Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Potrzebuję pomocy!
strony: [ 1 ]
Ivet06-01-2006 18:29:45   [#01]
Czy nauczyciel który pracował 5 lat w zawodzie, lecz nie miał dokonanej oceny (tzw. mianowania) może po 15 latach wrócić do zawodu? Posiada na dzień dzisiejszy niezbędne kwalifikacje, ale czy nie stracił uprawnień do wykonywania zawodu? Pomóżcie proszę.
maeljas06-01-2006 18:52:10   [#02]
do zawodu może wrócić, pytanie czy poradzi sobie po 15 latach przerwy?
beera06-01-2006 18:53:32   [#03]

mOŻE ALE JAKO STAZYSTA, A W PRZYPADKU JESLI MA JAKIŚ ZNACZĄCY DOROBEK ZAWODOWY JAKO N-L KONTRAKTOWY ( przepraszam za druk)

KN

2. Osoba nieposiadająca stopnia awansu zawodowego z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskuje stopień nauczyciela stażysty, z zastrzeżeniem ust. 3.

3. Nauczyciele akademiccy legitymujący się co najmniej trzyletnim okresem pracy w szkole wyższej lub osoby posiadające co najmniej pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy uzyskują z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole stopień nauczyciela kontraktowego, z zastrzeżeniem ust. 4.

4. Nauczyciele akademiccy, posiadający stopień naukowy oraz legitymujący się co najmniej 3-letnim okresem pracy w szkole wyższej, z dniem nawiązania stosunku pracy w zakładzie kształcenia nauczycieli uzyskują stopień nauczyciela mianowanego.

Leszek06-01-2006 19:17:55   [#04]

nie ma czegoś takiego jak strata uprawnień do wykonywania zawodu...

pozdrawiam

Ivet06-01-2006 22:29:10   [#05]

Wiedziałam , że można na was liczyć!

Bardzo dziekuję za podpowiedź. Chciałam się upewnić. Czy pamięta pracę? No cóż! Pamietam sprzed lat, że to była bardzo dobra nauczycielka. Myslę więc że sobie poradzi. Będzie musiała i tak podjąć studia, bo ma tylko studium wychowania przedszkolnego (jestem dyrkiem przedszkola) to sobie wiedzę odświeży. Tzn. będzie musiała nie ze względu na kwalifikacje lecz zarobek. Czy znaczący dorobek  zawodowy musi dotyczyć tylko oświaty?
ejrut07-01-2006 09:35:44   [#06]
Znaczący dorobek zawodowy - dotyczy nie tylko oświaty ale poprzednich okresów zatrudnienia również w innych zakładach pracy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]