Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nowa forma aktywizacji bezrobotnych
strony: [ 1 ]
violka05-01-2006 21:27:11   [#01]

pojawiła się nowa forma aktywizacji zawodowej  bezrobotnych przeznaczona dla osób bez prawa do zasiłku

skierowanie do prac społecznie użytecznych na rzecz społeczności lokalnej - pracują do 10 godz. tygodniowo i otrzymują za to świadczenia pieniężne, zachowując przy tym status bezrobotnego

gmina ma przygotować plan - rodzaje i ilość prac niezbędnych dla gminy i przekazać do powiatowego urzędu pracy

w związku z tym skierowała pismo do dyrektorów z prośbą o informacje

moje pytanie: Jakie to prace społecznie użyteczne może w szkole wykonywać bezrobotny?

bogna05-01-2006 21:41:49   [#02]
odśnieżyć może...
ankate05-01-2006 21:44:50   [#03]
Uzupełniać bazę danych w komputerze np w bibliotece... myślę, że chyba też, bo mam niewpisanych jeszcze 1000 woluminów...
violka05-01-2006 21:53:25   [#04]

Ankate

takich prac jak podajesz znalazłoby się trochę, ale trzeba uważać na ochronę danych, tajemnicę służbową i inne takie

stąd moje pytanie

Fakir205-01-2006 21:58:18   [#05]

Ja mam takich kilku...

Od skazanych, przez wolontariuszy na umowach, bezrobotnych, teraz chyba wezmę na praktyki asystenckie "uczniów" szkoły Barki...

Co mogą robić? Baaaaaardzo dużo!!!

Mogą: sprzątać, muć podłogi, dbać o zieleń, krzaki, odśnieżać... Ale też: malować, szlifować, ocieplać, opłotowywać, budować dekoracje, malować dekoracje... Ale też: robić (wytwarzać) pomoce dydaktyczne, przenosić i zestawiać, robić ognisko, grać (akompaniować)... Ale też pomagać w "zielonych szkołach" ucząc - oczywiście "neben bei" - rozwiązywania sytuacji społecznych...

Bezrobotni są skarbnicą wiedzy i umiejętności... Jak się do nich podejdzie odpowiednio, to cudeńka potrafią...

U mnie jeszcze robią oprawę muzyczną, wklepują programy i dane komputerowe...

nalix06-01-2006 12:27:50   [#06]

nebenbei

nebenbei nicht "neben bei"
Fakir206-01-2006 12:44:16   [#07]

nalix

:)))
AnJa06-01-2006 14:56:14   [#08]
nalix - Ty może germanistą jesteś?

bo szukam - na czas okreslony, rzecz jasna

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]