Forum OSKKO - wątek

TEMAT: HARMONOGRAM EGZAMINÓW MATURALNYCH w maju 2006 roku
strony: [ 1 ]
migotka03-01-2006 19:57:16   [#01]

Jest już harmonogram, ale pewnie juz o tym wiecie. www.cke.edu.pl

To dotyczy egzaminów zewnętrznych.

Czy CKE ustali też przybliżony termin egzaminów wewnętrznych? Czy szkoła sama sobie może?

A może ja jestem niecierpliwa, chociaż chciałabym wiedzieć czy ustny będzie przed, czy po pisemnym?

Majka03-01-2006 20:08:54   [#02]
W trakcie .
Jacek W03-01-2006 21:59:31   [#03]
Ustnych przed pisemnymi nie zrobisz, matura startuje 4 maja od pisemnych. Możesz robić równolegle lub po pisemnych, ale ten drugi wariant wydaje się możliwy jedynie przy niewielkiej liczbie zdających.
Zola03-01-2006 22:24:16   [#04]
niestety, właśnie szukam klucza według jakiego zaplanować te ustne, podczas pisemnych, to jest dopiero zabawa i chyba poczekam do 4 lutego , do ostatecznych zmian, czy u was też tak mieszają
dziś jeszcze było dziewczę, żeby zmienić poziom i sama nie wiem, czy mogę jej na to zezwolić, przecież zmiana poziomu nie narusza harmonogramu matur, no ale jest niezgodna z datą 31 grudnia , ehhh
Jacek W04-01-2006 07:01:05   [#05]
A ona musi pisać datę na podaniu? ;)
AnJa04-01-2006 08:47:33   [#06]
datę musi

ino te kalendarze to rózne - u nas, na wschodzie to np. jeszcze wg juliańskiego grudzień
Zola04-01-2006 10:52:42   [#07]

wracam do tych ustnych, co właściwie jest podstawą robienia ustnych w trakcie pisemnych
zestwiłam sobie dwa §

§ 57. 1. /do 31.08.2006 r./  Egzamin maturalny jest przeprowadzany dwa razy w ciągu roku szkolnego - w sesji zimowej i sesji wiosennej.

1. /od 1.09.2006 r./ Egzamin maturalny jest przeprowadzany jeden raz w ciągu roku szkolnego - w okresie od maja do lipca.

2. Harmonogram przeprowadzania egzaminu maturalnego ustala dyrektor Komisji Centralnej i ogłasza go na stronie internetowej Komisji Centralnej, nie później niż na 4 miesiące przed terminem egzaminu maturalnego.

 

 

§ 61. 1. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego w danej szkole                              w szczególności:

  1)  powołuje przedmiotowe zespoły egzaminacyjne, o których mowa w § 64 ust. 1, nie później niż na 4 miesiące przed terminem części pisemnej egzaminu maturalnego;

  1)  powołuje przedmiotowe zespoły egzaminacyjne, o których mowa w § 64 ust. 1, nie później niż na 2 miesiące przed terminem części pisemnej egzaminu maturalnego;

  2)  opracowuje i ogłasza szkolny harmonogram przeprowadzania części ustnej egzaminu maturalnego, nie później niż na 2 miesiące przed terminem części pisemnej egzaminu maturalnego, i przesyła go niezwłocznie dyrektorowi komisji okręgowej;                         w uzasadnionych przypadkach część ustna egzaminu maturalnego może być kontynuowana równolegle z częścią pisemną egzaminu maturalnego;

i wyszło mi,że to dyrektor CKE ogłasza harmonogram i nie pisze, ze tylko pisemnych
ogłosił tylko pisemnych a ustnych nadal nie ma ( w sensie chociaz teminu)
z § 61. 2 wynika, że część ustna egzaminu tylko w uzasadnionych wypadkach można być prowadzona równolegle z pisemną
§ 57.  o nowej treści , czyli zezwalający na prowadzenie egzaminów  w okresei od maj do lipca wchodzi w życie dopiero od września 2006

§ 57. 1. /od 1.09.2006 r./ Egzamin maturalny jest przeprowadzany jeden raz w ciągu roku szkolnego - w okresie od maja do lipca.

myślę, ze jest to niedopatrzenie CKE lub rozporządzenia
fakt, że od początku roku szkolnego słyszymy, ze egzamin ustny i pisemny ma być prowadzony równolegle nie jest poparty żadnym rozporządzeniem ani komunikatem, wynika on z propozycji, dyskusju i naszego przyzwyczajenia,że tak będzie ale PP brakuje

Zola04-01-2006 20:36:20   [#08]
nie pomyslicie nad tym, siły brakuje, czy już ręce opadają, czy będziecie to robić bez podstawy prawnej
o tak gadam, żeby wątek do góry
Jacek W04-01-2006 21:54:24   [#09]

Myślę już dość długo i mi wychodzi, że niedopatrzyli czegoś w MENie przy nowelizacji rozporządzenia. Gdyby stosować je literalnie, po zakończeniu pisemnych nie możnaby przeprowadzać już ustnych (może być kontynuowana równolegle z częścią pisemną), a rozpocząć trzebaby ustne o 9:00 4 maja (!) żeby dotrzymać tego kontynuowania :)

Tylko, że - ponieważ o 10:00 jest polski, który raczej zdają wszyscy - przynajmniej jeden zdający musiałby zdawać 4 maja dwa egzaminy :)

Pewnie znowu będzie tak, że przepis dyktuje bzdurę, a zdrowy rozsądek ją będzie prostował. A może ja czegoś nie doczytałem? Jak do jutra mi się cuś nie rozjaśni - spytam w OKE.

zgredek05-01-2006 00:21:50   [#10]

wczoraj (albo dzisiaj - być może źle usłyszałam) mieli się naradzić dyrektorzy OKE-ów

i do poniedziałku-wtorku na stronie CKE ma być podana informacja do kiedy te ustne mają trwać - bo, że od 4 maja (a właściwie 5 maja) to ponoć nie ma dyskusji

Zola - myślę, ze który mądrzejszy niezdany maturzysta z tego roku będzie miał piękną podstawę do odwołania się

Zola05-01-2006 06:43:45   [#11]
też tak myślę i żeby to nie był mój problem , tylko od A-Z OKE lub CKE, to może bym nie drążyła, ale jak znam życie , to lwia część pracy związana z odwołaniem spadnie na szkoły, czytaj na dyrków
dorota s p05-01-2006 09:18:27   [#12]
Potrzeba nam 7 dni na ustne (równolegle w 5 komisjach) . Ich skład i liczbę zdajacych ustaliłam juz wczesniej. Teraz "powrzucałam" je w dni kiedy nie ma u nas pisemnych (nikt nie zdaje np. francuskiego, czy historii sztuki) .Wyszło całkiem zgrabnie : ustne do 29 maja i nigdy nie ma w szkole jednego dnia pisemnego i ustnego. Można tak?
AnJa05-01-2006 09:49:05   [#13]
można

a z sąsiadem, od którego bierzesz ludzi do komisji wszelakich ustaliłaś?
Zola05-01-2006 10:05:18   [#14]
u nas 240 młodzieży, wszystko ambitne i zdaje przedmiotów z likiem ( jak mawiał mój matematyk) i zawsze coś zdają, choc rzeczywście wiedze o tańcu , sztuce, czy włoski albo hiszpański zdają jednostki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]