy zaprosiliśmy na oddzielną sesję przedstawicieli samorządów. W jej efekcie doszło do nawiązania współpracy OSKKO ze Związkiem Miast Polskich. Widzimy potrzebę dalszego rozwoju ruchu dyrektorskiego, stworzenia platformy wymiany doświadczeń wszystkich zainteresowanych.

Przede wszystkim kadra kierownicza powinna wywierać większy wpływ na politykę oświatową państwa, dotrzeć do mediów, opinii publicznej poza oświatą. Biorąc to pod uwagę, od roku 2006 powołujemy do życia

I KONGRES
ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ

OSKKO, ŁÓDŹ – 27-29.09.2006

 

MIĘDZYNARODOWY KONGRES KADRY KIEROWNICZEJ OŚWIATY, DYREKTORÓW SZKÓŁ, PRACOWNIKÓW ORGANÓW PROWADZĄCYCH I  ORGANÓW NADZORU PEDAGOGICZNEGO

 Pod patronatem:
Ministra Edukacji i Nauki

 Organizator:
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty

Oficjalny Partner i Współorganizator Kongresu:
Związek Miast Polskich

 Strona oficjalna: www.oskko.edu.pl/kongres/

 Czas i miejsce obrad:
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Matejki 22/26
27-29.09.2006
(środa – piątek)

 Zapraszamy osoby i instytucje zajmujące się zarządzaniem oświatą: przedstawicieli szkół i placówek oświatowych, władz samorządowych, resortu oświaty, placówek centralnych, naukowców na trzydniowe doroczne spotkanie, dyskusje i wymianę doświadczeń.

 Udział w Kongresie weźmie ok. 1000 uczestników, w tym goście zagraniczni.

 W ramach Kongresu odbędzie się:

Moduł Dyrektorski, 27-29.09.2006, Moduł Samorządowy, 29.09.2006
i

Sesja Ogólna
, 29.09.2006

 Przewidziane wystąpienie Ministra Edukacji i Nauki, przedstawicieli departamentów MEiN, władz miasta. Poruszone zostaną tematy nurtujące organizatorów oświaty, w tym:

  • Jaki nadzór pedagogiczny?
    Wyniki rocznych badań OSKKO oraz polityka resortu oświaty. Nadzór pedagogiczny a samorząd, kurator, szkoła.
  • Status kadry kierowniczej w oświacie. Organizacje dyrektorskie w krajach UE i ich wpływ na politykę oświatową.
    Przewidywani przedstawiciele: Holandii, Wielkiej Brytanii
  • Działanie OECD „Improving Leadership In School”
    Partnerzy Działania  promującego kompetencje przywódcze: OECD, MEiN i OSKKO. Krajowy raport.
  • Zmiany w oświacie.
    Relacja przedstawicieli MEiN: m.in. system awansu zawodowego, podręczniki
  • Matura i rekrutacja na wyższe uczelnie.
  • Finansowanie  i organizowanie oświaty w samorządach. Subwencja oświatowa. Partner główny dyskusji – Związek Miast Polskich.


Zapisy prowadzi i udziela informacji
: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, ul. Królowej Jadwigi 2/12, 10-132 Olsztyn,
tel./fax 089/527-20-52 kom: 0502-060-339.
Internet: www.oskko.edu.pl/kongres/  email:
oskko@oskko.edu.pl

Zainteresowanych otrzymywaniem aktualnych informacji o kongresie pocztą elektroniczną prosimy o nadesłanie do organizatora e-maila o tytule „Kongres”. Liczba miejsc na Kongresie jest ograniczona.

KARTA ZGŁOSZENIA DOSTĘPNA WKRÓTCE NA STRONIE INTERNETOWEJ KONGRESU.
Zapraszamy do śledzenia stanu prac nad organizacją Kongresu.

beera07-01-2006 17:43:20   [#02]

ja się strasznie cieszę na:

przede wszystkim spotkanie.

Nie doceniamy tego, co inni- Ci z zewnatrz, widzą- siły 
wynikajacej ze spotkania  ludzi, ktorzy na tych samych falach nadają i chcą tego samego.

Bardzo odpowiada mi kierunek rozszerzenia się na samorządy- musimy mieć świadomośc, ze dobra wspólpraca z samorządami i uświadamianie im potrzeb i specyfiki szkół daje szansę na sukces dzieciakom

Liczę, ze będziemy równie zadowoleni jak z organizowanego przez nas Torunia

:-)

Marek Pleśniar07-01-2006 17:44:13   [#03]

bardziej:-)

Fakir207-01-2006 17:50:07   [#04]

Ho ho ho ho :)))

To jest SUPER !!!!

Gratulacje za pomysł, rozmach i w pełni uzasadnioną wiarę :))))

Bardzo się cieszę !

ewa07-01-2006 17:50:18   [#05]

nie doceniamy? - doceniamy, doceniamy :-))

a cieszę się nie tylko na spotkanie ;-)

Nassssy07-01-2006 18:15:19   [#06]
ja nie wiem - jeszcze nie przywykłem do bywania na konferencjach, a tu kongres - skąd ja wezmę smoking?! :)))

gratuluje Marku konsekwencji
AndrzejK07-01-2006 18:51:38   [#07]

ENTUZJAZMU nam trzeba

Gratuluję pomysłu i kosekwencji w działaniu, entuzjazmu i wiary, która jest przekazywana innym. To co robisz jest wspaniałe.
Leszek07-01-2006 18:53:01   [#08]

dobra sprawa

pozdrawiam

Dorota Niepołomice07-01-2006 18:53:45   [#09]

Ja też gratuluję Szefostwu zapału, uporu i energii. Mam nadzieję, że uda się stworzyc prawdziwe lobby oswiatowe, niezależne od tego szaleństwa rządowego.

Piotrek masz sporo czasu, żeby sobie smoking sprawić:)))))

Zola07-01-2006 19:11:28   [#10]
to odchudzanie motylka misie podoba
wszystko extra i też chcę być
Marek Pleśniar07-01-2006 19:19:58   [#11]

Inne informacje kongresowe:- niektóre już podałem:

  • już zapisują się uczestnicy, ponieważ wysłaliśmy pocztą ogłoszenie do wszystkich uczestników KKDS, którą robiliśmy w Toruniu.
  • Karta zgłoszenia powstanie w styczniu, gdy oficjalnie i na piśmie skończę negocjować ostatnie ceny. Kongres jest już skalkulowany tym niemniej.
  • Byłem w tym tygodniu w Łodzi i zająłem piękne i wygodne miejsca dla nas. Objechaliśmy z panią kanclerz wszystkie ich obiekty i wyznaczono kierownik centrum kongresowego do kontaktów z OSKKO przez te wszystkie miesiące.Zarezerwowaliśmy cały budynek Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego dla tysiąca osób.
  • Pozyskaliśmy już patronat Ministra Edukacji i Nauki (pismo dotarło niedawno ale słowo padło już w grudniu podczas godzinnej rozmowy z ministrem o tym - 1 grudnia
  • Zaistniało oficjalne partnerstwo Związku Miast Polskich,dla kongresu. ZMP ustaliło to na swym zebraniu ok 9 grudnia. To pierwszy raz gdy mamy takiego partnera
  • Adres internetowy kongresu: www.oskko.edu.pl/kongres/
  • Przyjedzie OECD ale już na większą skalę. Najprawdopodobniej na Kongresie odbędzie się prezentacja "Background Report" z działania OECD w Polsce i krajach OECD (ale o tym oddzielny wątek.)
  • Są pierwsi główni sponsorzy. Bez dłuższego wahania wszedł  Vulcan:-)
  • i RAABE
  • oraz kilka firm mniej zaangażowanych niż - "niegłównych sponsorów"
  • Przyjedzie w komplecie CEO
  • i CODN
  • minister/stwo oczywiście też
  • konferencja wydłuży się prawdopodobnie o pół dnia - czyli do piątku wieczór - dla samorządowców. A to dlatego że Sesja Ogólna zamiast czwartku może się odbyć w piatek rano - wtedy razem zasiedlibyśmy w Teatrze Wielkim - sala na 1200 osób.To jeszcze się klaruje.
  • Zarezerwowałęm dwa bardzo dobrze wyposażone akademiki - ok 900 miejsc noclegowych z łazienkami
  • oraz centrum konferencyjne Wydziału Zarządzania z aulami na 500, kilka razy po 150 i innymi - razem na 1700 obradujących jednocześnie. Ultranowoczesne i bardzo piękne. Na nocleg idzie się pieszo.
  • Również blisko jest stołówka która na dwie zmiany pomiesci wszystkich. Oczywiście już wynajęlismy.
  • Atrakcje też zaklepane;-) Ale nie powiem.

 

 

Klamka zapadła:-)

 

Uniwersytet Łódzki

Zrealizowany przez Skanska budynek Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zlokalizowany jest w centrum dzielnicy uniwersyteckiej. Podstawą kompozycji projektowanego obiektu stały się trzy trójkąty, składające się na znak graficzny Wydziału Zarządzania.
Uzyskano w ten sposób formę o indywidualnym charakterze, geometrycznie prostą, klarowną w strukturze wewnętrznej i zewnętrznej.
 
W budynku znajdują się dwie strefy:
- część wschodnia (wokół przeszklonego atrium) - z pomieszczeniami dydaktycznymi i pracowniami - strefa przeznaczona dla studentów
- część zachodnią - przeznaczona dla pracowników naukowych.
Pomiędzy tymi dwiema strefami znajdują się przestrzenie ogólne, halle komunikacyjne oraz większe sale dydaktyczne. Przy pomocy elementów architektonicznych i kolorystycznych podkreślono odrębność części budynku o różnych funkcjach.
W centrum części dydaktycznej budynku zbudowane zostało - przykryte szklanym dachem - atrium doświetlające wnętrza wszystkich kondygnacji.
Budynek z trzech stron otaczają zielone skarpy, których ukształtowanie umożliwia doświetlenie najniższej kondygnacji.
 
W budynku znajdują się:

  atrium centralnie zlokalizowana otwarta przestrzeń otoczona na wszystkich pięciu kondygnacjach galeriami i przykryta szklanym dachem o powierzchni 280 m2,
  aula na 500 miejsc na dachu auli, otoczonej z trzech stron przez skrzydła zachodniej części budynku, zaprojektowano specjalne warstwy pokrycia, stanowiące podłoże dla roślinności zieleni ekstensywnej. "Zielony dach" zimą zmniejsza straty ciepła, a latem chroni przed nadmiernym nagrzaniem,
  pomieszczenia władz wydziału i administracji zlokalizowane na parterze, we wschodniej części budynku,
  biblioteka znajduje się na parterze i podzielona jest na czytelnię naukową, czytelnię studencką, czytelnię CD oraz część katalogową,
  pomieszczenia katedr i zakładów dzięki swojemu usytuowaniu są wydzieloną "strefą ciszy",
  pomieszczenia dydaktyczne mieszczą się we wschodniej części budynku na wszystkich poziomach.

Wszystkie pomieszczenia na każdej kondygnacji budynku dostępne są dla osób niepełnosprawnych.

W budynku zlokalizowane są 4 aule (jedna dla 500 osób i trzy dla 150 osób każda).
W 475-osobowej auli zainstalowany został system tłumaczeń symultanicznych z odbiornikami podczerwieni dla słuchaczy mogących wybrać jeden z języków, na które tłumaczony jest wykład czy prelekcja.
 
Na zewnątrz budynku powstał parking na ponad 250 miejsc.
Budynek Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego ma 5 kondygnacji, 6 klatek schodowych, 2 windy (w tym jedną dla osób niepełnosprawnych). W budynku może jednocześnie uczyć się 2.749 studentów.

bogda407-01-2006 19:49:18   [#12]

cudnie, cudnie :-)))))))

 Zapraszamy do Łodzi
beera07-01-2006 19:51:30   [#13]

jak znam zycie w jakimś początku sierpnia, albo w koncu czerwca zrobimy łodzkie spotkanie chetnych do pomocy lodzian.

Wiem po seminarium, ze kilkoro się na pewno znajdzie

:-)

beera07-01-2006 19:52:13   [#14]
"początku" września, nie sierpnia- rzecz jasna :-)
beera07-01-2006 19:54:09   [#15]

jeszcze to wykopiuję, bo na końcu ogloszenia :-)

Zainteresowanych otrzymywaniem aktualnych informacji o kongresie pocztą elektroniczną prosimy o nadesłanie do organizatora e-maila o tytule „Kongres”. Liczba miejsc na Kongresie jest ograniczona

Zapisy prowadzi i udziela informacji: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, ul. Królowej Jadwigi 2/12, 10-132 Olsztyn,
tel./fax 089/527-20-52 kom: 0502-060-339.
Internet: www.oskko.edu.pl/kongres/  email:
oskko@oskko.edu.pl

bogda407-01-2006 19:56:02   [#16]

jest nas trochę do pomocy

 i zrobimy to z przyjemnością !
grażka07-01-2006 21:23:31   [#17]
no!
Marek Pleśniar08-01-2006 10:53:05   [#18]

bardzo miło opowiedzieć - jest już sporo pierwszych zgłoszeń na kongres

no i na Konferencję OSKKO!

pamiętajcie! 24-26 lutego - Konferencja OSKKO

27-29 września Kongres Zarządzanie Oświatą

 

--------

no i przedszkolaki pod koniec kwietnia.

-----------

wracając do zapisów na Kongres

jest MAŁO miejsc. Nie przegapcie

mało? Tak:-) bo na Module Dyrektorskim mamy tylko 500-góra 520 miejsc w auli. to niewiele

drugie 500-520 to samorządowcy

planujemy tak urządzić harmonogram by można było zauczestniczyć w obu konferencjach gdyby ktoś z wydziału oświaty chciał.

 

w pewnym momencie zasiądziemy wszyscy razem w wielkiej sali w innym obiekcie

AnJa08-01-2006 11:02:44   [#19]
brrr

na Teatr Wielki to chyba mam uczulenie;-)
bogda408-01-2006 11:19:33   [#20]

Ciekawsza nowa filharmonia

 ale nieco dalej od Wielkiego.Choć na tej samej ulicy.

 Zapraszamy do Łodzi.

Zola08-01-2006 13:15:18   [#21]
no jak zgłoszenia , jak nie widzę druku zgłoszeń :-((((
Ank08-01-2006 13:23:24   [#22]

to jak oni te zgłoszenia ślą ?

bo jak miejsc mało i kto pierwszy ten ma to trza się może spieszyć

AnJa08-01-2006 13:28:16   [#23]
pewnie o ten "KONGRES" na mail chodzi

tylko tak myślę, przy okazji ewentualnego, a niemal pewnego wysyłania deklaracji - z perspektywy 9 ponad miesięcy to ja nawet dziecka nie planowałem :-)
beera08-01-2006 13:42:10   [#24]

spoko

forumowicze i tak aktualności dowiadują się z forum a tu będzie o zgloszeniu równie szybko jak w mailach

Magosia08-01-2006 19:40:44   [#25]

Jesteście Wielcy :-))))))))))

Prezes(ka) Dyrektor  i Zarząd cały  :-)))))))))))

Dzięki Wam i my rośniemy w siłę i pewność, że możemy mieć wpływ, że można głupocie dać odpór.

A w ogóle to sie ogromnie cieszę , gratuluję i zgłaszam sie do pomocy, chociażem nie z Łodzi :-)

A tak późno, bo mnie 3 dni nie było :-(

Dorota Niepołomice08-01-2006 20:29:46   [#26]
A no tak, Magosia dobrze powiedziała. Mimo że nie z Łodzi to ja oczywiście też zgłaszam chęć pomocy.
beera10-01-2006 15:28:04   [#27]
podnoszę wątek
Piotrek10-01-2006 15:53:59   [#28]

Kongres... kongres

Był kiedyś taki, co łączył ... a potem...cholera, lepiej nie wspominać.

Był kiedyś taki, co miał być ostatnim, a stał się pierwszym..... jak wyżej

Nasz, mam nadzieję będzie takim, co i łaczy i rozpoczyna.

Konferencji trochę szkoda, bo myślałem, że dobijemy do "dziesiątki"...

Kto jeszcze był na wszystkich? Oprócz Antoniego J. oczywiście.

Marek Pleśniar10-01-2006 16:31:21   [#29]

dla wielu to dużokonferencyjna kolebka

ale ile lat można spędzić w kolebce;-)

trza wydorośleć

Marek Pleśniar10-01-2006 16:56:56   [#30]

mam prośbę

czy na stronie kongresowej: http://oskko.edu.pl/kongres/index.htm

macie polskie znaki?

nic się nie wysypało?

Piotrek10-01-2006 16:57:01   [#31]
mówisz wydorosleć, żeby nie powiedzieć...zestarzeć???
beera10-01-2006 16:57:56   [#32]

mam polskie znaki

i zdecydowanie wolę wydorosleć, niz się zestarzeć ;-))

Marek Pleśniar10-01-2006 16:59:31   [#33]

?

zgredek10-01-2006 16:59:50   [#34]

mam polskie znaki

a mi tam wszystko jedno - mogę się starzeć (jak wino np.);-)

beera10-01-2006 16:59:55   [#35]
co "?"
Magosia10-01-2006 17:08:34   [#36]

Potwierdzam polskie znaki:-)

i wolę większą doroślenia niż starzenia;-)

Ale rozumiem Piotrka, zwłaszcza, że On z nielicznych siedmiodystansowców.

Ale też pamiętam, że w Krakowie naszemu ministrowi ani w głowie było do nas przyjechać, w Poznaniu "zaszczyciła" nas tylko pani Zawisza, w Olsztynie przemówił z telebimu pan minister, w Toruniu prrzedstawiciele ministerstwa się i przysłuchiwali i czynnie uczestniczyli, w Łodzi....?

Podoba mi się takie doroślenie:-)wierzę, że jesteśmy o krok od bardzo realnego wpływu na niektóre rejony oświaty.

Antoni Jeżowski10-01-2006 19:21:52   [#37]

brawo!

Cieszę się, że jest wreszcie KONGRES!

To ważna zmiana i nazwy, i jakości i prestiżu.

Asiu, Marku, gratuluję i mam nadzieję, że zaczyna się nowy etap w życiu Stowarzyszenia. Oddziaływanie na zmiany w oświacie poprzez takie inicjatywy i wydarzenia jest nie do przecenienia. Mam dużo wiary w to, że zaistnieje to-to w życiu nie tylko oświatowym, ale i publicznym w ogóle.

Wybór miejsca jest super. W WZ UŁ byłem niedawno na innym zgromadzeniu i jest trafiony w dziesiątkę. Poza tym Łódź leży w samym sercu Polski, co też jest istotne ze wzglęgów komunikacyjnych.

A czy szkoda koferencji? Odegrała swoją rolę w procesie integracji środowiska i nauczyła nas mówienia publicznie o tym, co jest dla nas istotne. Wszystko płynie, jak powiedział Panta Rei, i nie ma co spoglądać wstecz :))))

Ze swej strony obiecuję zrobić tyle, na ile mnie stać, aby czynnie wesprzeć tę "nową tradycję".

Pozdrawiam :))))

beera10-01-2006 19:38:58   [#38]

Antoni

jak wiesz, wszyscy tu jestesmy świadomi tego, co zrobileś na rzecz tego, by Konferencja byla tym, czym byla przez całe lata.

I co zrobileś, by Konferencja nauczyla nas - OSKKO tylu waznych rzeczy- wrzuciles nas na głęboka wodę i rzucałeś kolo ratunkowe gdy było potrzeba.

Co tu duzo mowic -Antoni, jesteś naszym....

:-)))

Marek Pleśniar10-01-2006 20:28:20   [#39]
przyjacielem - że tak nieśmiało asiu Ci podrzucę;-))
Rycho10-01-2006 20:30:09   [#40]

podzielam

zdanie przedmówców (te w sprawie doroślenia).
 
Zwłaszcza mam nadzieję, że nadzieje Antoniego się spełnią :-)))
 
Trochę mi tylko żal, że Łodź będzie pierwsza, niemniej jednak i tu argumenty Antoniego mnie przekonują ;-))
 
Jakby na to nie patrzeć jest to zmiana zasadnicza. Tym razem sami skaczemy na głęboką wodę ...
 
Ale jak widać z #37 ratownicy będą na miejscu ;-) Można więc spokojniej do tego podchodzić.
 
Ale zrobić to trzeba.
 
Ten skok na głęboką wodę :-))))
Marek Pleśniar10-01-2006 20:35:19   [#41]

żadnych ratowników na plaży

nie wyobrażam sobie Antoniego Jezowskiego inaczej jak płąwiącego się w pysznej głębokiej wodzie z nami:-)

jako twórcy KKDSów, przyjacielowi OSKKO pierwszemu opowiedzieliśmy o kongresie i, z tego co zauważyłem, baardzo mu się podobała taka kąpiel:-)

Rycho10-01-2006 20:42:38   [#42]

ha!!!

to tym lepiej :-)
 
że się będzie pławił z nami. Gdyby co, to się go złapię ;-)
 
bo sam pływam nieszczególnie ;-)))))
beera10-01-2006 20:51:32   [#43]

;-)

mamy konsensus;-)
Antoni Jeżowski10-01-2006 22:29:05   [#44]

Wiecie co? Wypada jeszcze życzyć szczęścia, bo na Titanicu mieli ponoć zdrowie i pieniądzę, ale nie mieli szczęścia... :(

A co do pływania ze mną: już szukajcie ratownika! Tak będzie bezpieczniej... :)

Magosia10-01-2006 22:36:35   [#45]

A mamy pieniądze? My(=Marek ) tylko ...sponsorów szukamy.

Co do zdrowia (psychicznego ) to czasem mam niejakie p.p. sądzić, że szwankuje.

Wychodzi mi z wnioskowania, że ...szczęście jest przy nas - bośmy spotkali podobnych sobie. :-)))))

Zatem - jeśli Titanic, to na zasadzie antyzestawienia :-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Acha, lepiej z mądrym się podtopić , niż z myślącym inaczej udawać, że się umie pływać :-)

Rycho10-01-2006 22:39:33   [#46]

Antoni

z tym szczęściem to masz rację :-) Ale ponoć sprzyja ono odważnym, więc ...?
 
Co do pływania, to dooobra ... może ktoś będzie płynął w pobliżu, to się go złapię ;-)
ponoć na Warmii umieją dobrze pływać ;-))))) wiesz coś o tym?
bogna10-01-2006 22:41:27   [#47]
ach, czyli to spływ jakiś się szykuje?
Marek Pleśniar25-05-2006 10:43:05   [#48]
podnoszę ten wątek:-)
Grazzza25-05-2006 11:00:00   [#49]

Jak myślicie, czy na kongresie będzie jeszcze R. G. minister, czy może już inny?

agabu25-05-2006 11:03:28   [#50]
Ja już dopełniłam formalności wszelkich. Helena też się zbiera, ale na razie jest bardzo zajęta. Zaklepcie dla niej miejsce w moim, ups, naszym pokoju hotelowym.
strony: [ 1 ][ 2 ] - - [ 9 ][ 10 ]