Forum OSKKO - wątek

TEMAT: klasyfikacja śródroczna
strony: [ 1 ]
ingusia05-01-2006 14:39:02   [#01]
Witam
Mam problem a właściwie szkoła ma problem z jednym uczniem. Otóż nie chodzi do szkoły od połowy września, pojawił się dosłownie na kilku lekcjach w międzyczasie w związku z tym możemy go nieklasyfikowć bo nie ma nawet ocen. Problem jednak tkwi w tym co dalej jeśli niesklasyfikujemy go na półrocze i nie pozwolimy na egzaminy klasyfikacyjne to jak on ma funkcjonować w drugim semestrze jeśli teraz bedzie nieklasyfikowany i jeśli jakimś cudem zacznie chodzić. Co bedzie na koniec roku jeśli załóżmy ze za to polrocze będzie nieklasyfikowany a w drugim półroczu dostanie np. dopuszczający jak go ocenic na koniec roku. Szukałam w przepisach i jest duzo na temat egzaminu klasyfikacyjnego ale nic na temat nieklasyfikacji a dokladniej na temat funkcjonowania ucznia w nastepnym semestrze. Chcę zaznaczyc ze uczen chodzi do gimnazjum wiec jestesmy skazani na niego a poza tym nie chcemy sie zgodzic na egzaminy klasyfikacyjne.
pozdrawiam
ingusia
rzewa05-01-2006 14:49:34   [#02]

W szkołach dla młodzieży, a taką jest gimnazjum, nie ma semestrów.

Ewentualne śródroczne nieklasyfikowanie nie wymusza konieczności nieklasyfikowania na koniec roku -> jeśłi będzie dostateczna podstawa do wystawienia oceny (a o tym decyduje nauczyciel), to uczeń może zostać sklasyfikowany i nawet otrzymać promocję.

A jak nie zostanie sklasyfikowany, to będzie, jak wyrazi chęć, zdawał egzaminy klasyfikacyjne.

Promocję otrzyma albo nie -> jak otrzyma będzie w przyszłym roku w nastepnej klasie lub ukończy szkołę (o ile ptrzystąpi do egzaminu) jak nie - powtórzy klasę...

Nie widzę innego problemu jak ten dlaczego uc zeń nie chodzi do szkoły i co zrobić by zaczął do niej chodzić.

ingusia05-01-2006 15:03:32   [#03]
Oczywiście wiem że w gimnazjum nie ma klasyfikacji semestralnej chodziło mi o to jak mamy go klasyfikowac na koniec roku jesli zamiast oceny środrocznej wpiszemy nieklasyfikowany czy jest to gdzieś w rozporzadzeniu dot. oceniania i klasyfikacji? bo czytam i czytam i jakoś nie widze nic na ten temat
a problem niechodzenia to juz zupelnie inna sprawa stajemy na glowie i zadnych efektow. Dyrek to juz codziennie latał do jego domu nawet mu zeszyty przynosił sprawa jest juz przekazana dalej ale póki co koniec semestru za pasem a on ciagle jest w naszej szkole tzn teoretycznie jest. Poza tym uczeń własnie powtarza III klasę miał 5 ndst w poprzednim roku.  W tym roku sie zbuntowal i nie chodzi prawie wcale a rodzice zupełnie nieporadni .
beera05-01-2006 15:18:17   [#04]

spoko

na I pólrocze nieklasyfikowany, a na koniec roku dopuszczający

Na koniec roku robimy klasyfikacje roczna, nie z II półrocza- więc wszystko bedzie OK gdy dzieciak skonczy klase z pozytywnymi ocenami.

Kropka06-01-2006 12:27:06   [#05]

ingusiu

- zawiadom rodziców, że ich dziecko może przystąpić do egzaminów klasyfikacyjnych, jeżeli o nie do Ciebie wystąpią

- jezeli przystąpi - skalyfikujecie, jezeli nie, będzie nieklasyfikowany i w sumie.. jakby nic takiego się nie dzieje, bo..

- jezeli będzie chodził do szkoły w II półroczu, to świetnie !, będziecie mieli okazję wystawić oceny końcowe, jak napisała asia; a to nieklasyfikowanie za I pólrocze.. tak sobie gdzieś zostanie, bo przecież nie w arkuszu, tam jest tylko klasyfikacja roczna i końcowa

- na koniec, jak Ty uważam, że o klasyfikacji śródrocznej jest jakby niekoniecznie dopowiedziane w rozp. o ocenianiu

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]