Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wdż w gimnazjum
strony: [ 1 ]
zaqa04-01-2006 18:14:51   [#01]

Zgodnie z rozporządzeniem: we wszystkich klasach gimnazjów realizujących ramowe plany nauczania, stanowiące załączniki nr 4 i 5 do rozporządzenia, o którym mowa w pkt 1, z godzin przewidzianych na realizację zajęć edukacyjnych "Wiedza o społeczeństwie" - po 14 godzin, w tym po 5 godzin z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców

Przekonany jestem, że wymagane 14 godzin należy zrealizwać w trzyletnim cyklu nauczania. Nauczycielka wosu twierdzi jednak, że określoną w rozporządzeniu  liczbę godzin należy realizować w każdej klasie co roku (3*14 godzin w cyklu) - czy ma rację?

DYREK04-01-2006 18:30:42   [#02]

nauczycielka ma rację

W każdej klasie (3*14  w cyklu; dla nuczyciela to 3*19 )

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1600

§ 3

  1. Na realizację zajęć w szkołach publicznych przeznacza się w szkolnym planie nauczania następującą liczbę godzin w roku szkolnym:

    1) w klasach V i VI szkół podstawowych realizujących ramowe plany nauczania, stanowiące załączniki nr 1 i 2 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 12 lutego 2002 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 15, poz. 142), z godzin do dyspozycji dyrektora - po 14 godzin, w tym po 5 godzin z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców,

    2) we wszystkich klasach gimnazjów realizujących ramowe plany nauczania, stanowiące załączniki nr 4 i 5 do rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 1, z godzin przewidzianych na realizację zajęć edukacyjnych “Wiedza o społeczeństwie” – po 14 godzin, w tym po 5 godzin z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców,

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]